2 2
Marco Polo

1.4 TDI motor

Recommended Posts

Da ne otvaram novu temu, može par info ovdje o ovom motoru.
Konkretno me zanima kako se pokazao taj 1.4tdi? Uzeo bi Polo 9n3 2006 god sa tim 1.4 tdi motorm. Osim ružnog zvuka ima li jos kakvih mana?

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drnadavac ima života kao i veci brat.... iz prva sam mislio da to nece puno al ima dosta primjeraka da 300+ tkm…. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, bas je čudan za razliku od 1.9, sav se treska.
Ali ugodno me iznenadio kako ide za svojih 80ks.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam 1.4 TDI ( doduse ona 75ks varijanta)... Prije kupnje istoga cuo sam svakakve price o njemu i da ga izbjegavam u sirokom luku...no na kraju ipak sam ga kupio i vozio cca 8godina i 130 tkm (od cega je 90 bio remap)
Nikad nikakvih problema, zvuk? pa rekao bi da se covjek navikne na njega i kasnije ga uopce ne "primjecuje".. U autu takve klase je super za svakodnevnu upotrebu, ali malo "pojacan" je svakako puno zanimljiviji za voziti..
Sto se potrosnje tice, ona ti je ista kao i na jacem modelu .... dakle od 4 - 7 lit..

Takodjer znam par vozila koji su pregazili 300 tkm...i veselo brundaju i treskaju i dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam malo te Polo-e 1.4tdi

 

kak mislite da trese i da je bučan?

 

Kakva je razlika u odnosu na golf3 1.9TD pošto njega posjedujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sada sam vozio samo 1.9 tdi i oni nekako finije rade. Ovaj 1.4 tdi u polo radi nekako grublje i treska se. Ali stvarno sam iznenađen auticem, mali zvrk.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

u velikoj sam nedoumici, uzet nekaj takvog sa 150ak tisuća km ili golf v sa 250+ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.4 TDI ima samo 3 cilindra, pa je normalno da malo više trese i da je bučniji. Iako ne znam baš ima li razlike između 1.9TD iz G3 i 1.4 TDI, barem što se vibracija tiče :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2