7 7
Damirr

Oblaganje volana

Recommended Posts

Jeste upravu si bas na tom mjestu stoji kod prekidaca za grianje sajbe.Jeste GT auto-alarm kod mene ima vec lampica kod onog pipca za otkljucavanje,ali jednom sam usao u auto i zakljucao se u njemu i pokusao da pritisnem papucice ali nisam mogao nikako kao da se zakljucaju ima i senzore pokreta i zakljucavanje papucica i onda se aktivirao alarm jer je reagovalo na senzore pokreta i dok nisam ugasio na daljinski nisu ni papicice popustile jer kada se zakljucano vozilo lampica blica,e koja je zastita upitanju nemam pojma i na internetu nisam mogao naci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj GT auto alarm je isto naknadno ugrađivano ili originalno?

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima neko da radi tapaciranje volana okolice bjelovar,koprivnica,križevci....?

 

Ipak ima jedan u Koprivnici koji se time bavi, sada se sjetih jer je kolega Tomaš kod njega radio a tebi je to blizu. Jedino ne znam kod koga je radio, no tu ti je njegova tema pa ga kontaktiraj ili se meni javi na pm pa ti mogu dati njegov broj mobitela ako si još zainteresiran za oblaganje volana.

 

01. Golf Mk4 1.9 TDI , Generation_str.2, post #27.

02. Komentari_str,3 post #41.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok ekipa. Nadam se da postam u dobrom podforumu.
Radi se o golfu 7. Kod koga u zagrebu i okolici odfurati auto da mi stavi novu kozu na volanu a da izgleda idendticno originalu. Prsteni su izderali kozu onak posteno i to me toliko zivcira da bi zelio to popraviti. Ima itko kakva iskustva sa tim?

 

EDIT: prolistao sam temu i vidim da je ljudi preporucuju domagoja. i sto je najbolje blizu mi je jer sam na crnomercu. On se jos bavi sa time? ovaj kontakt broj stse vuce po temi jos uvijek vrijedi? Ja imam MF volan nadam se da nece biti nekih problema nakon skidanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazovi i pitaj i sve češ saznat iz prve ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti je koza bas poderana ili je samo skinuta boja? Pitam jer se i bojanjem moze rijesiti kozu kako sam ja radio, tako da ti sve u originalu ostaje ali ne smije biti pokidana nego samo zguljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo pogledaj dali još ima garanciju na unutrašnjost

ako ima idi reklamiraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle kao sto znate nabavio sam Golf 6 GTI flat bottom volan. Ovaj

gR1JMrL.jpg

E sad, ima sitna ostecenja kad se bolje pogleda volan a i sav je crvene boje. Razmisljam da ga pretapeciram. No imam dilemu, dali da ostavim perforirani dio gore i dolje kao u originalu ili mozda, lijevi i desni dio, kao sto je kolega xman napravio?

Ovako nekako:

OIcQNr5.jpg

evo i od xmana slika novijeg tipa volana

13327a6d5094b5cb30d715222bcf0172.jpg

ili ici na original look samo sivi sav?

0haNiaM.jpg

I drugi dio problema, kupiti sam navlaku i sam sasiti ili ici kod Domagoja/Matusa? Koliko je komplicirano sto sam rad, sto vremeneski sam sasiti? S vremenom sam nikak pa mislim da mi se odgovor sam namece. Domagoj ili Matus? Koliko sam skuzio za takav tip volana su oboje tu negdje cijenom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Projektilski, jesi li možda razmišljao o alkantari umjesto kože na mjestu di je xman-u perforirana koža?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice koza ili alkantra nisam to uopce razmisljao, vise me muci na kojem djelu da bude perforirani dio...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Perforirani dio bi trebao biti tamo gdje najčešće držiš ruke dok voziš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima doticni volan sa 4 karaka u G4,pa me zanima da li je moguce kako povrtatiti stari sjaj,volan nema nikakvih ostecenja,samo se malo izderao po vrhu obruca gdje dolazi u kontakt sa rukama ali tako je i bio kada sam uzeo auto pa kontam mozda da je i od sunca?

Da li bi pomoglo da se ofarba crnom bojom za kozu?

SalesItem86Slideshow04.JPGSalesItem86Slideshow01.JPG

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

@GTI-VR6-R32 Kako je tvoj volan gumeni nije preporuka za bojanje jer nakon nekog vremena boja se počinje ljuštiti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, rox said:

Perforirani dio bi trebao biti tamo gdje najčešće držiš ruke dok voziš.

A to je onda ni vrit ni mimo na 10h i 2h :D

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, rox said:

@GTI-VR6-R32 Kako je tvoj volan gumeni nije preporuka za bojanje jer nakon nekog vremena boja se počinje ljuštiti.

 

Znaci neginemi drugi volan ili da ga presvucem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@projektilski Ako je tako, onda cijeli u alkantaru. ? I kad to napraviš, za još veći doživljaj za volanom stavi nastavke za iza volana.

 

Marcador-rojo-negro-de-la-cubierta-del-v

@GTI-VR6-R32 Bolja ti je opcija trokraki volan, jer presvlaćenje postojećeg nije baš najbolja opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nastavke imam ali sam ih skinuo jer nemam dsg.
Ici ce vjerojatno kao original samo sivi sav.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije nego odlučiš preporučam da negdje probaš kakva je alkantara pod rukom. Nakon toga neka siva alkantarica i ko bombon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan primjerak volana obložen alkantarom i ne perforiranom kožom 0d kolege sa foruma...

img_3766eik3m.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne svidja mi se to. Ne zelim da mi izgleda volan ko plis. Zelim glatko i mat, nikako sjajna crna boja, mozda cak da vuce na tamno sivu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni to nije baš po ukusu, gledao sam jučer u ovlaštenom novi izloženi Golf 7 i Passat i tu je mat glatka koža, ne sjajna i malo tamno sivkasta kao što kažeš i to mi je baš onak po mjeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7