2 2
ereb

Koji akumulator kupiti?

Recommended Posts

i mene danas iznevjerio, skoro punih 10 godina :respekt , original otkad je golf kupljen.

 

VARTA

 

1J0 915 105 AE

12V 70 Ah 340 A DIN

570 A EN/SAE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz ekipa, da ne otvaram novu temu... akumulator ( original star 8 god ) mi je pri kraju, auto teze pali pogotovo kad je hladno pa me zanima koji sad kupit?

Edited by sauhea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji akumulator koji mozes kupiti za neke normalne novce je exide premium. Svi ostali su skoro pa za isti koš. Od jeftinijih magneti marelli ili sznajder. Niti slucajno one crne s bilo kakvim naljepnicama po sebi (dinamic,car jack,puma ili slicnih) jer su to sve isti akumulatori tj. Napravljeni su da budu jeftini,nista drugo. Dogodi se da i takvi malo duze potraju ali to je rijetkost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz ekipa, da ne otvaram novu temu... akumulator ( original star 8 god ) mi je pri kraju, auto teze pali pogotovo kad je hladno pa me zanima koji sad kupit?

Ja bi opet išao na original, ovisi kolko ga još misliš vozit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko sam shvatio najjeftinija opcija i najbolje je ovlasteni, i orginal baterija za nekih cca 700kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exide premium 77ah bez greske. Dali mi 40 mjeseci garanciju

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites

U autokresu sam uzeo najbolji akumulator za 680kn tu negdje bosch s5+ 74ah jer su imali akciju 30% i jos sam imao njihovu aplikaciju autokreso dodatnih 10% i jos gotovina 5% od 1200kn...isplativo...garancija 5 godina mislim.Zadovoljan akumulatorom po zimi ima bolji start od drugih akumulatora i ocijenjen je vrhunskim u stranim zemljama i u hrvatskoj.Prijatelj mi ga preporucio.

Edited by Anthony

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zamjenio akumulator, novi orig iz zubaka, 72Ah, 640A,799 kn, jel se moze na starom vidjet neki datum proizvodnje, zanima me otkad je, ja ga zadnjih 5 god nisam mjenjao, ili je mjenjan u prvih 5 godina i 118000km ili je to prvi.eb57024895f3b1556879502dcfc9116a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti na minus polu nije utisnut tjedan/godina onda je negdje na kučištu i to uglavnom kombinacijom slova i brojeva koji su ponekad nejasni ali ako imaš Shiping Date Code od proizvođača da se skužiti. Pobrusi minus pol na akumulatoru sa brusnim papirom pa pogledaj što piše.

dsc_0048c0sp0.jpg

shipping-date-code_22kj6v.jpg

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na minus polu pise 45-04 auto je 2005 god. Znaci akumulator je izdrzao preko 10 godina i 265000km, zadnjih 100000 sub i pojacalo unutra. Sta je kvaliteta nekad bila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od rijetkih primjera koji izdrže tako dugo. :)

Koliko vidim na onoj fotki to je aku sa čepovima i da se vodila kontrola razine mineralizirane vode jedanput godišnje plus nadopunjavanje akumulatora možda bi još izdržao, jer kada se voda ispari i ćelije ostanu suhe tada nastaje problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ima cepove al su preljepiti to tek sad uocavam, znao sam ga dopuniti kad krene hladnije vrijeme i to je to, ide on jos na malog benzinca bez brige jer meni je samo problem bio prvo jutarnje paljenje kad je minus temperatura, onda ga tesko okrene al nisam jos ostao da nije upalio. Sta mislis koji je skart onda onaj atom i sta ja znam kakvi sve ne kad rikne nakon dvije godine. Cak mi je i bosch silver malo iza dvije godine riknuo. Valjda ce ovaj exide orig izvrtit upola od starog, meni dosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu naljepnicu skineš, nadopuniš mineraliziranu vodu do razine koja je označena, uglavnom je to neka plastika iznutra koja služi kao mjera da pokrije ćelije, dobro ga napuniš od 14.4-14.7V ne preko toga i možeš ga dalje koristiti kako si napisao za benzinca jer nema toliko opterećenja kao kod dizel motora. Imao sam Tokićev akumulator 70Ah kojeg sam tako sredio. Nakon tri godine korištenja su tri ćelije pri vrhu bile suhe a svim ostalima je isto nedostajalo, nadolio, dobro nadopunio i vozio slijedeće dvije godine bez brige. Exide je bio moj prvi izbor ali ipak sam uzeo Vartu Silver 77Ah pa ću vidjeti koliko će izdržati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, da zasad ne načinjem novu temu.

Dakle, ujutro, prvo paljenje, auto mi pali onako malo duže, tipa 2-3 sekunde. Onak, od G7 ne bih očekivao tako nešto. Pretpostavljam da je to do akumulatora, ali kako biti siguran?

Druga stvar, auto ima onaj dosadno stop&go što gasi auto kad stanem (ako se ne sjetim isključit na početku) pa me zanima da li zbog toga ide neki specijalni akumulator ili sasvim neki normalan za dizela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš 'stop and go' trebao bi kupiti AGM akumulator, znači ne ove obične jer su oni slabiji od mada ne znam da li bi se mogli koristiti ako se navedena opcija ugasi ali u originalu koliko mi je poznato dolazi AGM akumulator (AGM-Absorbent Glass Mat). U Vartinom programu imaš takav Silver Dynamic AGM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, da zasad ne načinjem novu temu.

Dakle, ujutro, prvo paljenje, auto mi pali onako malo duže, tipa 2-3 sekunde. Onak, od G7 ne bih očekivao tako nešto. Pretpostavljam da je to do akumulatora, ali kako biti siguran?

Druga stvar, auto ima onaj dosadno stop&go što gasi auto kad stanem (ako se ne sjetim isključit na početku) pa me zanima da li zbog toga ide neki specijalni akumulator ili sasvim neki normalan za dizela?

Već su ti rekli da bi trebao staviti AGM jer imaš start-stop sistem a osim toga moraš sa VCDS-om napraviti adaptaciju u modulu 19-CAN gateway

Moraš unijeti kapacitet, proizvođača,tehnologiju i serijski broj sa nove baterije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u temi 'Akumulator' pojasnjeno i slikovno prikazano koje podatke treba unijeti i kako pa ako te zanima prelistaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2