0
Sarajlic

Propalo kvacilo

Recommended Posts

Stvar je sljedeca:

Otisao na pice,parkirao auto,dotad normalno sve i saltao i kvacilo radilo.Zavrsio tu i odem se provozati koji krug kad najednom hocu presaltati brzinu,stisnem kvacilo ali nista.Nit mogu izbaciti iz brzine a kvacilo ostalo u stisnutom polozaju(sreca otvoreni put,nikoga na cesti osim mene).Brzinksi mi padne na pamet da ga pokusam vratiti nogom u pocetni polozaj i uspijem.Nakon toga probam saltati i ide sve normalno.I kontam odoh kuci da me nebi belaj uhvatio u putu jer kisa lije,reko pogledat cu ujutro.Okrenem se i u putu stanem na benzinsku da kupim cigare.Kupio i hocu izaci sa benzinske na cestu,ubacim u prvu normalno i krenem,na ukljucenju na cestu stisnem kvacilo i izbacim iz brzine i stanem da pogledam ide li ko da mogu normalno izaci,kvacilo sam drzao citavo vrijeme stisnutim.Nema nikoga,ubacujem u prvu ali djavla,krci,lomi kao da nisam stisnuo kvacilo ali Jesam.Skinem nogu sa kvacila opet isti problem kvacilo ostalo stisnuto kao i prvi put.Opet ga dizem rukom u nadi da ce biti kao i prvi put da ce raditi dok ne stignem kuci.Vec popi*dio dignem kvacilo,zelim ga opet stisnuti kada nista,samo ode do kraja bez ikakvog otpora.I tako par puta digni,stisni ali nista,nikakvog otpora niti ista.Jedina sreca u svemu tome je sto sam uspio izbaciti iz brzine prije nego li je sve otkazalo i sto sam uz pomoc prijatelja doslepao auto kuci.Kvacilo pokazuje veoma malo onog normalnog otpora pri stiskanju samo zadnjih par milimetara hoda.

Nisam dizao haubu da vidim ima li ulja niti ista jer napolju lije kisa kao iz kabla a nisam ga uspio utjerati u garazu.

Interesuje me na sto sutra da obratim paznju kada bude pokusavao ustanoviti uzrok kvara?

Cilindar koji se nalazi na mjenjacu znam gdje je,ali nezz gdje se nalazi cilindar na samoj poluci kvacila ispod volana jer sumnjam da je mozda neki od njih otkazao.

Ponavljam ulje nisam provjeravao jer pada kisa ali da ga nema ni kocnice nebi radile jer koliko sam upucen kocnice i kvacilo koriste isto ulje i sistem?

Ako sam sta pogrijesio ispravite me,i pomozite ako znate i zelite,tj koji je moguci uzrok?

Ujutro cu se zaroviti u njega pa da znam sta me ocekuje

 

Hvala unaprijed i izvinjavam se na duzini posta ali pokusao sam vam sto bolje opisati dogadjaje da bi bolje razumili i pomogli mi u dijagnosticiranju kvara :palacg

Hvala jos jednom unaprijed

 

EDIT:5 brzina mjenjac,SDI motor 50kw,auto je 2003 godiste

Eto nekih jos informacija koje sam zaboravio upisati radi boljeg pokusavanja dijagnosticiranja problema

Sad mi frend rece da je takodje moguce da je druk lezaj zablokirao i pojeo membranu potisne.Da li je to moguce,znaci ne gine mi novi set kvacila :palacd :palacd :palacd

Edited by Sarajlic

Share this post


Link to post
Share on other sites

slican slucaj kod frenda , isto vozi se lik i najedamput propadne mu kuplung , ok , vrati ga al se neda vise stisnut , skinul getribu nis se ne vidi , uglavnom imas jedan poklopac sa strane (njegov je zeleni) i unutra imas na osovinci jedan komad železa kaj stisce polugu od lamele , to ti zna puknut , cca 200 kn kod tokica

Share this post


Link to post
Share on other sites
slican slucaj kod frenda , isto vozi se lik i najedamput propadne mu kuplung , ok , vrati ga al se neda vise stisnut , skinul getribu nis se ne vidi , uglavnom imas jedan poklopac sa strane (njegov je zeleni) i unutra imas na osovinci jedan komad železa kaj stisce polugu od lamele , to ti zna puknut , cca 200 kn kod tokica

Ja mopgu stisnuti ali nikakvog otpora niti ista reagira

I u mene je zeleni poklopac,znaci i to moze biti jedna od solucija nemora samo da bude cilindri?

I samo da pitam ako se nevaram trebao bi i ulje ispustiti iz gtribe ako zelim da skinem taj poklopac?

Edited by Sarajlic

Share this post


Link to post
Share on other sites

On misli na polugu koja gura potisni ležaj.

To kad pukne onda se kuplung više nemože dobit

Tj ostane u dnu. Tak da to u tebe nije. Pretpostavljam da je do cilindra na pedali. .. Ima li veze

dal je vruć il hladan motor?

Edited by AUTOFREAK
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On misli na poluge koja gura popisni ležaj. To kad pukne onda se kuplung više nemože dobit

Tj ostane u dnu. Tak da to u tebe nije. Pretpostavljam da je do cilindra na pedali. .. Ima li veze

dal je vruć il hladan motor?

Nisam probao niti pratio kako se ponasa pedala u odnosu na hladan-vruc motor :palacd

Ali od pocetka hladnoca desavala mi se sljedeca stvar ako ima veze:

Npr kada krenem,ubrzam,i pokusavam odrzavati tu brzinu drzanjem gasa u jednoj poziciji u rasponu od 1000 do 2200,2300 okretaja u prve 3 brzine motor nenormalno trza,cuka i sl dok u 4toj i 5toj brzini se to toliko i ne osjeti ali desava se.Vrlo cudan osjecaj isto kao da trokira i kao da se odjednom pomjeri citavo auto naprije nazad :S

Nezz ia l vece ali nemogu dokuciti do cega je ali krenulo se desavati tek u pred zimskom periodu tj od pocetka hladnoca :angry:

Edited by Sarajlic

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imao sam isti problem, otišlo crijevo od hidraulike kvačila, napravio novo u pumpa servisu za 70 kn :lol:

Nadam se da je samo crijevo,ali kakve sam srece nece biti :rotfl

Sutra ujutro cu znati sve dok ga raskopam :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronadjen krivac :bravo

Kile bio si upravu :palacg

Crijevo koje spaja cilindar na kvacilu i na mjenjacu puklo.Tacnije na onom gumenom dijelu koje ide ispod akuulatora naslanjalo se na neku od plastika te zbog vibracija i konstantnog trljanja od istu proglodjano na tom mjestu :angry::palacd

Evo i slika:

photo0339.jpg

 

 

I posto sam bio ljut prepravio sam ga na automatika,barem dok mi crijevo ne stigne u sljedecih sat vremena :rotfl:lol2

photo0337j.jpg

:rotfl :rotfl :rotfl

Hvala momci puno sto ste mi pomogli i sto ste pisali moguce uzroke,duznik sam vam :respekt

Edited by Sarajlic

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje to nego da je cilindar kao u mojem slučaju prošle godine, ta me glupost koštala 1000 kuna, i nešto živaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites
bolje to nego da je cilindar kao u mojem slučaju prošle godine, ta me glupost koštala 1000 kuna, i nešto živaca...

Vjeruj i mene je bilo strah da nije sta ozbiljnije ali eto na srecu samo je crijevo :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na golfu 3 TDI ne vraca se pedala kvacila, promjenjen cilindar na mjenjacu i novi set kvacila stavljen danas(korpa, lamela, druk lezaj), sve super, salta se lijepo i odma cim se pusta pedala auto krece, ali probblem je i dalje taj sto pedala kvacila ostaje stisnuta, vrati se taman toliko da auto krene i tako ostane, onda ju vratim nogom i bude dobro par puta stisnem opet ostane dole, ali auto ide znaci samo pedala ostane nisko jako

Sta sad, jel da mjenjam i onaj cilindar na papucici ili moze jos nesto bit?

Koliko je to tesko za promjeniti, svi kazu da je to problem promjeniti, pa ako moze koja uputa?

I da ulja ima konstantno znaci ulje ne curi nigdje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na golfu 3 TDI ne vraca se pedala kvacila, promjenjen cilindar na mjenjacu i novi set kvacila stavljen danas(korpa, lamela, druk lezaj), sve super, salta se lijepo i odma cim se pusta pedala auto krece, ali probblem je i dalje taj sto pedala kvacila ostaje stisnuta, vrati se taman toliko da auto krene i tako ostane, onda ju vratim nogom i bude dobro par puta stisnem opet ostane dole, ali auto ide znaci samo pedala ostane nisko jako

Sta sad, jel da mjenjam i onaj cilindar na papucici ili moze jos nesto bit?

Koliko je to tesko za promjeniti, svi kazu da je to problem promjeniti, pa ako moze koja uputa?

I da ulja ima konstantno znaci ulje ne curi nigdje

Ozracite sistem dobro,to mi je prva pomisao

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma odzracen je

Onda je cilindar 100%

Kad sam mijenjao ovo crijevo,isto mi re krenulo desavati nakon nekih mjesec,doduse u mene je bio samo cilindar na mjenjacu ai sam ih oba promijenio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj na mjenjacu sam rjesio vec

ostao je ovaj na papucici, daj mi neke upute kako da ga promjenim ako nije problem

Share this post


Link to post
Share on other sites
taj na mjenjacu sam rjesio vec

ostao je ovaj na papucici, daj mi neke upute kako da ga promjenim ako nije problem

Hmmm nezz koliko je slicno u MK3 i MK4 ali trebali bi biti skoro isto.

Ovako u motornom prostoru otkopca ono crijevo koej ide iz posude kocionog ulja u cilindar

Nakon toga isskopcas crijevo koje id iz cilindra na papucici u cilindar na mjenjacu(ovo je najtezi i najgori dio posla jer je zavuceno i drzi ga osigurac koji se izgubi sad pa sad,inace ovaj prikljucak se na MK4 nalazi iza ABS jedinice)

kada to otkopcas ostaju ti 2 ili 3 sarafa( 13ili 15 zab sam ) ne sjecam se tacno na samoj papucici koja odvrnes iz kabine tj ispod volana

Onda lagano lijevo desno gore dole pomalo i izvuces citav sklop,papucicu i cilindar

U mene na MK4 je princip skidanja cilindra da ga uvrnem i izvucem,na MK3 nezz ali vidjet ces kad skines

 

Postupak vracannja svega ide obrnutim redoslijedom

Posao niej tezak i ne uzme puno vremena (cca neka 3 sata sam se ja zezao,uz pokoju pivu i odzracivanje sistema) ali je GADAN zbog tog crijeva koje povazuje dva cilindra dok se iskopca.

nadam se da sam ti barem malo pomogao i sretno :palacg

Ako te jos sta zanima pitaj slobodno?

ps Pazi na ulje da ne prosipa i sam znas da nagriza farbu :palacg

Edited by Sarajlic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala ti

Mozda kod mene bude malo lakse jer nemam abs

Sad cu to ovih dana probat

Share this post


Link to post
Share on other sites

slican slucaj kod frenda , isto vozi se lik i najedamput propadne mu kuplung , ok , vrati ga al se neda vise stisnut , skinul getribu nis se ne vidi , uglavnom imas jedan poklopac sa strane (njegov je zeleni) i unutra imas na osovinci jedan komad železa kaj stisce polugu od lamele , to ti zna puknut , cca 200 kn kod tokica

da li je to cijena nove ili plovne osovinice- željeza

Share this post


Link to post
Share on other sites
0