7 7
Damirr

Oblaganje volana

Recommended Posts

Gledao sam taj G7 R Line ali nije bila perforirana, samo glatka mat, no sad je stvar ukusa, perforirana na mjestima ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, projektilski said:

E sad, ima sitna ostecenja kad se bolje pogleda volan a i sav je crvene boje. Razmisljam da ga pretapeciram. No imam dilemu, dali da ostavim perforirani dio gore i dolje kao u originalu ili mozda, lijevi i desni dio, kao sto je kolega xman napravio?

 

Ovo ti je moj volan, nakon 3 godine i 80k km. 1x premazan sredstvom za kozu sad nedavno, i dalje kao nov

 

Whats-App-Image-2019-03-20-at-13-25-48.j

 

Meni je puno ugodnije da je tu gdje drzim ruke perforirano, cak mi je i ljepse tako. Sad mi se isto mota po glavi da stavim komplet alcantru jer imam suhe ruke i ne unistavam volan.

Ono sto si pitao, Domagoj ili Matus. NE, cijene nisu ni priblizne iste. Kod Matusa je 1000+, kod Domagoja oko 400. Ja iskreno ne znam sto bi Matus mogao bolje napravit pa da opravda visu cijenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i od mene malo osvrta na presvlačenje volana pošto sam i ja radio za rallya nedavno i tražio sam na dosta mjesta i svi koji nude presvlačenje pravom kožom odmah u startu kažu ali biti će ti mat dok nakon nekog vremena ne usjaji od korištenja. Ja dvojice pitao čemu to pravdanje odmah jer mi to uopće nije ni bitno. I oba su dala odgovor 99% ljudi hoće da se koža sjaji ali nije im jasno da je prava koža svaka mat i da se tek sa vremenom od habanja usjaji.

Razlika između dvojice između koji sam se mislio je što jedan ima samo jednu vrstu tj glađu a drugi je imao 3 različite vrste glađu i grublju.

IMG-20181026-160719.jpg

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi siguran da se nisi zabunio? Tko zeli da mu se sjaji koža? :) Pa novi auto kad ga kupis, ima mat kozu i dapace, taj sjaj je znak izlizanosti, nista drugo.

Ja sam svojeg sad nakon 3 godine pocistio Meg's ovim sredstvom za kozu i odusevljen sam kako je sad opet mat, kao nov

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, Xman said:

Meni je puno ugodnije da je tu gdje drzim ruke perforirano, cak mi je i ljepse tako. Sad mi se isto mota po glavi da stavim komplet alcantru jer imam suhe ruke i ne unistavam volan.

Ono sto si pitao, Domagoj ili Matus. NE, cijene nisu ni priblizne iste. Kod Matusa je 1000+, kod Domagoja oko 400. Ja iskreno ne znam sto bi Matus mogao bolje napravit pa da opravda visu cijenu.

Domagoj koliko sam citao trazi 700+ KN za GTI volan no vidjet cemo, a mislim da sam isto tako procitao da je kod Matusa to 800kn.

Budem pitao i jedne i druge pa da vidimo.

Nego to se tice te alkantre, koliko znam postoji par vrsta. Tebi je samo jedan dio u alcantri, ili nista? Ako je dio, koji dio je na volanu alkantra a koji dio prava koza?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesi siguran da se nisi zabunio? Tko zeli da mu se sjaji koža? Pa novi auto kad ga kupis, ima mat kozu i dapace, taj sjaj je znak izlizanosti, nista drugo.

Ja sam svojeg sad nakon 3 godine pocistio Meg's ovim sredstvom za kozu i odusevljen sam kako je sad opet mat, kao nov

Nimalo kolega, dva majstora udaljeni 170Km jedan od drugoga i čim sam ušao na vrata sa volanom u obojice ista priča.

 

I da se razumijemo na daleko poznati obojica tako da nisu neki fušeri.

 

 

 

 

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domagoj koliko sam citao trazi 700+ KN za GTI volan no vidjet cemo, a mislim da sam isto tako procitao da je kod Matusa to 800kn.
Budem pitao i jedne i druge pa da vidimo.
Nego to se tice te alkantre, koliko znam postoji par vrsta. Tebi je samo jedan dio u alcantri, ili nista? Ako je dio, koji dio je na volanu alkantra a koji dio prava koza?
Na mojem nema alcantre. Hm, jedino ako nije jako digao cijenu. 400kn je uvijek bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na mojem nema alcantre. Hm, jedino ako nije jako digao cijenu. 400kn je uvijek bilo.
A zasto bi isao na alkantru?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo za promjenu, super mi izgleda i mislim da je osjecaj u ruci bolji. Al isto tako minus strane su odrzavanje i vjerojatno je brze za zamjenu spreman nego kozni.
Ne znoje mi se ruke ni malo pa bi vjerojatno trajao kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alkantra je slicno ko brusena koza pa mi se cini da bi volan izgledao kao pimp my ride a i od ruku bi te dlacice na alkantri isle svaka u svom smjeru. Ne znam bas da li je dobro za volan, no mozda imam potpuno krivo poimanje o alkantri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da imas, da :)

Dario je na 7R stavio alcantru pa nek stavi sliku i par dojmova.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, projektilski said:

Alkantra je slicno ko brusena koza pa mi se cini da bi volan izgledao kao pimp my ride a i od ruku bi te dlacice na alkantri isle svaka u svom smjeru. Ne znam bas da li je dobro za volan, no mozda imam potpuno krivo poimanje o alkantri.

 

Moguće da imaš krivo mišljenje, alkantara koja se šije na volane koji se koriste svakodnevno (aka osobnim autima) je veoma nježna pod rukom i njezine dlačice nisu toliko duge i debele da bi svaka iša u svojem smjeru.  Makar ima i alkantara gdje su dlačice duže.

 

Na primjer gdje su kraće i nježnije:

 

maxresdefault.jpg

 

I volan gdje su duže i grublje:

 

 

pfalcantarawheela_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, ne znam, niti na jednom od ova dva primjera mi se to ne svidja, pogotovo ovaj drugi koji mi je tipicni primjer plisanog volana, ali morat cu pogledat uzivo.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, projektilski said:

Hmm, ne znam, niti na jednom od ova dva primjera mi se to ne svidja, pogotovo ovaj drugi koji mi je tipicni primjer plisanog volana, ali morat cu pogledat uzivo.

 

Ako hoće vidjet uživo i probat pod rukom, a nije ti problem skoknut na drugi dio grada. U Jolly Autoline-u na Slavonskoj imaju E63 sa alkantara volanom.

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=269629175&cn=HR&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=DESCENDING&searchId=5c388c71-73db-d100-328a-d035f0a89545

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem bacio pogled kod Domagoja valjda ima i alcantru u ponudi.

Covjek mi bio 35 godina susjed a da nisam znao :D

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lično bih išao na opciju oblaganje komplet kožom. Alkantara mi se uopšte ne sviđa, pogotovo ne na volanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vjerojatno je ce biti tak, komplet koza i to kako je u originalu, perforirana koza gore dolje, lijevo desno obicna. Crni ili tamno sivi sav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako recimo u enterijeru, tj. po sjedištima, tapacirima i mjenjaču imaš plavi konac, onda radi i volan plavim koncem, ako je crveni onda crvenim, sivi-sivim, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ni plavi ni crveni konac, sicevi su sivo crni sportline. Zato i takav konac zelim na volanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee, broj od Domagoja nemam, odnosno ovaj koji imam nije tocan. Moze netko tko zna aktualan broj?

EDIT: ma nasao i na ovoj temi a ja sam budala upisao kao 098 umjesto 095. Dogovrio sam vec da u petak furam volan na tapeciranje

 

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz!

Imam VW Polo 2010.god i razmišljam "nešto" napraviti sa volanom

jer ovaj trenutno mi je nekako dosadan i već je počeo lagano se ljuštiti.

Pošto sam nov u svemu tome zanima me kaj se najbolje isplati napraviti.

Da li da uzmem neku kožnu presvlaku ili alcantara ili nešto pa obložim ili kupim neki malo

ljepši volan ako postoji? Ima neko kakvih savjeta ili prijedloga?

 

Trenutni volan

 5cfaa6a8a4e71f60ef5a8e7c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima hrpu primjera u ovoj temi što se volana ti će, da ju prolista vjerujem da bi našao odgovor na svoje pitanje.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da gledal sam već,al nisam siguran kak bi išlo s obzirom da je to multifunkcijonalni volan,pa

bi onda trebalo i poštelati display i da gumbiči funkcijoniraju ak se uopće da.

5 hours ago, mur3633 said:

attachment.php?attachmentid=81754&d=1329112113

Treba ti nešto ovako emoji2.png

 

5 hours ago, <TDI> said:

Ima hrpu primjera u ovoj temi što se volana ti će, da ju prolista vjerujem da bi našao odgovor na svoje pitanje.

kaj je najbolje pogledal sam malo i proslistal,al su postovi relativno stari pa ono.Mislil sam da

neko ima nekaj svježe za podijeliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7