2 2
zayzo

Golf V filter goriva

Recommended Posts

koji je max rok za izmjenu filtera za gorivo

 

meni nikak da promjene tj. ja stalno odgađam a ima +60 tisuca km.

 

isto g5 tdi bkc

 

po pravilu svaki drugi servis.. znači svako 30tkm...

inače piše 60tkm ki i f zraka.... al i na 30tkm se nagledam svakakvih nečistoća pa tak da...

 

sebi na audi-u mjenjam sve svako 10 000km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjaju li čemu ovi UFI filteri, uzo sam za gorivo i zrak?

znači polo sdi Kad mjenjam ovaj filter goriva, koja je procedura, ištekam sve, izvadim stari(oće curit šta?)

nalijem nove nafte (do vrha?) u ovo desno debelo, i onda stavim filter nutra, i prištekam cjevčice i to je to, palim vozim?

 

 

_vyr_343palivovy-filltr-Fab.jpg

 

a ima dolje nešto isto za otšarafit,

vidi se na ovoj slici(nema veze s ovim filterom gore ali samo sam tako našao sliku da se vidi i dolje to za šarafljenje)

ovo bijelo, šta stim

http://www.partinfo.co.uk/content/images/UFI%20H20%20Filter.jpg

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je.... promjenis i one 2je gumice na nepovratnom ventilu (trebale bi ici uz filter)

 

Doli tj plastični sarafic je za ispustit vodu iz filtra i njega stegni ako je slucajno odvidan malo.

Nalijes nafte kako si i rekao i to je to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da neotvaram novu temu.... uzeo sam filter goriva po oznaki motora bxf 1.9 tdi 66kw. Gledam da vise manje drugi svi imaju inu gumicu s olimpijskim krugovima ja to nisam dobio vec samo jednu vecu. Jeli tko mjenjao i dali ima razlike u 90ps i 105 sto se tice filtera. Buni me to sto su kao bile dvije vrste a u moj ide "kao" ta sto sam uzeo. Radit cu to kroz tjedan dva pa me sad to kopka jeli dobro uzeto ili moram zamjeniti. Filter je mahle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju dvije vrste... imas sa sirokim otvorom s obje strane (tu imas zelenu i plavu brtvu) a drugi je s jednim uzim otvorom s jedne strane i dobijes okruglu crnu brtvu (gumic) Dakle uzmi fino i taj drugi i kad skines vratis onog koji neide... zapises kat.broj filtera i nikad vise problema oko vrste ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam onog s otvorom s jedne strane. S crnom brtvom. A morat cu sacekat izmjenu pa cu znati sto sam kupio :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorit cu sutra prekosutra nabrzinu samo da vidim dali odogovara. A zamjenit cu koji drugi put. Ako slucajno neodgovara da mogu vratiti ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

rwromo.jpg

Promjenjen filter goriva, po oznaki motora i br. Sasije ide ovaj filter bez one gumice s kruzicima na vrhu. Stari izvadjen, izvadjena nafta iz posude dobro ocisceno ulivena nova nafta cca 0.5l novi filter (mahle) gumica ona velika promjenjena sve zasarafljeno i gas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao si jednostavno pogledati službeni stranicu Mahle i usporediti sa točnom oznakom motora i godište.

 

A ne da dođeš u prodavaonicu na pultu kažeš: "dajte mi filtera za golfa peticu 110 konja i 2007 godište" i bok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosao sam u prodavaonicu i na pultu sam dao broj sasije i po tome mi je dao taj filter. Naravno po broju sasije je rekao i oznaku motora. Ali bilo je govora iznat da imaju dvije vrste pa me bilo strah da nebi bio baksuz (u mnogo slucajeva jesam) da imam krivi jer po youtube je 99% prikazan onaj drugi filter i njegova montaza. Uglavnom eto napisao sam rezultat mozda nekom pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I u etki daje dvije vrste... ;) pretezno na kucistu se nadje oznaka (naljepnica)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskoro bi ja triba na golfu 6 TDI

Mjenjat sve filtere i ulje,

Kako da tražim(filter goriva)? Po godini i broju šasije! Ili ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskoro bi ja triba na golfu 6 TDI

Mjenjat sve filtere i ulje,

Kako da tražim(filter goriva)? Po godini i broju šasije! Ili ?

ja sam ovaj stavio filtronov

 

pe973-2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakvog filtera...

U mk6 mislim da nema neg jedna vrsta... nakon ciscenja posude i stavljanja filtera obavezno nalit naftu skoro do vrha posude (cca 1cm ispod vrha)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

F zraka je isti ki na mk5 kao i f.peludi..

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani prijatelji veliki pozdrav iz Makedonije. Nadam se da cu ovde dobiti odgovor kako ne bi otvarao novu temu.  Pre 10-ak dana sam kupio Golfa 4  1,9 tdi 66 kw , oznaka motora ALH . Planiram zameniti sve filtre ( gorivo, ulje, vazduh i kabina ) pa me zanima dali je zamena filtera goriva komplikovana , dali trebam novi filter napuniti gorivom prilikom zamene, odzracivati sistem i dali kod ovog motora  na filter za gorivo ide tekucina za hladjenja ili ne ? Pozz 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolje sam stavio video kako se mijenja filter goriva ali ako nisi siguran prepusti posao mehaničaru a ti odradi izmjenu ostalih filtera.

How to replace diesel fuel filter VW Golf Mk4 (Jetta, Bora)

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga natocim punog ciste nafte i ostavim da odstoji 30-60min. Posle toga sve sastavim, upalim i radi super.

 

Послато са HUAWEI G700-U20 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, mur3633 said:

Ja ga natocim punog ciste nafte i ostavim da odstoji 30-60min. Posle toga sve sastavim, upalim i radi super.

 

Što si ga ostavljao da odstoji 30-60min,nemaš nikakvog efekta,ja sam ovako mjenjao na svom bivšem G4,link ispod i obavezno naspem LM Diesel Purge u filter i onda tek spojim sva crijeva na filter i upali odmah.

https://www.youtube.com/watch?v=0SUUbLT1VsM

 

 

 

 

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavim iz prostog razloga, sto uzmem da ocistim dio ispod nosaca filtera i zamijenim i ostale filtere.

Послато са HUAWEI G700-U20 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2