0
J E Ž

Lampica od ulja

Recommended Posts

Ispricavam se ako je vec bilo al ja nemogu nigdi nac :/

 

Uglavnom zanima me kako ispitat dali je ispravna lampica od ulja? Ja predpostavljam da onaj senzor na glavi kad je slab pritisak ili kad nestane ulja ukopca masu i onda bi trebala zasvitlit lampica,nesto slicno ko onaj prekidac na stoku vrata sto pali svitlo u kabini..znaci ima stalan + a masa je ta koja prekida strujni krug!!

 

Uglavnom ja san proba onu zicu sto ide na senzor spojit na masu ali nista se ne dogada,tj ne svitli mi na satu nista!! Ona se meni normalno upali kad dam kontakt i ugasi kad se motor upali!

E sad mene zanima dal san sto krivo napravija ili se to na neki drugi nacin ispita??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ispricavam se ako je vec bilo al ja nemogu nigdi nac :/

 

Uglavnom zanima me kako ispitat dali je ispravna lampica od ulja? Ja predpostavljam da onaj senzor na glavi kad je slab pritisak ili kad nestane ulja ukopca masu i onda bi trebala zasvitlit lampica,nesto slicno ko onaj prekidac na stoku vrata sto pali svitlo u kabini..znaci ima stalan + a masa je ta koja prekida strujni krug!!

 

Uglavnom ja san proba onu zicu sto ide na senzor spojit na masu ali nista se ne dogada,tj ne svitli mi na satu nista!! Ona se meni normalno upali kad dam kontakt i ugasi kad se motor upali!

E sad mene zanima dal san sto krivo napravija ili se to na neki drugi nacin ispita??

 

ako se pali na kontakt onda lampica radi, dobro si provjerio sa spajanjem žice na masu

 

ne kužim šta tebe muči ako ti se lampica pali

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ispricavam se ako je vec bilo al ja nemogu nigdi nac :/

 

Uglavnom zanima me kako ispitat dali je ispravna lampica od ulja? Ja predpostavljam da onaj senzor na glavi kad je slab pritisak ili kad nestane ulja ukopca masu i onda bi trebala zasvitlit lampica,nesto slicno ko onaj prekidac na stoku vrata sto pali svitlo u kabini..znaci ima stalan + a masa je ta koja prekida strujni krug!!

 

Uglavnom ja san proba onu zicu sto ide na senzor spojit na masu ali nista se ne dogada,tj ne svitli mi na satu nista!! Ona se meni normalno upali kad dam kontakt i ugasi kad se motor upali!

E sad mene zanima dal san sto krivo napravija ili se to na neki drugi nacin ispita??

Krivo si napravija što nisi dao kontakt kad si pikao po masi,napon na žicu do indikatora dobiješ tek kad daš kontakt tj. nema blicanja dok ne zavrneš ključ i koliko vidim sve ti radi kako treba.

 

ako se pali na kontakt onda lampica radi, dobro si provjerio sa spajanjem žice na masu

 

ne kužim šta tebe muči ako ti se lampica pali

+1,zašto provjeravat uopće nešto što radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ma sumnjam da mi pumpa ulja baca slab pritisak kad se motor ugrije! Jer san mirija sa nanometrom pritisak i stoji mi ispod 2,a ni taj nanometar mi nije nesto najpouzdaniji :/

 

I sad palo mi je napamet da su mi je mozda lampica ili indikator neispravni..a kad san to isprobava auto je bija upaljen i nije mi se upalila lampica kad san spojija na masu!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda sam ja nešto pobrkao,a jel gorila dok je bila otpojena a auto radio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rijesen jutros,bila je zica u prekidu na jednom mistu di je stisnuta onom plasticnom stezaljkom!!

 

Uglavnom sad radi normalno i svitli na tabli lampica kad se spoji na masu,ali nije mi jasno kako je uopce i svitlila prije kad je bila u prekidu jer kad se otpoji sa motora i da kontakt ona ne svitli sto je i normalno!!

Ma ja vise nisan pametan,uglavnom sad radi i nebojin se da se nece upalit ako pofali ulja ili pumpa bude sexala :)

 

Hvala svima na pomoci!!

Edited by J E Ž

Share this post


Link to post
Share on other sites
0