0
Heisenberg

Potrosnja VW Polo 1.6 tdi 90ks

Recommended Posts

Sa svojim Polom sam napravio nekih 750km do sada i sada mi se cini da auto vise trosi nego sto bi trebao.Nisam ga jos punog tankao da izracunam pravu potrosnju ali mi jedna crtica izdrzi nekih 60-70 km sto bi znacilo da 8 crtica (u svakoj cetvrtini su po dvije) traju nekih 480-560 km.Tank je nekih 45l.Sto nije to malo previse?Vozim ga fakat stedljivo i manje vise uvijek saltam kada mi BC kaze da saltam...Auto je nov (2012g.)

Edited by Heisenberg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto ti u startu uvik trosi malo vise, kad napravis vecu kilometrazu i sve sidne na svoje misto, smanjit ce ti se malo i potrosnja.

 

Ja iman 1.6 Tdi isto od 90 ks u svom polu, na satu je 30 000 km a potrosnja mi varira ovisno gdje vozim. Autoput mi je potrosnja oko 6 litara (konstantna voznja 150-160) i mogu napravit cca 800km autoputa, dok mi je otvorene lagane voznje u 5oj pri 100 km/h potrosnja oko 4l i kad natankan auto do vrha i resetira se komp, isipse da mogu jos proc 1050km :bravo

 

PS: Ja auto ne stedim, ali pazin kako ga vozin. Npr, negazin ga bezveze do zeljene putne brzine nego je postignem postepeno itd.

 

Ako ga vozis samo po gradu, kreni stani, te jos uz to upaljena klima, ne ocekuj deklariranu malenu potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve jasno,auto manje trosi nakon par tisuca kilometara ali tu se mozda radi o 5-10%,dakle nista drasticno.A velika je razlika ako sa autom mozes napravit 600-700km ili 1000km (u tvojem slucaju).Jasno je i da je deklarirana potrosnja manje vise uvijek nedostizna.Veselio sam se autu zato jer se uvijek prica da je dosta stedljiv.Ne znam,danas sam ga prvi put natankao punoga pa cu vidjeti kada sljedeci put dodem na benzinsku.

Ni ja auto ne ganjam,ne stiscem gas do kraja (jer je novi jos),saltam rano i manje vise se uvijek drzim bc koji mi predlaze kada da saltam.Sada me strah da (opet) nisam naletio na "Montagsauto".Sto se u slucaju prevelike potrosnje moze uciniti?Mogu li oni u VW-u tu nesto napraviti ili ce me otkantat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mozes nista, barem ne vezano za servis.

Sve ovisi o stilu vožnje, meni GTI potroši od 7 otvorene ceste do 12 po gradu. Računaj isto da ti potrošnja po BC ne mora biti točna, natoči ga punog vozi se do mrtve rezerve pa natoči opet. Preračunaš i to ti je realna potrošnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost nemam tu opciju na bc-u da mi pokaze potrosnju.Napunio sam ga do vrha danas pa cu vozit nekih 100km pa cu ponovo natocit pa vidjeti.Samo mi se cini da ce biti nekih 7-8 litara s tim da ga stedljivo vozim.Kada odem na spritmonitor.de nema nitijednog koji toliko trosi a ima ih poprilicno izlistano tamo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nazalost nemam tu opciju na bc-u da mi pokaze potrosnju.Napunio sam ga do vrha danas pa cu vozit nekih 100km pa cu ponovo natocit pa vidjeti.Samo mi se cini da ce biti nekih 7-8 litara s tim da ga stedljivo vozim.Kada odem na spritmonitor.de nema nitijednog koji toliko trosi a ima ih poprilicno izlistano tamo

napravi barem 300km pa ga ponovno tankaj do vrha...

 

ne zamaraj se crticama, meni u autu kad ga tankam do vrha dok se kazaljka goriva spusti na pola napravim minium 600km što znči da imam još barem za 600. To nije točno, druga polovica dok se upali rezerva napravim max 350km...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sa svojim Polom sam napravio nekih 750km do sada i sada mi se cini da auto vise trosi nego sto bi trebao.Nisam ga jos punog tankao da izracunam pravu potrosnju ali mi jedna crtica izdrzi nekih 60-70 km sto bi znacilo da 8 crtica (u svakoj cetvrtini su po dvije) traju nekih 480-560 km.Tank je nekih 45l.Sto nije to malo previse?Vozim ga fakat stedljivo i manje vise uvijek saltam kada mi BC kaze da saltam...Auto je nov (2012g.)

 

1.6 TDI je jednostavno takav motor...imam ga u Golfu 6, samo je kod mene 105ks, a vozio sam ga i u Polu...ista verzija kao tvoj...

pročitaj šta piše u topicu koji sam otvorio što se tiče potrošnje:

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....=53562&st=0

 

Osobno su mi se 1.9 TDI i 2.0 TDI (110ks) pokazali štedljivijima u odnosu na 1.6...trošili su 1-2L manje od 1.6 u istim režimima rada...

1.6 najbolje paše otvorena cesta...60-100 km/h...i tu se najviše štedi s njim...

na autoputu je ok ako ne ideš preko 140, ako ga gaziš preko raste dosta potrošnja...

po gradu (govorim o Zagrebu) ako se voziš na kratke relacije (do 10ak km) opet nemaš neke uštede, pogotovo sad zimi (a ni ljeti nije puno bolje jer ga kolje klima), jer mu treba dosta dugo da se zagrije...a dok se ne zagrije...troši...trenutno mi izbacuje board na 1 oko 8 redovno kad je gužva i stani-kreni vožnja...na 2 stoji oko 7,3/4

oko 6L po gradu mogu vidjet samo navečer kad nema toliko prometa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i ja nadovezem.

Moj polo 1.6 105ks trosi na autocesti 6, 6 i nesto. Jako malo kilometara dobijem sa njim. Sa 55 litara jedno cca 900. Nerijetko i manje.

Kroz grad par semafora, 20%, 20% otvorena i 60% autocesta.

 

Moj golf 4 1.9tdi 130ks kojeg sam vise stiskao je trosio max otprilike 5,8. Tuzno je to :/

Najbolja mu je potrosnja kada u 4. vozim 80. Autocesta mu ne pase nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već od nekoliko ljudi čujem da im 1.6TDI nikako ne paše, lijen pa sad vidim kod tebe da i popije više i tako neke sitnice a u početku kada je izašao bijaše kao veliko osvježenje naspram starih 1.9TDI ali kad se sve malo sleglo bolje upoznalo nije baš tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo meni 1.6 cayc 77kw golf karavan oko 6 L potrosnja s tim ako zbrojim i oduzmem sve više se vozi po gradu kratke relacije nego otvorene i klima On stalno...

Po meni je problem tih motora dpf jer mapa je tako glupo napravljena vjerojatno zbok eko normi da motor čudno razvija snagu i samim tim i motor mi djeluje zagusen do 2ooo okretaja mislim ide ali nije to 105 ks kao u Pd motoru...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sveti 1.9TDI motori ;-) .

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni blizu 105ks iz 1.9 masine.

 

Jedino to je znatno tisi. Po snazi i potrosnji se ne mogu mjeriti.

 

Sada ba pazim, "stedljivije" ga vozim već 2 dana pa ćemo vidjeti hoće bar do 1000km dogurati sa 55 litara. Inače ravna autocesta, 2k okretaja, konstantna brzina od 110-120. Potrosnja ne pada ispod 5.5. Ok, klima je upaljena, ali svejedno, sam sam u autu jeote ?. Golf mi je takvim režimom trosio cca 4.8 sa klimom. Imao je 6. Brzinu pa sam i brze vozio na "nizim" okretajima ?

 

Inače sam ga uzeo sa pretpostavkom da ne trosi nita, ali dzaba. Da li je do software update-a. Neću nikada saznati. ?

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno tim režimom mora pasti potrošnja ali možda nije za vjerovati putnom tko zna...

Ma tiši je i uglađeniji i vuče konstantno do 4ooo rpm nema izljeva snage kao 1.9 ali fali mu nešto nema dusu

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta je to kod vas no evo moga osvrta s 1.6 tdi ali mapiranog na 141ks

Otvorena cesta ispod 5 litara potrosnja

Ali voznja onako uvijek oko stotke.

Ako bas pazim ko stari djed trosi 4 litre.

Autoput 5.5 voznja oko 130-160 povremeno i brze od toga. Grad 6 i vise. Kombinacija otvorena cesta-autoput 5.2 L

Ono sto je zanimljivo da racunalo pokazuje 0.6 litara vise od ovih mojih izmjerenih, tako da ga ne dozivljavam sta pokazuje. I to sam vise puta izmjerio i dokazao sam sebi. To je sve u zadnjih 14000km izracunato od kad sam mapirao auto a napravio sam ih u 6 mjeseci i to sve na 18" felgama.

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno tim režimom mora pasti potronja ali možda nije za vjerovati putnom tko zna...

Ma tii je i uglađeniji i vuče konstantno do 4ooo rpm nema izljeva snage kao 1.9 ali fali mu neto nema dusu

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Iznenađujuće je koliko je točan. Kad kaže da ima nez jo 80 km za prijeći. Skoro 50 litara stane u njega .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram ja na svom obložit haubu sa izolacijom da dobijem tu tišinu kao CR motori. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja skinuo tu zastitu ispod haube jer se raspala kad sam ju oprao sa miniwashom.

I gle cuda nema razlike u buci u kabini s njom i bez nje...hahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze kabina sa njom. Skini zastitu iza armature i oko vozacevih i suvozacevih nogu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze kabina sa njom. Skini zastitu iza armature i oko vozacevih i suvozacevih nogu... ;)

Ma jos bolje da nema

Samo mi se truslia i prljala cistu masinu haha

Nista drugo ne skidam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netko tko je prao sa tlačnim je isto bio vješt pa ju i kod mene probio. Isprva mislio glodavci pa gledam ima li nekih znakova a onda vidim da je sve čisto pa sam znao da je netko prao i napravio sranje. Pokušao krpati koncem ali uzalud, sva se objesila pa je pala nova, nije bilo druge. Može se dampirat hauba, vidio sam neke radove koji obećavaju tako da imam i to u planu ali o tom potom, materijal spreman ali poslovi drugi ne daju.

01_dsc_0045i3sa4.jpg

dsc_0179bxsfx.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema dok 1.9 ne zatrese prozore. Neki dan je susjed upalio svog PD-a. Mislio sam da netko mog krade i onda sam se sjetio da sam prodao golfa kako bi vozio Pola auta :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve prozore nije to traktor 1.6D. Moj PD se jedva cuje naspram 1.6D

Share this post


Link to post
Share on other sites
0