2 2
ereb

Koji akumulator kupiti?

Recommended Posts

Pozdrav,

namjeravam kupiti novi akumulator nakon što mi je ovaj stari (exide) na umoru jer sam ostavio upaljena svjetla i smanjio se napon na 380a (treba imati 720a) (kapaciteta 100ah).

Sad neznam koji kupiti akumulator (jer mi je autoelektrika potpuna nepoznanica),a ne bi se volio zeznuti.U planu imam akumulator kupiti u inozemstvu (Trst da budem precizniji)

ehh sad..koji od ovih akumulatora kupiti:

 

mammuth blue

80ah-720a 70€

95ah-900a 84€

100ah-850a 90€

 

mammuth red

80ah-600a 63€

100ah-720a 77€

 

varta blue

74ah-680a 95€

95ah-800a 120€

 

namjeravao sam uzeti ovaj od varte 95ah-800a ali neznam ako bi bio overkill za passat...ali ima i manji kapacitet/napon od ovog mammutha 100ah-850a

 

može neki savjet/pomoć?

 

 

edit:

auto ce dosta vremena provoditi na -20 do -30(zima,švicarska)...nadam se da je ova informacija od nekakve važnosti

Edited by ereb

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što će ti tolki silni ampersati?

 

Taj passat u originalu je imao 72Ah.

 

Uzmeš bilo koji 72, 74 75Ah i vozi dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog muzike za koju pretpostavljam da je veliki potrošac...i cesto punim mob/lap u autu kad sam na putu i i putnici gledaju film preko playera

Edited by ereb

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav je to proizvođac mammuth..prvi put cujem za tog proizvođaca

su mu kvalitetni proizvodi?

 

jer ipak bi išao na vartu...nije neki nepoznati proizvođac

Edited by ereb

Share this post


Link to post
Share on other sites

varta je u dobroj klasi, priznatoj

bilo koji accu da kupuješ, svakako gledaj da ima čepove koji se mogu skinuti

i prema potrebi dodati unutra akumulit i dopuniti accu

nemoj ni u ludilu kupiti accu koji je zatvoren

jer postoji mogčnost da se tekučina unutra potroši, i onda

ako je to zatvoreni accu , moš ga bacit

a kvaliteta novih accu je ne baš impresivna

račun čuvaj ko oko u glavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uvijek za što veči aku, tj. što više Ah, čisto zbog redundancije. Ova udarna snaga, svako mjeri po različitom standardu. Stavio sam sebi u Passata 100 Ah i to mu nekak najbolje paše, več 6 mjeseci bez problema palim auto bez da se radio ugasi, što znači da napon ostaje dosta visok i kod opterećenja. Da sam uzeo neki manjeg kapaciteta to nebi bio slučaj, a pogotovo kak veliš da bude dosta na hladnom što mu smanjuje kapacitet. Varta je po meni šrot, nikad sreće s tim akumulatorima, Exide Premium je neki mainstream, Power Cell vrh, al je skup i treba kleme prerađivat, a od ovih ostalih znam da Bosh nije neki se pokazo. Ja sam sebi uzeo Toplu, zasad zadovoljan ko malo dijete, al budemo vidjeli zimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exide AGM900 i nemaš brige.

Powercell, stane mu samo pc3000, a on ne radi ništa posebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj aku koji je vec na umoru je exide (100ah-720a)

kupio bi isti,ali ne prodaju ih vise

 

sad sam zbunjen....jedan kaze da je dobar varta aku,drugi da je los??

koji da kupim onda ak imam samo te u izboru

Edited by ereb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta god da kupiš palit će ti auto. Nema tu neke velike nauke.

Na tih 800 kuna i nemaš baš šta previše ušparat, možda za kakvu poštenu rundu u birtiji i to je sve.

Godina vamo tamo šta se tiće trajnosti isto ne znači ništa posebno.

Ionako ti najskuplji akumulator neće trajat 15 godina.

Bitno je da ti alternator ispravno puni, da ne palickaš auto svaki čas i da ga kupiš u trgovini koja prodaje dosta akumulatora.

Nemoj kupavat negdje po supermarketima, tankštelama ili negdje gdje akumulatori dugo stoje.

Takvi akumulatori riknu za 2-3 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

može kakva informacija ak tko zna kaj o Dynamic akumulatorima, od sutra je u metrou akcija, 440 kn dođe 75 Ah, kakav meni treba, al nisam se nikad do sad susretal s njima pa ak ko kaj zna, bil bi zahvalan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
može kakva informacija ak tko zna kaj o Dynamic akumulatorima, od sutra je u metrou akcija, 440 kn dođe 75 Ah, kakav meni treba, al nisam se nikad do sad susretal s njima pa ak ko kaj zna, bil bi zahvalan :)

 

iskreno, svi ti akumulatori sto su na akcijama u velikim trgovinama vjerovatno dugo stoje na skladistu, pa sad ne znam kolko su dobri i koliko ce drzati...na svom golfu imam banner akumulator, austrijski neki, i stvarno nemam zamjerke, na mom autu je 6 godina i jos ima snage kao i prvi dan, dok je stari na seatu promijenio u 10 godina koliko ga ima 3 komada, 1 je original bio, 2 vartin, i sad ima bosch s kojim nije ni malo zadovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites
iskreno, svi ti akumulatori sto su na akcijama u velikim trgovinama vjerovatno dugo stoje na skladistu, pa sad ne znam kolko su dobri i koliko ce drzati...na svom golfu imam banner akumulator, austrijski neki, i stvarno nemam zamjerke, na mom autu je 6 godina i jos ima snage kao i prvi dan, dok je stari na seatu promijenio u 10 godina koliko ga ima 3 komada, 1 je original bio, 2 vartin, i sad ima bosch s kojim nije ni malo zadovoljan...

 

 

hvala na odg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
može kakva informacija ak tko zna kaj o Dynamic akumulatorima, od sutra je u metrou akcija, 440 kn dođe 75 Ah, kakav meni treba, al nisam se nikad do sad susretal s njima pa ak ko kaj zna, bil bi zahvalan :)

Bježi od tog smeća,općenito bježi od akumulatora iz Metroa,to smeće treba zakonom zabraniti!

Dynamic,Car Jack,Energizer,čak i onaj njihov Bosch,sve je to isto.Svi se proizvode u Češkoj,u firmi Johnson Controls.Imaju oslabljene ćelije da bi bili jeftiniji

a samim time i ne traju dugo.Daš 440kn,misliš kako si super prošao jer takvi akumulatori druge marke nisu ispod 600 kn,a onda nakon godinu ipo dana-mrtav.

Kupi Toplu,Baner,Exide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jako puno iskustva sa akumulatorima. Moja preporuka banner bull. Radim s velikim strojevima koji su ogromno opterecenje za aku. banner se najbolje pokazo. kupio sam neki crni neznam sad marku. novog ga stavim gore jednom upalio (na jedva) drugi put nikako (inace palio je mercedesovog 16 litrenog v6 turbaka) bio je 100ah. Jako lose. sad je paraleli s jos jednim 75ah i sad pali XD

 

I definitivno naj naj je bila optima. (crveni, dosta cudno izgleda. s nekim polukrugovima). skuplji od konkurencije masno ali ogromne udarne struje.

 

Iskustvo s optimom: Palila ko mina fordov 8 ili 9 litreni redni sestak. A bila je samo 55ah. zauzimala je 50% mjesta predvidjenog za aku. mogo si komotno 2 komada ugurat. Nije za verglanje, al udarna struja pokrece sta hoces.

 

Banner najbolji po omjeru ulozeno dobiveno

optima daleko najbolja po kvaliteti. ali neznam dal opravdava cijenu. i da bila je dofurana iz njeme. neznam jel to bitno XD Ispraznjena 3 puta do kraja i opet palila 4-5 put je crkla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bježi od tog smeća,općenito bježi od akumulatora iz Metroa,to smeće treba zakonom zabraniti!

Dynamic,Car Jack,Energizer,čak i onaj njihov Bosch,sve je to isto.Svi se proizvode u Češkoj,u firmi Johnson Controls.Imaju oslabljene ćelije da bi bili jeftiniji

a samim time i ne traju dugo.Daš 440kn,misliš kako si super prošao jer takvi akumulatori druge marke nisu ispod 600 kn,a onda nakon godinu ipo dana-mrtav.

Kupi Toplu,Baner,Exide...

 

 

 

hvala, takve informacije sam trebal :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
ko ima kakva iskustava sa aku CROWN ???

 

imam ja neki crown na "fići", hehe, ne znam kakvi su...ma ja stojim kod bannera, najbolji akumulator koji sam kupio...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto danas sam kupio crown 3 god garancije 580 kn,skinuo sam exide.zamisli ovo 2003 god proizvodnje.svaka cast....zasluzil je penziju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj u petici je oem jos. star ko i auto a mozda i stariji. znaci min 6 godina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moj u petici je oem jos. star ko i auto a mozda i stariji. znaci min 6 godina :D

Paliće on još 2 godine sigurno...nekidan sam čovjeku skinuo oriđiđi akumulator sa A6 2.5 tdi iz 2001.!!! Jedanaest godina je palio bez greške...

I na jednom Polu sam imao akumulator star 10 godina,ti orginalni akumulatori su nepoderivi,čudo jedno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Banner najbolji po omjeru ulozeno dobiveno

optima daleko najbolja po kvaliteti. ali neznam dal opravdava cijenu. i da bila je dofurana iz njeme. neznam jel to bitno XD Ispraznjena 3 puta do kraja i opet palila 4-5 put je crkla.

 

 

banner je šrot što se mene tiće

 

imao jednog u autu, star koji mjesec više od 2 god i ima možda 20% kapaciteta....

 

što se mene tiće munja i topla su zakon! old scool, ništa lošiji samo bolji od ovih exide i ostalih napadno reklamiranih i nasilu hvaljenih serija..

 

od ovih zavikanih; beren al ne ovaj poluproizvod koji se kod nas nalazi nego beren gold ( oni zlatni ), varta je generalno Ok a pogotovo njihova silver dinamic serija....

 

Oko sebe imam dosta strojeva što poljoprivrednih što građevinskih, većinom starudije koje trebaju poštenu snagu da bi se pokrenile. U svima su tople unutra i svi pale bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

decki kakav je perion?

jel to podmarka varte

ima li tko iskustva

2 godine garancije-74ah za 400kn U Sloveniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu... Izgleda da mi je na Polu odlazi akumulator. Kad ga ujutro palim, nakratko mi se ugase sve lampice i brojke od kilometraže i sata,auto malo teže zavergla ali upali bez problema. Akumulator je Varta Blue Dynamic 12V- 74Ah 680A E11. Neznam koliko je star, ja sam auto kupio prije tocno tri godine. Dal da kupujem istu Vartu ili ima netko bolju preporuku? Hvala unaprijed!

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2