4 4
josip

1.8T tuning

Recommended Posts

Tuta jeli bilo kakvih problema sa ugradnjom,i kakva je procedura kad stimas na njemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavio sam manual boost controler i kad je na pola zavrnut isto se ponasa pa sam onda skroz zavio tj.stego oprugu i dobio sam cca 0,1bar na 4000-5500okret sad neznam bili trebao afr pregledati da mu ne zafali goriva odvijao sam svjecicu poslje malo zesce voznje po njoj bi rekao da je smjesa ok

Totalno nepotrebno na 1.8t..

 

To gledas 0.1bar na map-u ili u usisnoj grani?

 

Sent from Nokia 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

skonto sam da je neprimjetno skoro,na usisnoj ni je uzet T komad za cukicu,marko nikakav problem za ugraditi,kupio u hansa flexu 1m tlacnoc crijeva dva T komada i par selna,prvo sam ga zavio do pola i nikakva razlika nije bila,onda sam do kraja i tek onda sam vidio na snimkama jer sam snimao prije i poslje da je dobio 0.1bar a jedino sad na 3000okr gdje je prije bio pun boost tu je malo opalo,poslikat cu u topic kad ga negdje smjestim na fino mjesto sad je samo onako namotirano i baceno iza kutije

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se mislio dali da pokusam sa njim da vidim hoce biti kakvoga napretka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam na k04 aali na mojoj nema nekog osjetnog pomaka mozda je bolje sa ovim ali to je neosjetno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par pitanja u vezi K04-001...da li bi bio dovoljan MAF od AGU u 80 mm kučištu ili je senzor sam po sebi limit?

I da li bi bili dovoljni injektori od Calibre Turbo žuti, čini mi se da su 349cc?

 

Imam u planu K03s, ali budući da je K04-001 samo 100 kn skuplja, zanima me šta bi mi još trebalo osim većeg turbo inleta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Injektori sa 4 bar regulatorom ti daju cca 400cc, dovoljno za 1.8t do nekih 260-270 ks

Maf moze i tvoj al, bolja opcija ici na veci, npr Vr6 ima maf 90mm..

Za K04 ti treba druga ispusna i drugi dp ili prepravit stari..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, za ovu K04-001 ne treba ništa od toga, ona je bolt-on umjesto K03. Čak i isti usis ima navodno, tako da ne treba veći TIP niti MAF. Jedino injektori su u pitanju, ali što kažeš ovi od Calibre sa regulatorom 4 bara bi trebali biti dovoljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da to je 001, ona pase na oem granu.

Za snagu koju mozes ocekivat ( 220-240 ks ) sigurno su ti dovoljni ti injektori.

Maf , mozes ostavit al u svakom slucaju je bolje stavit veci, cak i na oem turbo, jedino sto ima malo zezanja jer u tom slucaju moras i usisno crijevo mijenjat..

Kad ti je toliko mala razlika u cijeni ja bih isao na k04 001...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nalazim pomiješane informacije o flow-u tih injektora, od 306,315 do 346 cc, a nema ih na boschu, ne znam zašto...

Vidi li se to na ultrazvučnom čišćenju?

 

I ako je manj, da li bi bili ok na 4 bar FPR?

Edited by dean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes im izmjerit flow, to ti moze napravit onaj tko cisti dizne, i znat ces tocnu kubikazu..

Mislim da su 346 cc, 315 cc ima 1.8t 180 ks i sa 4 bar reg mogu pokrit do cca 230 ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze ,provjereno jer ja vozim sa OEM diznama 1.8t (180) 315cc i FRP 4 bar doduse i pumpa je od tfsi ali mislim da orginalna je dovoljna,auto izmjereno 230ps i sljaka sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našao sam jedne od coupea turbo oko 347cc. Ništa od K04-001 jer je po toj cijeni što su mi nudili bila za Ford Transit dizel :lol2 :lol2

tako da ide K03s s ovim injektorima i FMIC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako budes stavljo ove injktore od 347 cc, onda ostavi oem frp od 3 bar, a mislim da komotno mozes ostavit svoje i jektore i 4 bar frp..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg, ovi su već na putu...možda i bolje da imaju više kapaciteta

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto su jace neznaci da su bolje za tvoj stup, sve ti ovisi o tablici goriva u mapi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našao sam jedne od coupea turbo oko 347cc. Ništa od K04-001 jer je po toj cijeni što su mi nudili bila za Ford Transit dizel :lol2 :lol2

tako da ide K03s s ovim injektorima i FMIC.

 

imho coupe turbo ima niskoomske dizne koje nece raditi na tvoj kompjuter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

imho coupe turbo ima niskoomske dizne koje nece raditi na tvoj kompjuter.

kako niskoomski, po Boschovoj tablici su visokoomski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz!
Trebao bi mjenjat komplet kvacilo na autu,
Golf 4 1.8t 132 kw (AUQ) mjennac 6 brzina
Jel imete neku preporuku koje stavit da bude to sve ok na kraju
Hvala unaprijed!

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4