0
Maci

18'' na passata B6

Recommended Posts

Molim savjet za stavljanje felgi od 18'' na passata B6 koji tvornički ima 17''. pretpostavljan da jedan broj felge neče naštetit ovjesu ali neki "stručnjaci" mi kažu kako ipak hoće. Pa evo molim za vaša iskustva i savjete. Naime sad trenutno imam 205-55-16 i moram stavit nešto veće, auto ne mislim spuštat te neznam dali je bolje odabrat 17 ili 18'' te koje dimenzije gume?

Share this post


Link to post
Share on other sites
biće bi bila velika rupa između gume i blatobrana?

 

razmak uvijek treba bit isti, nevezano kolko su cola felge. Ak je veća felha, ide gume nižeg presjeka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da mi je napametnije stavit original 17'' iako su mi strašno upale u oko amg felge koje prodaje korisnik baban 1982. al štaš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno stavi 18" felge, ja sam na svog Passata stavio 225/40R18 i super izgleda, a fabricki sam imao 235/45R17. Pogledaj malo u fabrickom katalogu ili malo na internetu potrazi, pa vidjeces da su se i fabricki ugradjivale 18" felge na passata ako doplatis za veci novo opreme, znaci mozes ih staviti bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obavezno stavi 18" felge, ja sam na svog Passata stavio 225/40R18 i super izgleda, a fabricki sam imao 235/45R17. Pogledaj malo u fabrickom katalogu ili malo na internetu potrazi, pa vidjeces da su se i fabricki ugradjivale 18" felge na passata ako doplatis za veci novo opreme, znaci mozes ih staviti bez problema

 

Na Passata stock ide 235/40/R18 i to se moze upisati u knjizicu a na Golfa 225/40/R18. Razlika je zanemariva no bolje ici na dozvoljenu dimenziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali su kod vaših primjera auti bili spuštani. Može li se vidit kakve slike toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo imaš meni na avatru slikica passata b5 s 18", na gewidama je 2-3 tjedna . Godinu dana je bio na stock federima također 18 i ljulja se dosta i bija je ružan. S gewidama sada odlično drži. Također, razjeba mi se cili ovjes koji san minja komplet prije godinu dana. Topran pa nije ni čudo plus naše ceste. Sad planiram jači ovjes, Meyle HD ili slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma stavi te 18" i neces pogrijesit. Na Markovu autu su super stajale. On je imo sportsko podvozje u opremi,ali tih 15mm razlike ti nece igrat toliko veliku ulogu.

A kako ce ti utjecat na cjelokupni ovjes, e to je sad druga prica. Sve zavisi kako i di vozis. Ja sam na 19" napravio 65000km i jedino sto sam promijenio su bili seleni na prednjem mostu. A vozio sam se svugdje, od autoceste, preko BiH po makadamu i losem asfaltu, pa do sahti u gradovima.. Nema tu generalnog pravila..nekome nesto ode prije,nekome kasnije..

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma stavi te 18" i neces pogrijesit. Na Markovu autu su super stajale. On je imo sportsko podvozje u opremi,ali tih 15mm razlike ti nece igrat toliko veliku ulogu.

A kako ce ti utjecat na cjelokupni ovjes, e to je sad druga prica. Sve zavisi kako i di vozis. Ja sam na 19" napravio 65000km i jedino sto sam promijenio su bili seleni na prednjem mostu. A vozio sam se svugdje, od autoceste, preko BiH po makadamu i losem asfaltu, pa do sahti u gradovima.. Nema tu generalnog pravila..nekome nesto ode prije,nekome kasnije..

 

Kako provjeriti dali je moj tvornički spušten tih 15mm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja oprema je?highline i sportline su tvornički spusteni,a najbolja felga 18'' je meni oem chicago 18,e da ako ima ko njih za prodat moze ponuda na pm

Share this post


Link to post
Share on other sites
koja oprema je?highline i sportline su tvornički spusteni,a najbolja felga 18'' je meni oem chicago 18,e da ako ima ko njih za prodat moze ponuda na pm

 

Highline je, a za sportline neznam, po čemu znam kad auto ima tu opremu i dali je sigurno da je spušten pošto se radi o highline-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako imas 17" original vw felge i zadnje sajbe tzeleno tamno onda imas spport paket doplacen

 

ako imas sad 16" i obicna staklla onda nemas sportsko podvozje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam zatamnjene šajbe tvornički. To je znači to. 16-ke su na njega završile vjerojatno nakon nekakvog udarca. Čak mi je i u rez.kolu 17''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Več ti je odgovoreno

highline i sportline su tvornički spusteni

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije highline

 

samo ako se doplati sport paket koji sam gore napisao

 

highline u serijskom paketu ide na 16 i obicnom ovjesu

Share this post


Link to post
Share on other sites

na 18 izgleda dobro, ali 19 bi bilo idealno.

 

Na slici je moj stari auto na 18 amg felgama i gewindama.

 

natjecanje-1.jpg

 

18 felga i na obicno i na sportsko podvozje koje je nize 1.5 cm od obicnog izgleda tragicno

 

dobro rjesenje su vogltand opruge koje spustaju najvise, zatim H&R opruge pa sve ostale.

 

gewinde ne bih prporucio osim ako nisu kW ili slicno jer je sve ostalo gore od stock ovjesa.

 

Highline ima kozne sportske siceve, sportline ima sport siceve bez koze, ako nema sportsiceve onda je comfort ili trendline...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sam našao neke felgice koje mi se sviđaju pa da čujem vas šta mislite, slike su trenutno stanje na 16-icama i željene 18-ke. Et je 50 ja mislin da je 8,5 ili 9 X18.

fnmo1.jpg

fqluh.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje če mu stati, pogotovo ako ga malo spustiš. To češ znati kad ih staviš jer felge i gume od 18" neče biti puno veče od sadašnjih 16 s gumama. Ona rupa između gume i blatobrana mislim da bi trebala ostati skoro pa slična ako me kužiš. Držače puno bolje cestu na malo nižima i širima gumama. Puno si sigurniji ukoliko ne budeš vozija brže nego inače. Bolje češ cestu osjetiti šta i nije plus i za mene jedini minus.

Edited by Cotovd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bit ce manje kamenca u bubrezima, nema veze. A šta se tiče et-a jel dobar? išle bi gume 235-40-18. I šta vam se čini koliko vridu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0