4 4
josip

1.8T tuning

Recommended Posts

Probali jednu njegovu i nije bila kompaktibilna sa mojim ecu i oda slali sls-u da oni svoju ucitaju stage 2,osjecaj me je prevario jer prijasnja mapa je imala bas dosta okretnog ali brzo bi izdusio ali sa ovom je smanjen okretni dosta mislim da je kriva sada dosta bolja jer u visim obrtajima ima vise pritiska sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka neka,bas mi je drago da si zadovoljan.Sto vise zadovoljnih i meni draze sto sam odlucio na kraju za njegovu mapu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste dobra je skroz,mislio sam ostati kod reva ali nije mi bilo auto u njihovoj evidenciji navodno jer je radjeno davno pa bih onda trebao platiti punu cjenu kao da nemam nista,a ovo mi je ispalo povoljnije i mislim da se nisam prevario

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako mi se cini da ce konverzija na k04 kostati vise nego kompletan 209 ili 225 ks motor ...

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

A kad sam te jednom pitao za motor od S3 ponudio si mi ugradnju TFSI-a za 4000 eura, uz opravdanje da ga je lakše naći...a onu trojku TFSI prodaješ za manje od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad sam te jednom pitao za motor od S3 ponudio si mi ugradnju TFSI-a za 4000 eura, uz opravdanje da ga je lakše naći...a onu trojku TFSI prodaješ za manje od toga...

Vidim da ti tu sad mene pozivas na neki red.

 

Stojim i dalje iza onoga sta sam ti rekao.

 

Trojka nije TFSI nego 1.8t S3 209ks chipan na 260+ cijena bila ta koja je , mogao si je kupiti i juriti odmah.

 

 

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

petre posloži cijene ne možeš tako bubat "s brda s dola" ka ono sad cu 3000 sad cu 4000... :lol2:lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

petre posloži cijene ne možeš tako bubat "s brda s dola" ka ono sad cu 3000 sad cu 4000... 2 2

Dobro se zna koliko sta kosta.

Njuskalo, ebay , mobile.de , otpadi , internet shopovi itd.

Lako se vide cijene , dostupnost dijelova (motora) i slozi racunica.

 

A to sta bi neki htjeli juriti za 100€ , ti su izabrali krivi sport.

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo kažem, ti uvijek govoriš da je isplativije stavit S3 motor nego ići na K04 bla bla bla.... pa ne znam otkud ti sad TFSI i 4000 eura, to i isplativost ne ide u istu rečenicu. Za te pare bi prije napravio generalku na svom i jurio s drugom turbinom ili bi ih dodao na cijenu svog pa jurio u 5 GTI, ali to sam samo ja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo kažem, ti uvijek govoriš da je isplativije stavit S3 motor nego ići na K04 bla bla bla.... pa ne znam otkud ti sad TFSI i 4000 eura, to i isplativost ne ide u istu rečenicu. Za te pare bi prije napravio generalku na svom i jurio s drugom turbinom ili bi ih dodao na cijenu svog pa jurio u 5 GTI, ali to sam samo ja....

S3 motor je od 1200-1500€ , nije da ih bas ima, ali ako se ceka , naleti.

 

Naravno, pricam o zdravom motoru.

 

Da bi ga stavio u golfa 2001. God na gore , napravis immo off i chip, to je jos recimo 350€ te auspuh i za 3 dana se vozis.

 

I taj motor serijski ima sve cijevi slozene da se veliki IC montira bez puno mudrovanja te estetski je 10× ljepse nego sa klapnom na suvozacevoj strani

 

K04 konverzija zahtjeva skoro sve osim golog motora , znaci moras gotovo sve brtve kupiti , turbo, cijevi za turbo, injektori , maf , usis u turbo itd.

I skupa stvar - egt sonda , odi pogledati koliko samo onda kosta, nije neophodna , ali je nisu bez razloga stavili na S3

 

I zbroji sve skupa pa mi reci gdje si sa cijenom.

 

Tfsi sam ti savjetovao jer se moze lakse naci, sa manje km , sa chipom ide na iste konje te nema rizika od pucanja klipnjaca.

Ali kosta vise sto je i logicno , ima vise posla oko ugradnje sto takodjer vise kosta.

 

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo se testiralo dok je jos stari turbo na autu.Dvojica u autu i pun tank goriva,ja prezadovoljan a ide ovo jos malo dole da sam bio sam :)

Screenshot_2017-01-30-18-19-52_zpsiks5sn

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa kojim turbom ovo ko3 il ko4 si mjerio,kolika su odstupanja za razliku od tacha,jesi snimio video neki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos je stari turbo na autu,sa k04 ocekujem puno ozbiljnije brojke od ovoga.Nisam snimio nista,ali budem ovih dana samo da uhvatim nekoga da snima,ja sam sa mob mjerio ubrzanje a kolega logirao na laptopu.

A odstupanja su bila 8-9kmh sto je i normalno sa mojim gumama ali smo kalibracijom sata i to uspijeli spustit na 3kmh gps na spram sata,a ovo mjerenje nema veze sa satom.Ovo je stvarna brzina preko gps-a

Edited by Rallye G60

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno,super vrijeme za taj turbo jos na 18-kama bravwo :da :da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prezadovoljan i iznenadjen.Otkako je kod mene auto nikada nisam niti snimio video ubrzanja niti mjerio i ovo mi je sada bas iznenađenje.Jos ga testiram sa malo manje goriva i kada sam budem u autu ovih dana, da vidim najbolje sto moze dati posto je isto potesko auto bilo sa nama dvojicom.

Sad me samo veseli cinjenica sto ce to tek biti sa K04 posto ce to tek onda biti druga prica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga mjerio kad je bio kod mene X puta ali najbolje sto je moga je 16 sec 100-200 mjereno po satu a i to je super,da minide ispod 15 ne bi ni razmisljao o K04 hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

dal se preporucuje imalo zavrnuti onaj saraf na wastgate ventilu,da bude malo tvrdji tj da kasnije otvori,sad imam 100%sve ok ali pritisak mi skoci na 1,4 bar i isti cas spadnje na 1,1 i tako drzi a nekad se znam desiti da se prevari i ostane koji sekund u boostu,kako bi i trebao stajati auto poludi doslovno i onda osjetan pad okretnog isto rupa mislim da je wastgate problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Markovo auto je još u fazi mapiranja,radimo završnu doradu s praćenjem parametara pri svakoj promjeni na dijelu autoputa u realnim uvjetima(logiranje).

Auto već sad vuče 210 g/m mase zraka i kut paljenja ne retardira nikako.

Bilo je mjesta za još poboljšanja u kutu paljenja pa se radi završna obrada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Markovo auto je još u fazi mapiranja,radimo završnu doradu s praćenjem parametara pri svakoj promjeni na dijelu autoputa u realnim uvjetima(logiranje).

Auto već sad vuče 210 g/m mase zraka i kut paljenja ne retardira nikako.

Bilo je mjesta za još poboljšanja u kutu paljenja pa se radi završna obrada

to je cca 262ks? Bas me zanima di ce pocet retardirat

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Markane daj da vidimo kako sad ide auto :P

Bit ce sve kad bude zavrsena mapa :)

 

Za sad sam mjerio ubrzanje 80-150 6sec.

 

Sto se snage tice nebi bubao sa nikakvim ciframa ali vidjeti cemo na kraju,ja bi se najviše​ volio probati sa nekim tko ima tvornickih 250-300ks pa da vidim na cemu sam.

A nadam se cim prije i negdje na valjke pa izmjeriti snagu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4