0
Hari_kocka

Golf 4 tdi cudan zvuk

Recommended Posts

POzz ekipa, evo moj problem

vw golf 4 1.9 tdi, veceras poslije jace malo voznje stvorio se neki novi zvuk,

zvuk je napred (cini mi se na lijevoj strani vise)

zvuk je kratkotrajan 1-2 sec

zvuk se cuje samo pri ''jacem'' ubrzanju, a pod jace mislim sve iznad penzionerskog

zvuk je poput hrzanja/struganje, kao da elastican komad plastike ubacite u felgu bicikla pa ima onaj grubi zvuk

Mene zanima sta bi moglo biti, jer majstori mi nisu dostupni iducih 4 dana a auto mi je potrebno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio kod jednog majstora, nista cudno nije vidio, pretpostavlja da je unutarnji kineticki, zvuk se cuje samo kad auto ide NAPRED i to pod jacim gasom, u rikvercu zvuka nema

 

Ispravka, zvuk nije kratkotrajan vec u 1-2 brzini se cuje kroz cijele obrtaje a 3-4 skroz manje

Edited by Hari_kocka

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti se čuje taj zvuk kad ti auto ubrzava bez gasa na nizbrdici?

pitam pošto imam sličan problem

Share this post


Link to post
Share on other sites
ti se čuje taj zvuk kad ti auto ubrzava bez gasa na nizbrdici?

pitam pošto imam sličan problem

 

nisam probao ali mislim da ne, jer bas kad je motor pod naporom velikim to se cuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači isto kao i meni...

samo kod mene se to čuje u 3, 4 i 5 brzini čim mu malo dajem gasa (ali ne odmah, nego kada prođem otprilike oko jedno 40 km se to počne čuti u 4 i 5-oj, pa nešto kasnije i u 3 brzini)

tako da ja uglavnom sumjam na mjenjač kod sebe, jer da je otišao kinetički zglob ja mislim da bi se trebalo čuti i kada auto ubrzava bez gasa (nizbrdica) ako se ne varam, ali nisam siguran jer se baš i ne kužim u te stvari nažalost.

 

edit: malo sam search-ao i priča se da može biti čak i potisna ploča spojke ili ležaj na diferencijalu tako da je najbolje dati auto majstoru koji se kuži u to i neka pogleda

Edited by Pantic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra ujtru on ide, ovo je bilo samo da vidim ima li ko ideju ili slican slucaj da vidim sta je, kod mene je obratno samo 1-2-3 brzina i kad je gas jaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ne otvaram novu temu,imam problem sa autom, golf 4 66kw naime kada se upali na leru i ne cuje se toliko taj zvuk,nekad se javi zavisi da li je auto u strani ili nije,kada idem u rikverc cuje se,ili kada krecem na uzbrdici,ali kada idem po ravni ili nizbrdo nista se ne cuje,sve remenice sam zamjenio,uradjen veliki servis prosle godine,taj zvuk dopire negdje iz donjeg djela motora,sumnjam na nosac mjenjaca,ima bas neobican zvuk ne znam kako bih opisao to,kao da nesto zvecka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da je zamajac?

Jer kada pustim ili drzim kvacilo nema nikakvih promjena u zvuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0