0
WislyWisly

Passat b6 1.9. tdi trza dok ubrzaje

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Kupio sam polovnog passata B6,2007.g. sa 103000km i evo sad ima 115000km, počeo je trzati pri ubrzanju, dakle kao da na trenutke štuca... To se događa u svakoj brzini mjenjača i pri svakoj brzini kmh... Dakle stisnem pun gas a on kada počne vuci osječa se trzanje dok ubrzaje...

 

Bio u majstora, kaže da je do benzine, ulio neki aditiv i uredno naplatio... nakon dva rezervoara isto se događa (nije ni prestalo)...

 

Padaju mi na pamet lamele na ovu kilometražu ?

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

i koji je to sad motor?

pišeš 1.9 tdi a spominješ benzin??

dijagnostika kaže šta??

meni pada napamet,pumpa goriva,dizna,EGR....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav,

 

Kupio sam polovnog passata B6,2007.g. sa 103000km i evo sad ima 115000km, počeo je trzati pri ubrzanju, dakle kao da na trenutke štuca... To se događa u svakoj brzini mjenjača i pri svakoj brzini kmh... Dakle stisnem pun gas a on kada počne vuci osječa se trzanje dok ubrzaje...

 

Bio u majstora, kaže da je do benzine, ulio neki aditiv i uredno naplatio... nakon dva rezervoara isto se događa (nije ni prestalo)...

 

Padaju mi na pamet lamele na ovu kilometražu ?

 

Hvala

 

Prvo dijagnostika,nevrujen da je lamela na ovim kilometrima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao par komada sta su tresli.... i sve 1.9tdi... Nakraju se ispostavilo da su im mana podizači ventila...probio podizač i shebala se bregasta..... Izpočetka počme samo kao tresnja pri ubrzavanju a kasnije rad motora poprati lupkanje iz usisa...

 

 

Nemora bit ko debe to al eto to je bilo kod mojih slucajeva... (4-5komada)

Upravo mi je jedan b6 na čekanju bregaste.... i podizača...

 

Preko diagnostike mozes vidit rad dizni i tu se vec moze otkrit da je jedna u minusu il u debelom plusu....

Share this post


Link to post
Share on other sites
imao par komada sta su tresli.... i sve 1.9tdi... Nakraju se ispostavilo da su im mana podizači ventila...probio podizač i shebala se bregasta..... Izpočetka počme samo kao tresnja pri ubrzavanju a kasnije rad motora poprati lupkanje iz usisa...

 

 

Nemora bit ko debe to al eto to je bilo kod mojih slucajeva... (4-5komada)

Upravo mi je jedan b6 na čekanju bregaste.... i podizača...

 

Preko diagnostike mozes vidit rad dizni i tu se vec moze otkrit da je jedna u minusu il u debelom plusu....

 

Hvala na odgovoru...

Za petak sam dogovorio u ovlasteni servis u Splitu...

 

Inace auto ne trza u leru... Zar se isti simptomi nebi trebali događati i u leru ako su podizači...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio u servis, spojio ga na dijagnostiku i dijagnostika nista ne govori... a majstor sjeo u auto i probao ga, kaže da nemože vjerovat da ne pokazuje ništa na dijagnostici s obzirom da auto trza puno... Tako da valjda treba redom provjeravat dok se ne dode do kvara... ( ja to čitam kao punoo radnih sati :rolleyes: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod nas bio jedan b6 koji je trzao.. pa mjenjano sve od seta kuplunga do dobavne pumpe i stelanja dizni... i nakon svega pogled na bregastu je riješio enigmu...

 

danas sam t5ici skinuo bregastu.... i prvi cilindar tj brijeg bregaste je potrosen 3-4mm a motor je tresao na leru a kad ubrzaje sve normalno...

 

 

passat koji je na dizalici dobio je novu bregastu al zamjensku te kad je sve stegnuto ona se nemoze okrenit...

Share this post


Link to post
Share on other sites
i kod nas bio jedan b6 koji je trzao.. pa mjenjano sve od seta kuplunga do dobavne pumpe i stelanja dizni... i nakon svega pogled na bregastu je riješio enigmu...

 

danas sam t5ici skinuo bregastu.... i prvi cilindar tj brijeg bregaste je potrosen 3-4mm a motor je tresao na leru a kad ubrzaje sve normalno...

 

 

passat koji je na dizalici dobio je novu bregastu al zamjensku te kad je sve stegnuto ona se nemoze okrenit...

 

Moj u leru radi skroz normalno... u prvoj brzini se ne osjeca dok 2,3,4 kad stisnem gas do poda dok ubrzava dogodi se da trzne pa pola sek. nista pa trzne pa sekund nista pa trzne itd....

Ali nije receno da bi dijagnostika pokazala grešku ako je kvar u podizacu ventila ,diznama i slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites
i kod nas bio jedan b6 koji je trzao.. pa mjenjano sve od seta kuplunga do dobavne pumpe i stelanja dizni... i nakon svega pogled na bregastu je riješio enigmu...

 

danas sam t5ici skinuo bregastu.... i prvi cilindar tj brijeg bregaste je potrosen 3-4mm a motor je tresao na leru a kad ubrzaje sve normalno...

 

passat koji je na dizalici dobio je novu bregastu al zamjensku te kad je sve stegnuto ona se nemoze okrenit...

 

 

otkud odjednom toliki problemi sa bregastima? jel u ovl. odrzavan?

 

meni to pocinje smrdit na ova ulja direkt,kipor i co.

 

kao 505/01 da ali ako je kopija tko zna sta je unutri i sta se toci u motore

 

a bas radi ne drzanja te specifikacije odlaze bregaste

 

jel to ima logike ili sam opet krivo povezao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toni.. jbg ovaj je stalno trzao... bas vidis da radi na 3ipol cilindra a to prati i zvuk iz usisa (passat) Dok je kombi normalno isao samo je na leru ima nemiran rad...

Si probao vozit i gledat diagnostiku sta kaze.... Znali su i sami kabeli bit problem...

 

 

Mario... nemam pojma.. ima svega... Na policijskim skodama 1.9 par komada.... i evo počeli passati i T5ice 2.5...

 

Navodno nova brega je preko 3tkn pa je ovaj donio zamjensku (prepisem link s kutije) al eto izgleda da je jača tj kad se sve zašarafi nemoze se okrenit... (stara se normalno vrti)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo se ubacujem, ali ja imam slican problem, sa B6 2.0 TDI. Meni tu i tamo stucne prilikom laganog ubrzavanja tam negdje u trecoj, cetvrtoj brzini. Dizne ispravne odnosno jedna koja je na dijagnostici prijavljivala gresku je zamijenjena i vise nema greske, nedavno stavljen novi kuplung set sa zamasnjakom. Trazanje postoji prije ovih zahvata.

 

Skoro iste simptome primjecujem na maminom B5 1.9TDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovlašteni servis je došao do kvara... Dakle, problem je u brtvi dizne... 1500kn popravak sa rukama... Dao sam ga već na popravak... Kako Vam se to čini ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moguće je, da recimo gubi pritisak goriva...

 

Vidjet češ..

 

 

 

 

A što se zamjenskih bregasti tiče, stavio ih nekoliko kao i podizača i sve u redu bilo, naravno nisu neke kineske baš bile...večinom caddy

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja evo s ovom nekom češkom nemam sreće... sad kao cekamo njihove ležajeve..nadaju se da su ležajevi tanji neg orginal...

 

Sto se tiče dizni.... set brtvi po komadu je 280kn znaci 1100kn djelova cca + vijci dizni i vijci "klackalica " je jos mozda 100/150kn... i ostalo su ruke sta onda i nije mnogo skupo....

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja evo s ovom nekom češkom nemam sreće... sad kao cekamo njihove ležajeve..nadaju se da su ležajevi tanji neg orginal...

 

Sto se tiče dizni.... set brtvi po komadu je 280kn znaci 1100kn djelova cca + vijci dizni i vijci "klackalica " je jos mozda 100/150kn... i ostalo su ruke sta onda i nije mnogo skupo....

 

 

E sad ne znam hoce li mijenjati sve 4 brtve :mellow:

Ako hoce to je u redu cijena... ako ce npr. samo jednu koja je u kvaru skupo je...

 

A zasto bi bilo potrebno sve dizne mijenjati ? Nemogu sve odjednom riknit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set ide po dizni... a sumljam da znaju koja pušta ako pušta pa se tako mjenja na sve 4 u kompletu...

Inače dosad sam imao samo par slučajeva da su bile brtve u banani a nuspojava bi bila teze paljenje na hladno i nemiran rad par sec te drugi slucaj da je rastao nivo ulja u motoru...

 

Neznam tko je spomenuo izmjenu dizni.... ona radi il neradi (diagnostika bi trebala očitat nepravilnosti)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovlašteni servis zamijenio brtve dizni i auto se nastavio isto ponašati... onda su me zvali da će pokušati staviti polovnu pumpu goriva jer sumnjaju na to... ni to nije pomoglo... Nakon svega su se vratili opet na brtve i valjda prvi put nisu dobro namjestili brtve ili zategnuli... :palacd uglavnom sad bi trebao raditi nakon sto su dva puta namjestali brtve...

Nisam siguran da je popravljeno dok ga sutra ne probam, još ga nisam pokupio sa servisa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svog Passat dao na velki servis (doslo mu je vrijeme) pa sam rekao da i pogledaju zasto mi tu i tamo cukne na cca 1800 okretaja pri laganom ubrzavanju.

Kaze mi mehanicar da je testirao Luftmasse Messer iliti kod nas poznat pod MAF senzor (Mass Air Flow) i da kao on zeza ali da je skup (moram saznati kataloski broj da vidim) i da mogu mirno tako voziti.

Rekao sam mu da mi pocisti i EGR ventil posto sam citao da bi moglo biti i do toga, i rekao je da se to podrazumijeva. No uglavnom kad bude gotov auto, bas me zanima, mozda problem nestane i bez da diram MAF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kolikom minusu moraju biti dizne da ne šljakaju?! meni se dvije vrte od -0,5 do +0,7 otprilike, jedna je 0 i druga je oko 0

Edited by stjepan1

Share this post


Link to post
Share on other sites
U kolikom minusu moraju biti dizne da ne šljakaju?! meni se dvije vrte od -0,5 do +0,7 otprilike, jedna je 0 i druga je oko 0

 

 

Koliko se sječam idu u plus kad su loše...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam jucer podigao auto sa servisa, i u ovih 25km sto sam napravio auto mi nije niti jednom stucnuo koliko god se trudio i nadam se da ce tako ostati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0