0
MladenRI

volan potegne ulijevo pri ubrzavanju

Recommended Posts

Bok!

 

užasno me živcira jedna stvar na autu..

naime, kad ubrzavam, volan mi nešto potegne malo ulijevo.. e sad:

 

1. bio na špuru - OK

2. mijenjao felge (prednje na zadnje i lijevo i desno) - NIŠTA

3. Radio kalibraciju volana - OK

4. poluosovine -OK

5. Ležaji - OK

 

možda nešto na amortizeru?

 

prilikom nailaska na rupu na cesti (malo veću) u lijevom kotaču čuje se zvuk kao da mi guma ostruže o blatobran, ali nigdje nisam našao da je strugala..

 

hvala na pomoći.. :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi prije rekao da ti koji selen ima lufta

Share this post


Link to post
Share on other sites

TNX na savjetu.. pogledat ću.. kakve ti stavljaš? golfove ili od altee? čuo sam da su od altee "navodno" kvalitetniji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

alteini su samo puniji... kao i recimo s tt-a

 

Govorimo o onim stražnjim prednje lafete... a nebi bilo loše i izmjenit one prednje male... Ako se ustanovi luft u selenima....

 

Znači volan ima jednako okretaja i lijevo i desno? Jel ikad ista rađeno šta oko letve..ovjesa...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je volan ludio isto dok su seleni popucali...

cak ni prilikom skretanja kad bi pustio ruke s njega nije se sam izravnavao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je golf tako vukao ulijevo pri naglom ubrzavanju...bilo je do lijevog selena,promijenuo i sad je strijela :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
alteini su samo puniji... kao i recimo s tt-a

 

Govorimo o onim stražnjim prednje lafete... a nebi bilo loše i izmjenit one prednje male... Ako se ustanovi luft u selenima....

 

Znači volan ima jednako okretaja i lijevo i desno? Jel ikad ista rađeno šta oko letve..ovjesa...?

 

Koliko znam nije ništa rađeno na letvi ni na ovjesu.. pregledan je ovjes kompletno u Auto Hrvatska u Rijeci i rekli su mi da je sve u redu, jedan mi je tip rekao da je gledao i da su seleni pri kraju, ali da može to još tako.. navodno da se pojavila neka crta?

 

da, ima jednako okretaja.. ne potegne on puno, i kad vozim po auto putu, recimo 100 nosi mi ulijevo, samo zato što volan ne stoji ravno, tj. potegnut je u lijevo pri ubrzanju..

 

uglavnom vozim se tako i planirao sam dok ne stavim zimske gume sa 15 cola felgama da vidim da li i na njima vuce.. ako DA, onda su felge 100% i odnijet ću ih na ravnanje, ako NE, onda ću se morat ozbiljno pozabaviti s tim jer je stvarno iritantno.. ://

 

ali taj mi je isto zvuk čudan što se čuje kad naletim na neku rupčagu.. u desnom se ne čuje apsolutno ništa, a u lijevom kao da nagnječim gumu, ali na gumi nigdje traga.. ://

Edited by MladenRI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promijenio prednje selene! orignialne sam stavio u ovlaštenom servisu. volan mi i dalje potegne ulijevo! sjetio sam se da sam bio udario zadnju desnu felgu.. kad je volan 100% u centru pri vožnji na malo većim brzinama mi trese..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Promijenio prednje selene! orignialne sam stavio u ovlaštenom servisu. volan mi i dalje potegne ulijevo! sjetio sam se da sam bio udario zadnju desnu felgu.. kad je volan 100% u centru pri vožnji na malo većim brzinama mi trese..

kugla ti je otisla...100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sve ok onda nema druge nego kupi auto sa zadnjim pogonom... :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj usput kocnice mozda ti koji klip drzi jace obicno se to zna desavati na zadnjim tockovima??

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na savjetima, ali ipak ću pričekat da stavim zimske gume i druge felge pa ćemo onda vidjet da li vuče ili ne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

intruder ti je reko do cega je. jedan nosac motora. to je cest slucaj.inace ja radim optiku i ovjes auta

Share this post


Link to post
Share on other sites
intruder ti je reko do cega je. jedan nosac motora. to je cest slucaj.inace ja radim optiku i ovjes auta

 

kako da provjerim da li se radi o nosaču motora sam? ili moram kod ovlaštenog? imaju li nekakvi znakovi?

 

Hvala!

 

jer ne bi htio nešto mjenjati sto je dobro.. seleni su mi bili stradali pa sam promijenio sve, to sam morao, al da sad ne izmjenjam čitav ovjes..

 

Znači letva ne može biti, seleni su novi, amortizer sumnjam da bi potegnuo volan.. ostaje kugla i nosač motora..

 

ovi u servisu su rekli da je kugla ok, praktički nosač bi bio problem..

 

samo trebam način kako da ga provjerim..

 

hvala!

 

LP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obično je desni nosač u pitanju, onaj ispod turba. Njega osjetiš dok voziš, kad prešaltaš i pustiš naglije kvačilo točno se osjeti kak mašina rukne ili kad naglo pustiš gas.

Da bi provjerio nosače stavi ruku na usisnu i počni drmat motor napred natrag, al onak brzo i dost velkom silom i ak se mašina trese i ima puno hoda onda je nosač drapio.

Mašina se trese i sa novim nosačima, al čim pustiš usisnu ona napravi još 1 - 2 trzaja i smiri se, dok kad je nosač loš onda se trese duže, duži hod ima.

Ja prošli tjedan promjenio, onaj prednji i ovaj ispod turba idu dost lagano, dok onaj kod getribe se budeš namučio. Cijena sva 3 je 480 kn, marka SWAG.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obično je desni nosač u pitanju, onaj ispod turba. Njega osjetiš dok voziš, kad prešaltaš i pustiš naglije kvačilo točno se osjeti kak mašina rukne ili kad naglo pustiš gas.

Da bi provjerio nosače stavi ruku na usisnu i počni drmat motor napred natrag, al onak brzo i dost velkom silom i ak se mašina trese i ima puno hoda onda je nosač drapio.

Mašina se trese i sa novim nosačima, al čim pustiš usisnu ona napravi još 1 - 2 trzaja i smiri se, dok kad je nosač loš onda se trese duže, duži hod ima.

Ja prošli tjedan promjenio, onaj prednji i ovaj ispod turba idu dost lagano, dok onaj kod getribe se budeš namučio. Cijena sva 3 je 480 kn, marka SWAG.

 

 

Hvala ti na odgovoru.. pogledat ću malo pa javim.. pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok!

 

stavio zimske sa novim flegama i ostao problem.. e sad bi se morao baciti na te nosače motora.. i moram ici prekontrolirati još jednom kuglu..

 

javim sta sam napravio..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bok!

 

stavio zimske sa novim flegama i ostao problem.. e sad bi se morao baciti na te nosače motora.. i moram ici prekontrolirati još jednom kuglu..

 

javim sta sam napravio..

 

Definitivno detaljno trap pregledati, mali luft je dovoljan da auto bjezi! vecina to ni neosjeti, ali kad ga pustis samog vidi se kolko bjezi!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obično je desni nosač u pitanju, onaj ispod turba. Njega osjetiš dok voziš, kad prešaltaš i pustiš naglije kvačilo točno se osjeti kak mašina rukne ili kad naglo pustiš gas.

Da bi provjerio nosače stavi ruku na usisnu i počni drmat motor napred natrag, al onak brzo i dost velkom silom i ak se mašina trese i ima puno hoda onda je nosač drapio.

Mašina se trese i sa novim nosačima, al čim pustiš usisnu ona napravi još 1 - 2 trzaja i smiri se, dok kad je nosač loš onda se trese duže, duži hod ima.

Ja prošli tjedan promjenio, onaj prednji i ovaj ispod turba idu dost lagano, dok onaj kod getribe se budeš namučio. Cijena sva 3 je 480 kn, marka SWAG.

 

 

Ali i dalje ti postoji mogucnost da su seleni,meni se dogadalo isto to kaj i tebi i promijenio mi je kolega selene(stavio je one punije) i nakon toga sam otisao na spur.Bilo je bolje,ali nije kak treba,onda smo opet vadili vilice i ispostavilo se da su seleni krivo okrenuti!Kad je stavio opet nove ovaj put ispravno,pa onda opet spur,sve ok!Sad neznam,mozda je i tebi nesto slicno!provjeri! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ali i dalje ti postoji mogucnost da su seleni,meni se dogadalo isto to kaj i tebi i promijenio mi je kolega selene(stavio je one punije) i nakon toga sam otisao na spur.Bilo je bolje,ali nije kak treba,onda smo opet vadili vilice i ispostavilo se da su seleni krivo okrenuti!Kad je stavio opet nove ovaj put ispravno,pa onda opet spur,sve ok!Sad neznam,mozda je i tebi nesto slicno!provjeri! :rolleyes:

 

Selene sam promijenio u ovlaštenom servisu i stavio originalne.. istina je da nakon toga nisam išao na špur, ali ne znam da li uopće treba? što se tiče "udobnosti" sad je puno bolje: više ne drobi kad naiđem na rupu i imam osjećaj da je auto "čvršći"..

 

Stvarno ne znam.. otić ću opet u servis i reklamirati.. to je jedino što mogu zasada.. pa neka oni nađu što je ili nije..

Share this post


Link to post
Share on other sites
0