4 4
josip

1.8T tuning

Recommended Posts

Ja koliko sam upratio na srpskom forumu dosta ih sto voze sa njim i svi su zadovoljni,sano svi napominju da treba uzeti neki kvalitetniji.Isto tako po stranim forumima netko hvali netko kudi ali tako je sa svime.

 

E ekipa evo posto nitko do sad nije popratio montazu K04 na mjesto K03s a sve vise je turbaka na forumu evo malo pomoci od mene posto sam prije desetak dana poceo skupljati sve za montažu i skupio sam skoro sve.

Napisat cu popis stvari sto sam ja kupovao i koliko me koštalo da se zna okvirna neka cijena,pisati cu u markama ali jednostavno je pretvoriti u kn.

IMG_20170118_144023_zpst6dqsqpg.jpg

 

-Turbo(repariran):500KM

-Ispusna grana: 240KM

-svi dihtunzi za turbo i granu:50KM

-nosac turba:80km

-prirubnica za downpipe:20KM

Vidjeti cu koliko ce me doci izrada downpipea i cijevi za dovod ulja i vode za turbinu kada budem montirati pa sve napisem naknadno.

Ako koga zanima bilo koji kataloski broj od stvari koje sam uzimao neka pita iako se mozda neki vide na slici

 

 

Jos mi malo pomoci treba vezano za svijecice,ja sada vozim na PFR6Q a vidim po forumima da svi na k04 mapriran stavljaju vecinom PFR7Q pa me zanima sta da stavim sada sa novim turbom.

Edited by Rallye G60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sebi stavljao ljetos te pfr7q i skinuo ih sad kad je zahladilo i vratio orginalne,iskreno nisam nikakvu razliku osjetio ni po cemu,ali nemas sta izgubiti ja ih u njemackoj platio oko 25

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za manualni boos controler. Mozda sam glup al nekuzim kaj dobis sa tim ako spojos n75 i manualan controler zajedno. Nemislim u seriju nego paralelno!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

N75 nema vise nikakvu funkciiju,njega ostavis samo uskekana da ne baca gresku i to je to.Gurnes ga negdje sa strane da ne smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa treba li ti,ako ne,treba meni ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebi ga nisam spreman jos za to zato hocu da iz ovoga izvucem za sad max

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sada ces bar imati informacije iz prve ruke,sve cu detaljno zabilježiti tako da kad krenes u poduhvat neces imati brige.

 

Evo ga stigla i posljedna stavka,posto je veci izlaz sa turbine i prema IC-u ce ici fi 60 kod Pasarića naruceno redukcijsko koljeno za izlaz sa turbine.

IMG_20170120_194022_zpsvvixdm28.jpg

Edited by Rallye G60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rallye ce to sve dokumentirat uredno ;) zanima me kad to slozis i mapiras kakav ce biti dojam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Said naravno da ce sve biti uredno dokumentirano,kad vec radim moram se onda potruditi da i ostalima malo pomognem :)

Vjeruj mi i mene to kopka,jedva cekam dan mapiranja i da mi je provozati auto.

Ovih dana moram samo otići izmjeriti ubrzanje od 100-200 da imam za usporedbu sa K04.

 

 

I ako ima tko zainteresiran za moj stari turbo kit,znaci turbo sa granom,downpipe fi 76,silikonski inlet pipe i dizne će biti na prodaju kada skinem.U kompletu ću sastaviti neku dobro povoljnu cijenu a posebno ako budu isle stvari biti ce malo vece cijene nego sve u kompletu.

Edited by Rallye G60

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde jedva cekam da vidim to,i ja sam danas drugu sondu mjenjao jer mi je riknula poslje skidanja kat-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto se nisi javio za to,ja stavio prije 2mj nove obe a sada cu drugu gasiti softverski kad budem mapirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manualni boost control na autu koji ima ecu koji moze kontrolirati boost je bezbotrebno.. Znaci da nemas regulaciju boosta, tj nemas kontrolu boosta po brzinama

 

S sa manuelnim boost conrolerom svi sto ih stavljaju imaju jedan eazlog, da dobiju veci ili da zadrze boost u gornjim okretajima, ali to je problem aktuatora

 

 

 

Sent from Nokia 3310

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je rijec o izvlacenju max iz turba po stranim forumima sam skontao da vecina radi ovo

 

Screenshot_2017-01-21-19-15-22_zpsbjgrud

 

Sad koliko je pametno stavljati oprugu na aktuator i dali ima efekta to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene sad na stage2 ima dobar pritisak u visokim obrtajima ali na pocetku kad napuni 1.4 bar na 3000-3100 odmah poslje 100-200 okr spadne na 1.1 ali to je sad kad je nova mapa radjena sve sam pregledao i mjenjao od diverted valve n75 ispitivao wasgate nemam leak ali to mi se desi ali auto je dosta jace sigurno kad se potjera punim 1-2-3-4... brzina samo je osjetno kad recimo 4 brzinom sa 2000 okr uprem on napuni turbo na 3000 1.4 bar i onda lagano propadne na 1.1 i tako drzi,jos da kazem npr na stage 1 sam imao na 6000 okr 0.7 bar a sad imam 0.9 sto je osjetno

Edited by tutwagen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako mi se cini da ce konverzija na k04 kostati vise nego kompletan 209 ili 225 ks motor ...

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizne sam narucio orginalne od 225ks 380ccm,trebate bi doci za koji dan.

A usis je k&n typhoon,a od mafa prema turbu silikonska cijev za k04 imas na slici na stranici prije mozes je vidjeti.

 

A petre kostat ce solidno,najskuplje stavke su mi dizne i turbina.Ali to je ono sto mi je najbitnije da je novo a na bilo kakvom motoru sto bi uzeo nemam pojma u kakvom je stanju ni jedno ni drugo.

Sve sam cijene napisao koliko me kostalo do sada,dizne nove sa ogromnim popustom ce me doci 450km i kad to nadodas na onu gore cijenu sto sam do sada napisao ispadne nekih 750-800eura.

S tim što je na mome autu sve ispravno i sve dosta trazena roba,neki dan je k03s otisao za 150eura a bio 3 dana u oglasu.

Neka ja uspijem iz svega izvuci 300eura a vjerujem da hocu dolazim do cifre od oko 500eura sto je za mene odlicna cijena a miran sam dok je auto kod mene.

Edited by Rallye G60

Share this post


Link to post
Share on other sites

RallyeG60 na koliko konja planiras ici,moze li standardno kvacilo to izdrzati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa idem na max sto moze dati ovaj turbo,to je nekih 260-270ks.Momak sto je bratovoga mapirao garantira da ima oko 270ks.Brat vozi na mjenjacu od G60 i vozio je par SR bez ikakvih problema tako da mislim da ce i moje kvacilo drzati bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra cifra sve u svemu. Al bas to znas kakav ti je motor. Evo ja sam svojeg osvijezil komplet pa se spremam na malo vise snage. Imam doma T3 garett koja je bila za 16vt projekt. Pa sad nisam pametan dal da nju iskoristim. Posto je turbina nova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da objavim jedan video nakon revo stage 1 uradjen remap SLS stage 2 i auto je osjetno snaznije i brze snimano sa istim postavkama na istoj duzini piste,prije je auto tu moglo da napise 210kmh a sad 220kmh i ubrzanje prije 100-200 19sec sad 16sec,zadovoljan za sada trud se ipak isplatio

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4