1 1
RAZZOR

Specijalni alat.

Recommended Posts

Pomoć. imam problema s vijcima na golfu. nemam alata za njih XD

 

Trebali bi mi "zvjezdasti imbusi" za skidanje volana, skidanje siceva, i skidanje sarafa koji drzi glavcinu i lezaj na zadnjoj osovini. (u biti za promjenu lezaja)

 

Dali mi to neko moze nabaviti ili rec di ima za kupit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to su ti Torx ključevi, imaš ih za kupit svugdje gdje se prodaje bilo kakav alat, PEvec, Bauhaus, ... ;)

 

36390pix350.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš i za kupit 12 pin torx ključ, možeš samo bit potražit da ne kupuješ cijeli ključ ili set.

 

F30130277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
to se sa torxom odvidava...

 

 

 

Kako bi odvida takav vijak sa torx-em? pogotovo onaj koji drzi lezaj i glavcinu. i stegnut je na preko 12 kila?

Edited by RAZZOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam ovakav sličan set (malo manji) kupio u Bauhausu. Homokinetički su stisnuti sa 12 pinskim torxom pa mi je trebalo.

 

bergen-40-piece-hex-torx-spline-bits-with-1-2-3-8-adaptor-1109-312-p.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prevrnuh pola osijeka i nemogu naći. pumpa servis, svi centri poput metroa, baumaxa, peveca.... niko nema. jedino pumpa servis ima al nemaju veće od 12 a meni treba 16mm

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako bi odvida takav vijak sa torx-em? pogotovo onaj koji drzi lezaj i glavcinu. i stegnut je na preko 12 kila?

 

evo imenjak ti je poblize objasnio na sta sam mislio... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Točnije zovu se INX ili ZXN, ima ih po komadu u Comet-u, Novi Marof, zastupnik za Unior alate, šalju i s poštom, komad je cca 30 kn a vjerojatno imaju i neki popust povodom blagdana kao i prošle godine. Ne preporučan koristiti Torx za 12-kutni vijak!

 

2RemX: Koji proizvođač je u pitanju i cijena seta?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prevrnuh pola osijeka i nemogu naći. pumpa servis, svi centri poput metroa, baumaxa, peveca.... niko nema. jedino pumpa servis ima al nemaju veće od 12 a meni treba 16mm

Ja kupio u metrou,mora ih tamo biti,plava limena kutija...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Točnije zovu se INX ili ZXN, ima ih po komadu u Comet-u, Novi Marof, zastupnik za Unior alate, šalju i s poštom, komad je cca 30 kn a vjerojatno imaju i neki popust povodom blagdana kao i prošle godine. Ne preporučan koristiti Torx za 12-kutni vijak!

 

2RemX: Koji proizvođač je u pitanju i cijena seta?

 

Winsent oko 350 kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako bi odvida takav vijak sa torx-em? pogotovo onaj koji drzi lezaj i glavcinu. i stegnut je na preko 12 kila?

Fino.... sljedeci vlasnik il mestar koji to ide skidat nemoze vjerovat kako je vijak uništen :)

 

Tebi je na sicevima mislim 10tka a na volanu 12ka....

 

Jeftrini alat nije za ove vijke sto se jače stežu jer pri demontaži/montaži ih moze oštetit ako vam prije nepukne alat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj set u plavoj ili crvenoj limenoj kutiji je 0 bodova.

Imam polomljene doma dvije garniture, kolega koji se više bavi mehanikom ima košaru

takvog razvaljenog alata.

Jedino šta priznam su toraxi imbusi i slične stvari pojedinačno na nastavku pola cola za gedore

tako da možeš šaraf pošteno mlatnut čekičem prije odvrtanja.

Dimenzije preko 12 mm po mogučnosti one crne, udarne za zračne alate, e to drži.

 

I naravno neki proizvođač tipa Unior, Beta, Proxxon, Hazet, BGS.....

 

http://www.kesic-oprema.hr/

Eto npr. ovaj lik ti dođe doma sa kombijem i ima unutra večinu stvari koja ti treba.

Može i ovaj

http://shop.berner.eu/berner/hr/start

Edited by Zvonae

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imaš i za kupit 12 pin torx ključ, možeš samo bit potražit da ne kupuješ cijeli ključ ili set.

 

F30130277.jpg

 

 

jel takav ide i za siceve u polu 9n3, da bi ih izvadio van?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav jeb... 12 kutni ključ je i na bravi od passata? A ja ju svu sjebao s običnim torxom sad neznam ni sam na koji način budem promjenil mikroprekidač na zadnjim vratima koja se ne otključaju baš onda kad su potrebna :glavomuzid

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takav jeb... 12 kutni ključ je i na bravi od passata? A ja ju svu sjebao s običnim torxom sad neznam ni sam na koji način budem promjenil mikroprekidač na zadnjim vratima koja se ne otključaju baš onda kad su potrebna :glavomuzid

Ako i nemate takve kljuceve, to je bolje imbusom, on sjeda u svaki drug zub, malo ga nabijete i ne moze preskocit! Mislim da je to nemoguce sa obicnim torxom skinit,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako i nemate takve kljuceve, to je bolje imbusom, on sjeda u svaki drug zub, malo ga nabijete i ne moze preskocit! Mislim da je to nemoguce sa obicnim torxom skinit,

 

Da to i to sam prekasno shvatio :palacd jako su stegnuti išli bi i s torxom, drugi sam skinuo s imbusom ali ovome nema spasa.. pa sam ga počeo bušiti da napravim utor za veliki odvijač koji bi stavio na račvu od gedore, al sam onda i svrdlo slomio i stjerao u tri i bravu i mikroprekidače nek čekaju bolja vremena :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas me zanima za sta ce ti razzor sav taj alat

 

sta planiras servis otvorit ili

 

onak, po meni tak neke stvari kupovat radi jedne zamjene je bezveze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace imam pun k alata. zatrebat ce nekad. imam pneumatski pistolj, pneumatsku racnu. gedora neznam ni sam kolko setova koji su vecinom rasparčani jer obično od sarafanja odu gedore 13-17-19 (srećom dobih jedan profi set uz pneumatski pištolj), slomljenih ključeva preko nekoliko.Imam i moment ključeva, poluga, račni svih veličina od malih, standardnih pa onih velikih od col ja mislim. Tako da još koji komadić alata neće škoditi.

 

Mehaničar na crnjaka. :D

 

Dodatak: Imam ključeva od 6 do 60 :D

Edited by RAZZOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad već imaš viška udijeli meni 1 set gedora, ja kupio nešto povoljno i pokušao otpustiti šarafe prednjeg mosta pa se gedora 17 razglodala. Onaj T ku*ac iz tog seta savio danas kad sam pokušao otpustiti vijak kočionih čeljusti i tako to :lol: Uglavnom, set koštao 260 kn a nemožeš ni točkove s time odšarafiti :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1