0
J E Ž

fi 55 od turba i protocni lonac

Recommended Posts

Ko sto u naslovu pise mislim si otic do Laste i to si slozit na keca ali najprije bi se tija sa vama posavjetovat kako i sto najbolje !!

Vjerojatno je i bilo vec o tome tema al ja nemogu nac nigdi,i ako je unaprvo se ispricavan!!

 

Uglavnom frend ima Pola 6N2 1.9 SDI i izvadija je katalizator i stavija kod Laste lonac (bas san ga ja vozija kod njega) i od tada auto se je preporodija,nije sad da ide neznam kako nenormalno al za razliku od prije osjetno je startniji i ima lipsi zvuk!!

 

Uglavnom mene zanima sto vi preporucujete,kako i sto za ovaj motor..znaci dal da stavim fi 50,55 ili 60,lonac protocni ili fuul protocni ili sto?? Uglavnom tija bi dobit nesto na zvuku i jel moguce da samo sa tim dobijem nesto i na snazi?? Znaci samo na ovim izmjenama na auspuhu,nezanima me nikakvo stavljanje IC,jacih dizni,turbine ili sto ja znan cega,nadam se da me kuzite :zivio

iiii ako mi moze neko objasnit sto znaci downpipe..nasa san na drugim forumima nesto al nista konkretno sto me zanima i stalno se spominje taj downpipe !!

 

Eto toliko,hvala svima unaprvo :respekt !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Downpipe ti je ona prva cijev što ide od turbine, sami početak ispuha...naravno najbolje da ti je sve protočno, ali koliko protočnije i šire ti treba za tvoj motor to ne znam...

 

Ako ti slučajno šta odgovara, imam cijeli tvornički sistem od 1.8T 150, fi 55 ( bez kat.).....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Downpipe ti je ona prva cijev što ide od turbine, sami početak ispuha...naravno najbolje da ti je sve protočno, ali koliko protočnije i šire ti treba za tvoj motor to ne znam...

 

Ako ti slučajno šta odgovara, imam cijeli tvornički sistem od 1.8T 150, fi 55 ( bez kat.).....

 

Hehehe vidi stvarno,nije mi prije palo napamet da proguglam to downpipe..jesam i to je stvarno to! Sad mi je jasno,hvala!!

 

A neman ti pojma dal mi to pase ili ne :mellow: !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav downpipe na SDI-u ... :o

remap i to je to...

lp

Edited by CitiuS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakav downpipe na SDI-u ... :o

remap i to je to...

lp

riječ je o 1.6 td-u ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakav downpipe na SDI-u ... :o

remap i to je to...

lp

 

Kolega krivo smo se razumili,nisan spominja nikakav downpipe na SDI-u :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja imam sve fi60 i odlicno je :palacg

 

A sto podrazumjevas sa tin odlicno?? Ide bolje ili ima bolji zvuk?? Jel mozes malo pojasnit??

Edited by J E Ž

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolega krivo smo se razumili,nisan spominja nikakav downpipe na SDI-u :palacg

 

Sorry, krivo sam procitao ... sve 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam na kecu td-ic motor i radio sam komplet auspuh od turba do kraja fi55 cijev bez ijednog lonca..Zvuk je nenadjebiv na dizelu, bolje od toga ne može, a parformanse sam osjetio strašno budući da sam prije imao ispuh od 1.3 sa 2 lonca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fi55 cijev do kraja.

Ja sam tako imao na proslom gtdu no ipak mi je bilo malo preglasno pa sam ubacio protočni zadnji lonac.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
fi55 cijev do kraja.

Ja sam tako imao na proslom gtdu no ipak mi je bilo malo preglasno pa sam ubacio protočni zadnji lonac.

 

 

Na snimci ti se normalno niš ne čuje dobro..a i neznam kak ti je bilo preglasno, jer uopće nije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jbg loš mob je bilo, a auto je prodan.

To je kada sam stavio zadnji lonac, bilo je preglasno na duže vožnje kada je bila samo cijev, al zato je turbo fino fićukao

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja imam na kecu td-ic motor i radio sam komplet auspuh od turba do kraja fi55 cijev bez ijednog lonca..Zvuk je nenadjebiv na dizelu, bolje od toga ne može, a parformanse sam osjetio strašno budući da sam prije imao ispuh od 1.3 sa 2 lonca.

 

 

Al sto si sam reka ti si ima dizel motor na koji je bija spojen od benzinca ispuh,a ja iman dizel i njegov orginal ispuh..sad je pitanje ocu li i ja postic kakve performanse ko sto je tebi uspilo!!

 

a sto se tice zvuka nezelim ja sad nesto pretjerano da mi auto buci,tek tolko da se cuje ono grmuckanje,haha!!kuzis nezelin da mi se susjedi sjete stare kad se nediljon rano ujutro vracan kuci,hahaha!!

 

Ako nije tajna jel mi mozes rec ko ti je to radija i kolko te to ispalo para??

Share this post


Link to post
Share on other sites

To šta ti hoces je fi55 cijev do zadnjeg lonca (protocnog)

Kakve su kod vas cijene neznam, al tu kod mene lik slozi to za cca 600kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio ovdje kod majstora, 450kn posao i materijal, sa novim loncem nema šanse za 600kn..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decki stvarno hvala na pomoci :respekt

Na placi ide to na Golfica pa kud puklo da puklo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam radio ovdje kod majstora, 450kn posao i materijal, sa novim loncem nema šanse za 600kn..

 

Zato sam i napisao "do zadnjeg lonca"

 

Makar ako ti smeta malo veca buka i policija, stavi samo cijev do kraja i amen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao orginal down pipe.. al od down pipea do kraja je bio fi 55 čini mi se i auto je bio pre glasan.. čuli su me kilometar dalje XD

Share this post


Link to post
Share on other sites
0