0
sever

skidanje mosta

Recommended Posts

ovak ljudi

treba mijenjati kompletan ovijes i to bude najlakse ako skinem most (nema masine u autu )

sad ja neznam jel ide i letva volana s mostom dolje ili nju ostavim da visi na autu i samo most iscupam

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad bi trebal saznati kak najlakse odvojiti krajnik od glavcine

seraf sam skinul ali nemrem ga iscupati

Share this post


Link to post
Share on other sites

letva ti moze ostati da visi a vidi se da nisi bas strucan pa ako nemas neki radabciger za izbijanje krajnica uglavnom za golfa ti i ne treba nego manjim cekicem par puta udaris malo jace.

Share this post


Link to post
Share on other sites
letva ti moze ostati da visi a vidi se da nisi bas strucan pa ako nemas neki radabciger za izbijanje krajnica uglavnom za golfa ti i ne treba nego manjim cekicem par puta udaris malo jace.

strucnost mi bas i nije na nekom nivou ali dobro ima vremena :)

 

uglavnom vani je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
strucnost mi bas i nije na nekom nivou ali dobro ima vremena :)

 

uglavnom vani je :D

 

 

eh a sad kaj je tema vec tu da postavim jos par pitanja

 

1. koja je cijena (otprilike) dijelova da bi se ovijes sredil, govorimo o prednjem kraju

2. uskoro dolazi motor za taj auto i prije stavljanja u auto bi napravil servis na njemu

znaci filteri ulje remeni napinjaci (ako jos kaj fali nek neko dopise) tu me konkretno zanima

kolko ulja ide u 1,6D i koje je najisplativije u omjeru ulozeno/dobiveno

e da i bilo bi super kad mi neko onak detaljno objasnil kak staviti taj motor u fazu

ja znam otprilike ali opreza nikad dosta :D

 

znam da je puno ali nadam da budem par neke odgovore dobil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cjena je prihvatljiva,nije skupo...

 

 

Ulja ide oko 4 litre,ulijes pa izmiris na sipci,sve zavisi kakav je motor trosi li ulje ili ne trosi ako je dobar mozes 10w40 ako je malo losiji i trosi ga onda stavi 15w40...

Filter ulja,filter zraka,filter goriva okvirno racunaj sva 3 150 kn...

Zupcasti oko 100 kn,zatezac malo vise od 100...

Fazirati motor,skini zastitu plasticnu imas 2,3 kopce i vijak 10 na sredini,skines zeleni cep na mjenjacu,kad ga skines vidit ces jednu crticu,strelicu koja je okrenuta prema doli,pogledas u remenicu,bosh pumpu i vidit ces crticu na remeci urezanu,skines poklopac ventila,i vidit ces na kraju bregaste,urizanu crtu 3,4 milimetra siroku,zatim uzmes kljuc 19 i lagano vrttis remenicu doli na radilici i gledas poklapaju li ti se crtice na pumpi,,na bregastoj i na mjenjacu,na mjenjacu ti se crta mora poklapati sa urezanom crtom na zamasnjaku,na bragastoj kad ti se poklopi crta vodoravno i crtice na pumpi kad se poklope,sve tri tocke kad se poklope,uzmes 14-15 obicni kljuc i stavis ga na bregastu tako da ti je fixno,da se ne mrda bregasta,na pumpi mozes stavili blokadu,vijak od m 8 ili 10 neznam tocno i na mjenjacu mora biti crta sa crticom poklopljena,nadam se da sam pomoga,ako zapne sto slobodno zovni i pitaj... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cjena je prihvatljiva,nije skupo...

 

 

Ulja ide oko 4 litre,ulijes pa izmiris na sipci,sve zavisi kakav je motor trosi li ulje ili ne trosi ako je dobar mozes 10w40 ako je malo losiji i trosi ga onda stavi 15w40...

Filter ulja,filter zraka,filter goriva okvirno racunaj sva 3 150 kn...

Zupcasti oko 100 kn,zatezac malo vise od 100...

Fazirati motor,skini zastitu plasticnu imas 2,3 kopce i vijak 10 na sredini,skines zeleni cep na mjenjacu,kad ga skines vidit ces jednu crticu,strelicu koja je okrenuta prema doli,pogledas u remenicu,bosh pumpu i vidit ces crticu na remeci urezanu,skines poklopac ventila,i vidit ces na kraju bregaste,urizanu crtu 3,4 milimetra siroku,zatim uzmes kljuc 19 i lagano vrttis remenicu doli na radilici i gledas poklapaju li ti se crtice na pumpi,,na bregastoj i na mjenjacu,na mjenjacu ti se crta mora poklapati sa urezanom crtom na zamasnjaku,na bragastoj kad ti se poklopi crta vodoravno i crtice na pumpi kad se poklope,sve tri tocke kad se poklope,uzmes 14-15 obicni kljuc i stavis ga na bregastu tako da ti je fixno,da se ne mrda bregasta,na pumpi mozes stavili blokadu,vijak od m 8 ili 10 neznam tocno i na mjenjacu mora biti crta sa crticom poklopljena,nadam se da sam pomoga,ako zapne sto slobodno zovni i pitaj... :)

 

E hvala ti na ovom

ovaj tekst si budem spremil na komp tak da ga uvijek imam pri ruci ak zapne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
0