1 1
Tomislav_

Golf 1.6D Polugeneralka

Recommended Posts

ovak imo sam stari motor također 1.6D koji mi je bio bolji od sadasnjeg ( koji je trosio 5l

ulja na 1000km ).

 

Dakle napravili smo kao neku polugeneralku na tom starijem motoru koji je bio u boljem

stanju, nove karike, potokarili ventile, pocisitli lezista ventila, gumice ventila, puškice,

dihtunge glave itd itd...

evo napravio sam nekih 250 km s njime, i imam nekih problema

 

-dok je hladan motor jako bjeli dim baca van pogotovo pri paljenju i prva minuta nakon

paljenja... kasnije kad dođe na radnu temperaturu ne dimi vise tako

taj motor je inace palio na prvi zub, sad ga vergla neko vrijeme pa upali

 

-motor zna trokirat i cukat, kada se lagano vozim ili kada polagano puštam gas pocinje

zacukivat i trokirat... ali nekad stvarno to varira neki puta se događa neki puta ne, na

viskom broju okretaja ne trokira ali nema onu pravu snagu... nije tolko "ziv"

 

-u pocetku sam imo problema s temepraturom motora ali mislim da je sada bolje... npr po

gradu mi je temeperatu bili na sredini pokazivaca... a na autoputu je bila na normalnoj

radnoj temperaturi

 

 

evo neke stvari koje jos mogu navest... motor bas nije u "savrsenoj fazi" , kad smo ga

slagali nismo bolje mogli namjestit preko omjera zupcastog remena... kad smo ga pomakli zub

ljevo otiso je za 2-3 zuba prije od oznake koja se vidi kroz onu rupu na getribi... a kad

smo ga pomakli desno onda fula samo jedan "zub" , bio je jedan mehanicar kod nas koji nam je

pomogo prebacit motore i kad smo njega pitali za tu fazu on je reko da je to "ko bog"

 

evo slika u oba slucaja sipka od 15mm je u zupcaniku od boš pumpe i u fazi je njom

(treba kliknut na slike za vece uvecanje)

 

th_IMG_20120815_134058.jpg th_IMG_20120815_134152.jpg

th_IMG_20120815_134503.jpg th_IMG_20120815_134737.jpg

 

 

ovo je kad imam plocice od 45mm u bregastoj

 

th_IMG_20120815_142930.jpg th_IMG_20120815_143020.jpg

 

zvao sam tog mehanicara i on je reko da bi se mozda kut paljenja na bosh pumpi nije dobar

 

- i jos jedno pitanje sada sam provjerio kolko ima prostora izmedju bregaste i plocica

ventila na 8 ventila je 0.10 a na dva je 0.05, kolko sam cuo morali bi biti izmedju 0.20 i

0.40 , neznam moze li to bit razlog radi kojeg zbog kojeg imam problema? ako je budem ih

potokario s doljnje strane jer bili smo nabalili neki "set plocica" ali nismo mogli nac u

tom setu neke koji bi bili izmedju 0.20 - 0.40

 

 

znam da je velik post ali skratio sam kolko sam mogo...

Edited by Tomislav_

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo dobro nastelat ventile... pločice ako nemas onda odtokari jebga... ako je mal zazor moze zajebavat i bas kad je i hladan jer je tlak ulja tad veci...

 

Faza: pusti meštre.. fino daj nekom tko to zna... ufazirat radilicu i bregastu pa namjestit kut bošpumpe naravno preko komparatera...

 

Drugi motor.. znaci jel taj motor s bospumpom dosao il si samo prebacio svoju na taj drugi?

Kad je trosio toliko ulja kakvo je stanje s auspuhom.. nije začepljen djelomično?

 

Bijelo dimi kad je na jednom il vise cilindara slabo izgaranje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja bi volio radi financiske strane što vise sve kaj mogu sam napravit, potokarit cu ih da budu 0.30 onda

 

-da ta bosh pumpa je dosla s tim motorom koji mi je sad u autu, nije neki tuđi motor nego bas moj vozi sam se s tim motorom prije ali sam ima nesrecu s tim autom, pa sam kupil ovaj drugi kojem motor nije bio bas...

 

 

neznam morma skuzit kak se odšpana bregasta da je namjestim u fazu ak cu uspjet, a neznam po slikama kak ti se cini jel to moze bit razlog ili?

 

sto se tice bos pumpe, bas je i neznamo namjestit , imamo komparator

znam za jednog bošistu nije to problem... ali volio bih sto vise sam...

 

fala ti na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bregasta ima svoju blokadu koju si i slikao (utor) al prvo je poželjno odpustit natezač da se kajiš odšpana pa onda odvit centralni vijak na bregastoj i tek onda zablokirat ju da se neokreće.. a laganim udarcem udarit po remenici (iz nutra prema van.. gumenim čekićom te da centralni saraf bude odvijen za 2-3kruga)

Kad sve namjestis stegnes taj saraf i okrenes radilicom 1 krug i pogledas da ti se to sve poklopi....

 

 

Pločice na podizačima mozes izvadit bez skidanja bregaste al opet jebg nemas taj alat.... (da si blizu ja bi ti posudio)

Prvo ventile dobro naštelaj pa idi dalje.,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako napredujem

 

-prosao sam 1400 km i dotegnuli smo glavu za 90°

 

-bosh pumpu smo pomaknuli prema motoru skoro do kraja, i tak smo krenuli isprobavat da vidimo kak bu nam islo, ugl auto je upalio odma na prvi zub i jako ljepo radio, i nije bilo uopce bjelog dima i nema ga od tada.

 

-napravu za vadjene ventila smo si napravili, upre se bregastu i pritisne čašice, nakon cega sa pistoljem na zrak puhnem malo zraka u utor ispod plocice i plocice idu van ko od sale, sad cemo ih potokart na 0.30 svaku

 

-odlicno si mi opisao namještanje bregaste, mozda i to pokusamo sada

 

- samo bih te jos zamolio ako moze da mi opises ili das neki link gdje je vec opisano podesavanje kuta paljenja sa komparatorom ili opcenito... ja sam bio nesto surfo i trazio ali nisam bio uspjesan, dakle moze link tu negdi sa foruma ako ima ili neki strani forum (njem. eng.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem nemogu nac oznaku na zamajcu golf 1 1.6  znaci bregasta je ufazirana i bosh pumpa al neznam oznaku na zamajcu svuda sam pretrazio ako neko moze da mi slika .lp

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1