3 3
MladenRI

komande na volanu MK5

Recommended Posts

Bok ekipa!

 

Komande na volanu mi ne rade.. otkad sam kupio auto (2. VL) ne rade, ne svijetle, tj. kao da nisu spojene.. ono što znam jest sljedeće:

 

1. volan je mijenjan zbog ljuštenja one plastike na njemu (kod bivšeg vlasnika)

2. imam serijski radio RCD300 bez MP3

3. Imam tempomat

4. Nemam board computer ili kako se već zove (prosjek potrošnje i sl..)

5. Na servisu u Porscheu su mi rekli da "ne izbacuje grešku" kad su ga spojili...

 

Šta da radim da prorade? Iz Rijeke sam..

Da li ima netko da bi mi to pogledao jer ja se ne usudim skidati ništa.. Ne bi da me ogule baš u ovlaštenom servisu.. ako ima netko preporuku nekakvu za nekoga tko ZNA ŠTO RADI i tko ima ISKUSTVA sa komandama na golfu 5 molio bih preporuku.. nije mi problem doć do KA ili Istra...

 

Hvala puno! :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas ti komande u autu, nego samo volan sa komandama.

 

Ne izbacuje gresku jer je prikljucen airbag a tipke nisu spojene niti su ikad bile spojene pa zato ne izbacuje gresku

 

Treba ti onaj prsten ispod volana, kabal vjerovatno imas dobar ako je od tog volana, i treba ti jaci HILINE modul ispod volana koji podrzava tipke na volanu i kodiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično! Pod pretpostavkom da si 100% u pravu.. Koliko me to košta? Gdje se mogu nabaviti dijelovi? tko mi to može napraviti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modul volana ti ovisi o godini proizvodnje auta,do 06 je cijena cca 120€ na ebayu,a poslije 06 je dosta jeftinije jer ima vise tih modula.ak ti radi truba onda kabel nemoras mijenjat.rucicu na ebayu isto imas relativno jeftino cca 20€ i treba ti slip ring drugi.ja sam krenuo to napravit al nakraju kad sve zbrojis vidis da nema neke isplativosti prvelike imho

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaboravio sam napomenuti da imam senzore za kišu i senzore za svjetla.. ima li to kakve veze sa tim modulom? jel to regulira isti modul? da li mi netko preko broja šasije može saznati koji modul imam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram drugu temu. uletile su mi tipke na volanu jeftino. sad me zanima jel ima ko da je to radio na petici. imam pitanja kao npr

 

Jel te tipke pasu na svaki volan? (trokraki naravno)

sta sve moram mjenjat i koje su cifre naravno? (imam tempomat imam i putno racunalo samo nije mfa+) radio je rcd 300 zasad.

 

diagnostiku imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pise ti gore,

 

pasu, ide drugi kabal od airbaga ugrubo ti se to ne ispalti samo ako imas auto na hrpi i izvadis sve stio treba

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da samo je kolega pitao za auto bez bc a ja imam bc. Mozda mogu rijesit i da pocupam iz auta sve sto mi treba samo moram znat tocno sta mi treba i kako to izgleda. I gdje se sta nalazi

Edited by RAZZOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

super e sad da si procitao s razumjevanjem

 

vid sta pise

 

Ti imas MIDLINE modul koji podrzava tempomat i putno racunalo

 

a treba ti hiline

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites
samo moram znat tocno sta mi treba i kako to izgleda. I gdje se sta nalazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

skines obje plastike oko vtupa volana i razmontiras komplet taj sklop s rucicama i na tm su ti modulu i prsten volana koji ti takodjer treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da dodam... ugradnja tipkala bas i nije p@p... dosjede treba malo prepravit da se sve fino uklopi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad nabavim sve potrebno. tipke idem kupit za koji dan, i one ce u auto a poslje cu slozit ostatak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, isao sam gledati za ubaciti volana sa tim tipkicama. I isao sam u ovlasteni vidjeti po broju sasije ako bi upgrade-o na to koji modul i prsten mi treba i tamo ih u etki izbaci jako puno. I sada kaze lik da mu po broju sasije ne izbaci ni jedan. Sta i razumjem jer auto nije dosao sa time. E sad kako frend ima volan i dobiti cu ga po prihvatljivoj cijeni uzeo bi prsten i modul ispod volana a nebi bas isao na majkemi jer ih ima puno. Da li netko zna kako naci pravi osim pokusavanjem dok ne nadem pravi. Da li ima po godistu koji su isli, po opremi ili kako vec.

 

Molim cas ako netko zna kako neka podijeli samnom. Hvala puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjes auto koji ima tipke na volanu

Uzmes broj sasije i ides redom

Treba ti to... to... to... i to...

Bilo bi dobro uzet istu godinu proizvodnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam ja to ali pitam iz razloga jer neznam da li ce raditi jer modula za komande na volanu ima vise i ja neznam da li ce meni raditi tj neznam o cemu modul ovisi. Mogu ja uzeti od nekog broj sasije i po njemu izvuc koji je modul ali hoce li meni raditi na mome, to mene brine i zelim znati o cemu ovisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro skuzio, ako imam type1 prsten volana onda na onoj stranici svi type 1 highline bi trebali odgovarati?

I jos nesto, ako sam dobro skuzio prsten volana ne trebam mijenjati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas na prstenu slovo C onda nezreba

A za modul najbolje uzmes sljedeceg koji ti je jaci

Ima cak na e bayu kolega uzel kod kineza i radi mu sve savrseno cca 350 kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu....pao mi za oko ovaj MK5:

 

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-v-gti-2.0-tfsi-30-oglas-17967029

 

ali nema multi-volan i lcd....vidio sam u nekoliko postova da postoji mogućnost da multi-volan radi ako se ugradi.

 

To je 100% provjereno? Da li će funkionirat volan od MK6/7, jer cijena na e-bayu je 100-150$ viša. Kakav to prsten bi mi trebao koji ide ispod volana i kolka je cijena istog? Te dali će funkcije raditi i na orginal lcd od mk5?

 

Ovaj je čak jedan od jeftinijih

http://www.ebay.com/itm/Orig-VW-5G0419091-Gti-Steering-wheel-with-DSG-and-CNL-paddles-Golf-7-Mk7-NEW-/281880543512?hash=item41a163c118:g:WdAAAOSwNphWaLHC&vxp=mtr

 

Navigacija:

http://www.ebay.com/itm/VOLKSWAGEN-GOLF-MK5-MK6-MFD-2-GPS-SAT-NAV-SATELLITE-NAVIGATION-SKODA-SEAT-PASSAT-/321995519805?hash=item4af86db73d:g:8g0AAOxyuR5Ta5Eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

od 6 hoce

 

treba modul od 6ice i kabel za ispod airbaga

 

navigacija ova je smece ,to je prastari model

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3