1 1
Kas

U vožnji žmiga lampica od grijača

Recommended Posts

Ako netko zna, Passat međulinija u vožnji mi je počela žmigati lampica od grijača.

Šta to znači, grijači mijenjani prije 10 mjeseci.

 

Idem sutra na put pa ako netko zna.

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako netko zna, Passat međulinija u vožnji mi je počela žmigati lampica od grijača.

Šta to znači, grijači mijenjani prije 10 mjeseci.

 

Idem sutra na put pa ako netko zna.

 

Hvala.

imas neku gresku u radu motora

Share this post


Link to post
Share on other sites
imas neku gresku u radu motora

spoji ga na dijagnostiku , a dal ti auto ide normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites
spoji ga na dijagnostiku , a dal ti auto ide normalno

 

 

Sve radi normalno.

 

Pali, vuče, ide......

 

Idemo u 5 ujutro, tako da ništa od dijagnostike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako netko zna, Passat međulinija u vožnji mi je počela žmigati lampica od grijača.

Šta to znači, grijači mijenjani prije 10 mjeseci.

 

Idem sutra na put pa ako netko zna.

 

Hvala.

stop šalter na pedali od kočnice.tak je meni bilo na mk4.provjeri jer ti rade štop svjetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
stop šalter na pedali od kočnice.tak je meni bilo na mk4.provjeri jer ti rade štop svjetla.

 

 

Moguće...... imam kuku i skužio sam da mi stalno gore štop svjetla, pa sam malo pročačkao po priključku i skužio kak to mrdam dok su upaljena svjetla, pale se i štop svjetla.

Razdvojio sam te žice, ali nisam probao voziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se povremeno isti problem javlja na golfu dvojci, jel također problem u stop svjetlima, ja znam stati i ugasim motor i ponovno upalim i poslije bude ok ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i konektori na straznjim stopovima, imas i posebno masu, konekciju signalizacije i onaj treci "jack"/zicu, nije do grijaca, oko stopova ili saltera je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

može takodjer biti i samo žarulja štop svijetrla :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
može takodjer biti i samo žarulja štop svijetrla :palacg

 

Kako žarulja, da se ne gasi ili što?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nego je pregorena tj neispravna. ali ne na mk2. mislim da dvojke nisu bile toliko napredne. tebi blicaju grijače jer ti je vjerovatno relej neispravan. pitaj od nekog da ti posudi svoj pa probaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja dok sam imao dvojku sam imao taj problem, promjeni relej... meni je crko nakon dan-dva što je svijetlila lampica grijača, tad se počela palit lampica akumulatora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh danas se i kod mene pojavio taj problem, u vožnji je počela blicat lampica od grijača, kad ugasim auto i opet upalim nakon minutu opet počne blicat... sad kad sam išao prema doma se upalila i lampica od motora, piše mi na boardu "emission garage!", što sad to može biti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

najvjerovatnije prekidac kocnice... Dobro bi bilo da odes na diagnostiku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, otići ću defninitivno, ali zbog neodgodivih obaveza nemogu to napraviti prije utorka, pa onda jel se mogu ja bez problema voziti jel ? jer sad se upalila i lampica motora ali auto vuče normalno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh hvala ! malo mi je lakše sad :)

auto mi je potrebniji nego ikad, i sad mi se to pojavi... otići ću na dijagnostiku utorak/srijeda najkasnije pa ćemo vidjeti kaj je... ako netko još ima kakvu ideju ili rješenje nek slobodno kaže :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

lampica motora gori usljed tog inikatora grijaca... a sad sta je tocno nema do diagnostike... a iako da neradu stoplampe mislim da bi gorila žiža na tabli da jedno od svijetala neradi...

Gledaj otic sto prije il bar manje vozit dok se neupoznas s greskom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ne mora znači samo da što šalter ne radi, ja sam osbno imao slučaj da je bio baš on ali zamjenuo sam ga, štopovi normalno rade kad najednom opet lampica od grijača, pogledam kočnice rade sve normalno i da bi na kraju skužio, kad upalim auto papučica se "smekša" feder u 12 godina malo oslabio i u gornjoj točki dobije mrvicu lufta, znači papučica je na sredini paljenja i gašenja štopove, kad prelazim preko neravnina štopovi se pale-gase... Uzeo sam komad plastike cca 2mm i zaljepio na papučicu ispred prekidača i oda tad nemam s tom lampicom problema, provjeri možda ti je ista stvar pošto vidim da je auto 96 godina

Edited by mile1989

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bio danas u Porsche Zagreb, spojili me na dijagnostiku i kaže majstor da je riknula zaklopka na usisnoj grani, ali je ostala otvorena pa se mogu vozit bez problema do zamjene bez da auto slabije vuče ili da ima neke smetnje... cijena cca 2000 kuna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej dečki al čovjek nije saznao šta mu je sa međulinijom hehe!!

 

 

Ja bi rekao da je šalter pedale kvačila, znači slična stvar kao štop šalter al na pedali kvačila

 

to je jako čest slučaj blinkanja grijača na passatima međulinijama i na golfovima serije 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
zato ja ne idem na dijagnostiku

 

bas zato da se saznam takve radosne vijesti

 

:D

 

Nego? Voziš dok ne stane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam koja je šansa da je možda pregorio osigurač, pa da to pogledam prije nego krenem u shopping zaklopke... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne znam koja je šansa da je možda pregorio osigurač, pa da to pogledam prije nego krenem u shopping zaklopke... :D

 

osigurač je sigurno izgorio... zato je i zaklopka ostala u otovorenom položaju... ali nije bezveze pregorio... već radi problema sa klapnom.. što je jako česti problem

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1