2 2
MATAVR6

Doktori od klime

Recommended Posts

Evo slika, ima kat broj

 

Po ovom broju ovaj je iša i na ABV i na AAA motore

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti spojevi klime u tebe su od plina r12,u 134 su puno deblji i jednostavno se stavljaju i skidaju,ja na svojoj dvici imam cijeli sistem od passata medulinije i kompresor isti kao tvoj sanden 6 cilinder r134 i punio sam 850grama kako je kolega gore naveo a ostala mi je stara instalacija od g60 koji je bio r12 i hladi kao mutav tako da u vezi instalacije nebi trebao imati problema...

ja kad sam punio ove sezone imao sam problema sa prljavstinom u sistemu i nije hladilo ali kad ocistio mrzne ko lud...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Herc ekipa, dajte mi preporucite nekoga kvalitetnog tko se bavi samo auto klimama ovdje kod nas. Treba mi to sloziti sve da radi k'o sat. Ima nekih pizdarija i sa instalacijom (od klime) pa bi volio dati nekomu da mi to kvalitetno slozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje ti je tu u blatnici blizu tebe ako znas onu braću Džida sto imaju kombi i autobus oni ti oko toga znaju dobro pa vidi s njima,tamo su poslije gagrinog shopa s lijeve strane jedno 3-4km neznam ni ja sad ovako ali vidit ces ima kombi i ima dijelova od klima i skoro pa uvijek 1 bus na popravku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, za prijedloge i dalje otvoren. I daj mi reci sta si ti sve čistio sto se sistema tice kad ti je slabo hladila?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, za prijedloge i dalje otvoren. I daj mi reci sta si ti sve čistio sto se sistema tice kad ti je slabo hladila?

 

kao prvo kad sam napunio i upalio pocne hladit 30-ak sec i onda u kompresoru pocne klapat kao ludo i prestane hladit,znaci ako ti ista zacepljeno ili slabog protoka cuje se neko klapuckanje u kompresoru a cistio sam sve cijevi i na kraju sam morao skinut kiler jer je bio pun nakve cadje iako sam sve prije ugradnje ocistio al odakle se to pojavilo neznam...i prije zadnjeg punjenja sam mjenjao trocken bocu novu i sve je ok sada...ja sam sve u unitrade radio kod nas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da vam malo pojasnim sta se desava dakle R-12 je bio super plin jer je podnosio i mineralno i sintetičko ulje, u vecini je bilo mineralno jer je jeftinije.

Onda su ga zabranili i došo je R-134a koji podnosi samo sintetičko ulje, pritisci i isparavanje su im isti pa tako netreba nista mjenjat u prelasku na R-134a osim ulja. Ali ako se ulje mineralno ne odstrani ono reagira s R-134a gadno, rastapa gumu, stvara garež i td. Tako da ispada ovako s R-12 možemo punit sve na autoklimi al ga nema, pa smo primoreni na konverziju na na R-134a.

Točnije ako ti je majstor napunio stvarno s R-12, neznam od kud mu, al ajde iz zalihe od prije 10 god. nebi trebao imat nikakvih problema, al ako je punio s 134a a ostalo je mineralnog ulja po sistemu kad su mjenjali kompresor lako moguče da se sve poštopalo, treba orvorit pa vidit tlačnu stranu cijevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo da vam malo pojasnim sta se desava dakle R-12 je bio super plin jer je podnosio i mineralno i sintetičko ulje, u vecini je bilo mineralno jer je jeftinije.

Onda su ga zabranili i došo je R-134a koji podnosi samo sintetičko ulje, pritisci i isparavanje su im isti pa tako netreba nista mjenjat u prelasku na R-134a osim ulja. Ali ako se ulje mineralno ne odstrani ono reagira s R-134a gadno, rastapa gumu, stvara garež i td. Tako da ispada ovako s R-12 možemo punit sve na autoklimi al ga nema, pa smo primoreni na konverziju na na R-134a.

Točnije ako ti je majstor napunio stvarno s R-12, neznam od kud mu, al ajde iz zalihe od prije 10 god. nebi trebao imat nikakvih problema, al ako je punio s 134a a ostalo je mineralnog ulja po sistemu kad su mjenjali kompresor lako moguče da se sve poštopalo, treba orvorit pa vidit tlačnu stranu cijevi.

Punio je 12-ku 100%, bio sam tu. Utjesi me ti sad. Hvala puno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li ti riješio ovu klimu? ljeto je odavno prošlo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok... Pogubio sam zivce i volju skroz. Valjda opet proradim kad ugrije dogodine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

iman problema s klimom....skroz slabo hladi tj. u kabini puse obicno ka i kad nije upaljena....kompresor se pali,nedavno je napunjeno 830 g plina i stvar je ista ka i prije punjenja (a bilo je oko 600g u sistemu)

onaj ventil na ulazu u kabinu je hladan....skinija san ventilator u kabini i rukom se moze dotakniti hladnjak (ako je to taj) i on uopce nije hladan ...jeli moguce da je zacepljen taj ventil??

 

i jos nesto...zasto ventilatori vrte u suprotnom smjeru kad upalim klimu??

Share this post


Link to post
Share on other sites

kak se odpoje crijeva sa kompresora na golfu III, dal su samo utaknuta ili kak?? gledam na kompresoru nema navoja, po kojem principu se drže? jer bi zamjenil kompresor i crijeva opet ista uštekal u ovog, a da ih ne potrgam bezveze ?

Edited by fijo

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6 TDI 77kw CAYC. Cijelo vrijeme najnormalnije hladi kako spada. Danas uđem i skoro krepam. Ventilator na kileru vrti kad upalim klimu na gumb. VCDS kaže ovo
33kg960.jpg

Majku mu, šta bi moglo biti.
Naravno da bum na servis, samo je sad sve zatvoreno.

Edited by tinovator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoć oko klime Golf 3. U pitanju je climatronic, a problem je sljedeći. Auto pali kompresor kad upalim klimu, remenica na kompresoru se vrti, čuje se "klik", cijevi ispod sajbe koje idu prema kabini su hladne. Ali ja u kabini ne dobijem hladni zrak. Ista stvar je bila proslo ljeto, nakon 5 dana je počela normalno hladiti, međutim sada ništa od toga. Klapne su u losem stanju, mislim da spuzve više nikako nema koliko znam to samo uključuje grijanje ali ne i hlađenje. Što bi jos moglo biti?

On 8/30/2012 at 11:17 AM, Beli said:

Na trojkama zna zafrkavati ventil na ulazu u kabinu..

Gdje se nalazi ventil? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaš klapnu koja određuje grijanje ili hlađenje,pa ako je ona u kurcu onda isto zna slabo i grijati i hladiti

kod mene su isto te klapne skroz loše, i isto tako jedva hladi i jedva grije, a sve drugo je u redu

kupija sam i materijal i sve već pola godine al nemam vrimena da to napravim + šta moram vaditi plin ako oećeš sve lipo očistiti i napraviti kako triba

na ventil misli vjerojatno na onaj "kvadrat" a neko je zove i dizna na ulazu u kabinu s desne strane(ima priko sebe plastično kućište)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je spuzva na klapnama skroz u banani i auto proslu zimu nije dobro grijao, ali je ljeto odlično hladio.. Samo što je i prošlo ljeto prvih par dana slabo hladio isto kao sada i onda je počeo hladiti odlično.. Isto tako prije 7 dana je odlično hladio, ali sad slabo, osjeti se razlika između ventilacije i klime ali skroz slabo. Imam osjecaj da mi je otisao taj motoric što regulira klapnu za toplo hladno, pa nekad uspije prebaciti na hladno, a nekad ne. Prištekat ću dijagnostiku ovih dana pa viditi jel ona što kaže :zid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još nešto, kad dam gas na leru i pustim ga, kad obrtaju padnu čuje se "škljoc" iz kompresora, jel to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak bi trebalo bit, meni ga kod kretanja gasi I kod ubrzavanja. Da motor u tim situacijama ima vise snage.

 

Ako ti je otisao motoric klapne na G3 climatronicu treperi display kod davanja kontakta.

Edited by Passat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, saznao sam da to nije problem. 

Znaci sigurno je problem u motoricu klapne i pojavljuje mi se trepterenje klime na displayu od climatronica.. Ocito nekad proradi.. 

Jedini način je skidanje armature da se dode to motorica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad na prvom paljenju blica climatronic, znači da imasš zabilježenu grešku, najbolje se spoji sa diagnostikom, vidiš koja je greška..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2