4 4
josip

1.8T tuning

Recommended Posts

neće svejtliti CE ako skineš kat i možeš zadržati obje lambde..

 

 

Ti isto ugasis preko software-a drugu, ili ubacis varalicu, ono L na ispuh pa zavidas lambdu u nju?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ti isto ugasis preko software-a drugu, ili ubacis varalicu, ono L na ispuh pa zavidas lambdu u nju?

 

nikakve varalice. već isključivo u software-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam par pitanja. Nabavio sam 1.8t motor APU oznake uskih kanala. U planu mi je iči na GRTS eliminator.

1. Koja bi razlika bila staviti GTRS na APU u odnosu na AEB, AGU ili AFY širokih kanala?

2. Da li su blokovi isti? Čitajuči jesu ali trebam potvrdu jer me ne ide extra engleski.

 

Za početak nebi iša na veliku snagu, 250 bi bilo odlično.

 

3. Da li je bolje staviti veču turbinu od manje radi same trajnosti?

4. Može li se nariktati da puni ranije nego poviše 4500 okretaja po onome šta drugi pišu?

5. Da li je GTRS prejaka za "svaki dan" i umjereno korištenje?

 

Inače, vozim do 3-4000 okretaja normalne vožnje. Kad stisnem preko toga trenutno jedva diže jer sad ima ADR glavu od atmosferca.

 

6. Turbo rupa...to je dok turbina ne uključi i počne pumpati?

7. Da li bi iako s turbo rupom bio nešto jači na nižim okretajima od stock motora, isti ili slabiji?

 

Ako zna netko za početak odgovore na ova pitanja bio bi zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tako je..tzv k03-k04 hybrid... za taj turbo sam i bio pisao u prijašnjim postovima

znaci ja na svoje auto presarafam ko4 hybridni turbo mapiram i dizne promjenim i to je to,kolega mi je iz amerike to preporucio,frankenturbo firma,prodaju te turbine,dali treba jos nekih dodatnih zajebancija ili je to bas tako kao sto kazete sve pase saraf na saraf,crijeva od olja pasu ili i njih treba zamjeniti

Edited by tutwagen

Share this post


Link to post
Share on other sites
znaci ja na svoje auto presarafam ko4 hybridni turbo mapiram i dizne promjenim i to je to,kolega mi je iz amerike to preporucio,frankenturbo firma,prodaju te turbine,dali treba jos nekih dodatnih zajebancija ili je to bas tako kao sto kazete sve pase saraf na saraf,crijeva od olja pasu ili i njih treba zamjeniti

 

Plug&play je, nema nikakvih prerada...u tome i je čar tog hibrida :bravo :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mene zanima do kolko obrtaja je turbo rupa na k03 a kolko na k04 na tom 1.8t motoru?

i jel postoji nacin ugradnje jos jednog manjeg turba uz ovaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites
znaci ja na svoje auto presarafam ko4 hybridni turbo mapiram i dizne promjenim i to je to,kolega mi je iz amerike to preporucio,frankenturbo firma,prodaju te turbine,dali treba jos nekih dodatnih zajebancija ili je to bas tako kao sto kazete sve pase saraf na saraf,crijeva od olja pasu ili i njih treba zamjeniti

 

tako je nema nikakave prerade da se stavi k04-001, jer cjevi od ulja vode, downpipe i ispušni kolektor pašu na šaraf...

Share this post


Link to post
Share on other sites
tako je nema nikakave prerade da se stavi k04-001, jer cjevi od ulja vode, downpipe i ispušni kolektor pašu na šaraf...

hvala,dali netko u hrvatskoj ima da dobavlja te turbine posto me skupo dode iz amerike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu dobiti taj turbo... Moze preko PMa za detalje

Share this post


Link to post
Share on other sites
hvala,dali netko u hrvatskoj ima da dobavlja te turbine posto me skupo dode iz amerike

Ja mogu nabaviti novi originalni po dobroj cijeni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jedino za bolju odvodnju temperature bi bilo i već neko vrijeme razmišljam je presvlačenje kolektora i ipušnog kućišta u keramiku..

 

i auspuh ili bar downpipe od inoxa

 

 

tko se bavi time? gledam to vec duze vrijeme ali nemogu nac nikog da savlja keramicke presvlake na metal...

imam dost tog kaj bi trebalo zavrsit u keramici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
tko se bavi time? gledam to vec duze vrijeme ali nemogu nac nikog da savlja keramicke presvlake na metal...

imam dost tog kaj bi trebalo zavrsit u keramici :)

Th-perfomance.hr ti to sada radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ima jedna firma i u sloveniji..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da i Kavs-motorsport iz slovenije

 

znaš možda kakve su im cjene npr za ispušni kolektor i za ispušni dio turba? za 4 cyl motore, keramika iznutra i izvana

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam ih zvao za 6 cilindera prošle godine ali sam zaboravio koliko mi je rekao :D ,

oko 100eura samo izvana,mislim da je rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci moglo bi biti 200 za ispusno kolo i za granu naravno 4 cyl izvana i iznutra..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da i Kimi isto radi preslagivanje k03s na K04, tokarenjem kucista i ubacivanjem krilaca od k04.

 

Na engleskim forumima, mislim da pise kako je max oko 270ks koji taj turbo moze izbacit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koga god sam pitao za takav hibrid od pinjušića na dalje nigdje nisam dobio odgovor......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juma iz Rijeke ti sigurno to može presložit,Radio je Vice-tu prije par godina

tu kombinaciju ko3/ko4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Juma iz Rijeke ti sigurno to može presložit,Radio je Vice-tu prije par godina

tu kombinaciju ko3/ko4

 

I taj auto je sa time imao 250 KS

Share this post


Link to post
Share on other sites
koga god sam pitao za takav hibrid od pinjušića na dalje nigdje nisam dobio odgovor......

 

 

radi elmin iz hed powera (turbo užice rade za njega ) i miki može isto odradit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bez veze ne otvaram novu temu, planiram sad koji dan odradit servis na polu, pa me zanima, jel mi se isplati uzimat stapanj hladnije svijecice...

Ko nezna radi se o bivšem josipovom polu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ja da malo ozivim temu,dugo me vec kopka,da skinem svoj set kvacila,naravno kad ode,sa dvomasenim zamajcem i stavim fiksni zamajac i drugu odgovarajucu lamelu,neko govori to nije dobro odmah ce ti getriba otic neko opet kaze nema to veze,sad dali neko zna dali to moze da radi pouzdano jer ipak ne vozim golfa svaki dan samo vikendom ili kad imam vremena,i od cega bi mi odgovarao set sa zamasnjakom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal je isto al kod mene je sve od tdi-a na 1.8T ....

Edit : ali kod mene je i mjenjac od trojke

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4