0
Golf JGL

K-JETRONIC

Recommended Posts

Evo ima par dana da sam član ovog foruma i mogu reć da sam već dobija jako puno informacija ;)

No jednu stvar sam primjetija, nigdi se nepiše o ovome sistemu ( odnosno ja nisam moga nać na forumu )

 

Sama osnova sistema mi je jasna. No zanimaju me vaša iskustva jer na netu sam puno puta naletija da se koristi u nekim tuning projektima.

I da ga je moguće ugradit u neke druge aute odnosno motore i kako se ponaša sa motorima manje zapremine od 1.6

Pa sad šta vi kažete?

Jel pouzdan? Jel jednostavan?

Koje su mu mane/prednosti itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i oni koji ga imaju u originalu muku muce sa njim,tako da ti je to mozda pametnije zaobic ako ne mislis potrosit dosta novaca za dovodenje K jeta u ispravno stanje.

ja sam ga do sad imao na fordu 1.6 105 ks (iman komplet sistem u kuci ,golfu 1 GTI,golfu II 16v i nikad nisam imao problema sa njim

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jednu stvar sam primjetija, nigdi se nepiše o ovome sistemu ( odnosno ja nisam moga nać na forumu )

sad ce se pocet pisat kad zahladi kad nebudu htjeli palit :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
No jednu stvar sam primjetija, nigdi se nepiše o ovome sistemu ( odnosno ja nisam moga nać na forumu )

sad ce se pocet pisat kad zahladi kad nebudu htjeli palit :rotfl

 

 

koliko ja znam muke sa paljenjema na hladno imaju mercedesovi Ke jetovi.

vw uvik upali na zub ali muku muci na vruce,tj dime,trose i ne idu

 

ford zakon :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga vozam vec 5 godina i nikakvi problema ni vruc ni hladan,pali uvijek ne trosi ne dimi a ide :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja ga vozam vec 5 godina i nikakvi problema ni vruc ni hladan,pali uvijek ne trosi ne dimi a ide :palacg

 

 

Ja skoro 2 godine bez greške, potrošnja normalna, pali na zub..Nikan ništa dirano od '88.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HAhah neznam po svemu sudeći niko nije ima problema sa njim

Gledajući ove postove svi su zadovoljni

AJ dobro kakav je motor sa tim sistemon (8v i 16V) jel brutalniji ili je liniji jel bolji od elektroničkog inđekšena ;)

Jel filin kadaimate karburatore ili ne?

Šta je sa potrošnjom ovako vaša iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam k-jetronic i zafrkava me kad ga palim mlakog :D

 

Eto ja sam ponosni vlasnik k-jetronica sa problemom :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da ćitajući po netu skužija sam da ima dosta podsistema kad se motorpali i za zagrijavanje motora

(dosta ventila za ovo i za ono ) No vidija sam da dosta ekipe koristi bogotovo vanka na kene tuning projekte ali naravno sve te pod sisteme više ne koriste ondnoso modificiraju ih jer ti motori neradena leru kakvogi zamišljamo.

ILi suti problemi o kojim vi prićate sama greška sistema jer po mom mišljnju teoretski gledaje jako jednostavno osmišljno dok nepoćme prića o podsustavima ( naći ventila za neznam ti ja šta vse ne)

Ili se ja apsulutno varam

Share this post


Link to post
Share on other sites
0