0
Golf 3 Jocker

Golf 3 Jocker 1.8 75 PS karoserija se trese u voznji

Recommended Posts

E ovako....Procitao sam 90% postova i nesto slicno nasao ali nisam nasao moj slucaj.

Unazad godinu dana promjenjeni su amortizeri (prednji/zadnji) i otada auto trese u voznji bez obzira je li u brzini ili u leru.

Mjenjani su diskovi,pakne,lezajevi,gumice stabilizatora,poluosovine,gumice ramena,nosaci motora.

Na zadnjoj osovini su promjenjene kocnice,kocioni cilindri,lezajevi i sajla rucne kocnice.

Najvise trese izmedju 30 i 50 km/h,tek kad vozim 60 km/h u 4.brz. nesto je kao mirniji ali se osjeti trganje u volanu i cudni zvukovi kao da imam osmice a ne okrugle gume.

Trap je 100% centriran i kotaci izbalansirani.

E sad ili sam ja lud ili je nesto trece jer kad se neko vozi samnom primjeti to drmanje a kad mehanicar vozi ne primjecuje nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednje glavčine i ležaji.

 

Digni auto na dizalicu i stavi u brzinu pa vidi ako se primjeti da to kompletan kotač pleše

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slican problem ima prijatelj na mitsubishi colt,prominili smo pola auta tokarili diskove balansirane gume i sve...kad nakraju guma je imala amo rec bubrig i izemdu 30 i 60 to e bilo katastrofa....zapalili gume dosli na malo manje lupkanje i to e to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prednje glavčine i ležaji.

 

Digni auto na dizalicu i stavi u brzinu pa vidi ako se primjeti da to kompletan kotač pleše

 

I to je isprobano i nista ne plese.Lezajevi imaju godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Slican problem ima prijatelj na mitsubishi colt,prominili smo pola auta tokarili diskove balansirane gume i sve...kad nakraju guma je imala amo rec bubrig i izemdu 30 i 60 to e bilo katastrofa....zapalili gume dosli na malo manje lupkanje i to e to :)

 

To smo isto gledali,da nije slucajno greska ili to sta ti kazes kakva grba na gumi.Gume su cjelogodisnje SAVA 185 60 r14 i lani nove kupljene i montirane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava jako rado dobije kvrgu ako udaris u rupu ili se penjes po rubnjacima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sava jako rado dobije kvrgu ako udaris u rupu ili se penjes po rubnjacima.

 

Nista od navedenog.Pretprosle godine sam imao zimske gume od kojih je najstarija imala 10 god a najmladja 6 god. i sve od razlicitih proizvodjaca s tim da je jedna imala par grba sa unutrasnje strane ko sljive velike i nije treslo nista.

Cak smo i napravili reparaturu na prednjim kocnicama (nije bilo potrebno,al ajde)...

Jako je bucan u voznji,svaki rasjep u asfaltu se osjeti.

Da nisu lezaji amortizera otisli??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel moguće da su poluosovine iskrivljene pa zato pleše...

 

A kako su se mogle iskriviti? Ne kuzim...

Desna poluosovina je duza i ima na sebi kao neki prsten.

Oba zgloba koji dolaze na mjenjac su nova.

Pocelo je drmat sa promjenom amortizera.Da li se u isto vrijeme jos nesto pokvarilo,ne bi znao,sve je moguce...

Dodje mi da kresnem sibicu i sve u bozju mater....Vise sam u servisu nego na cesti.

Znaju mehanicari sigurno gdje je problem,ali ovako mogu vise zaraditi mjenjajuci nesto sta ne treba.

Oni kazu "mozda je ovo ili ono" a to "mozda" kosta me ko svetog Petra kajgana i opet imam stari problem.

Otislo mi je cca. 2000€ samo da se rijesi to drmanje i opet ista stvar.

Da ga prodam ne bi dobio nista za njega,1000€ mozda...

Bio sam u 5 servisa cak i u VW servisu i opet qrac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje felge imas? da nisu mozda neke felge koje nisu original pa da je centralna rupa veca a nemas prsten pa zato?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koje felge imas? da nisu mozda neke felge koje nisu original pa da je centralna rupa veca a nemas prsten pa zato?

 

Felge su original VW...To je vec drugi set originalnih celicnih felgi za taj model s tim da sam te kupio nove u ATU (Auto Teile Unger) po cijeni od 34€/kom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Felge su original VW...To je vec drugi set originalnih celicnih felgi za taj model s tim da sam te kupio nove u ATU (Auto Teile Unger) po cijeni od 34€/kom.

 

jesu li slucano mjenjane vilice? da nisu stavljene od dvica pa da nisi izgubio onaj "luft" u poluosovini...

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesu li slucano mjenjane vilice? da nisu stavljene od dvica pa da nisi izgubio onaj "luft" u poluosovini...

 

Kakve vilice,mislis na ramena?

Problem se pojavio nakon mjenjanja amortizera...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakve vilice,mislis na ramena?

Problem se pojavio nakon mjenjanja amortizera...

Nasao sam nesto slicno na golf3forum.de.

Digao sam auto na dizalicu i ustanovio da se prednje opruge mogu rukama pomicati lijevo/desno,izgleda da su "majstori" nesto zaboravili kod montaze.

Jel to mrdanje normalno ili..?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nasao sam nesto slicno na golf3forum.de.

Digao sam auto na dizalicu i ustanovio da se prednje opruge mogu rukama pomicati lijevo/desno,izgleda da su "majstori" nesto zaboravili kod montaze.

Jel to mrdanje normalno ili..?

 

I kad su amortizeri rasterećeni (auto je na dizalici) opruga treba biti bar malo napeta, ti si ovo opsiao kao da opruga ima puno "lufta". Ako je tako možda su ti istrunule čašice na federima pa se opruga miče neovisno o amortizeru, nisu vezani jedno s drugim. Ili ih majstori nisu stavili, što se nadam da nije slučaj, to bi zbilja bio malo veći fuš.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I kad su amortizeri rasterećeni (auto je na dizalici) opruga treba biti bar malo napeta, ti si ovo opsiao kao da opruga ima puno "lufta". Ako je tako možda su ti istrunule čašice na federima pa se opruga miče neovisno o amortizeru, nisu vezani jedno s drugim. Ili ih majstori nisu stavili, što se nadam da nije slučaj, to bi zbilja bio malo veći fuš.

Amortizeri su mjenjani prije 1 god.Odmah nakon promjene amortizera pocelo je tresti u voznji.Reklamirao sam ali tip se pravi gluh..Drugi tjedan imam termin na Tehnickom (TÜV) pa ce ga pregledat od A-Z jer ovo nije vise normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0