0
J E Ž

Kec vuce struju na sat

Recommended Posts

Dakle ovako problemi su nastali prije cirka 15tak dana kad san stavija drugu instrument tablu u auto iz razloga sto mi je na staroj bila pregorila ona zelena lampica od zmigavaca i ona crvena kod cagerica od temperature,a ni sat mi nije radija!

 

I sad nadem ja drugu tablu,spojim,radi sve ok,sve lampice,kilometar sat,obicni sat, ma sve sve..i tako je meni auto staja 2 dana bez da sam ga i pogleda i treci dan ja sidam u njega,idem na posa,ja unutra,dam kontakt,ono nista,ni mrvice,mislin se osta mi je radio upaljen..oden na posa sa auton od starog,vratin se i upalim ovog svog na kablove..drugi dan isti slucaj i automatski pomislim na bateriju koja je jos pod garancijom i odnesem je reklamirat i ovaj meni tamo tvrdi kako je baterija 100% ispravna i da mi auto negdi vuce struju!

 

I tako ja dodem doma,stavim bateriju u auto,napravim par kilometara parkiran ga i skinen kleme sa baterije,za 2 dana ga opet idem upalit,stavin kleme,kresne od prve i tad stvarno skuzim da mi auto negdi vuce struju!

Ja po ampermetar,spojim ga na bateriju i pokazuje mi 0,77A ..i zovnem starog da mi gleda u instrument dok ja skidam osigurac po osigurac,i tako ja skinem osigurac broj 3 i ono struja pala na 0.01A i tu skuzim da je do sata 100% i skuzim da mi se to i dogada otkad san ga prominija.

 

I sad bi ja zamolija nekoga ko ima ispravan sat u jedinici ili dvojci da izmiri kolko njemu struje vuce sat dok kuca :) !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemogu ti nesto puno pomoc, al te mogu usmjerit da pokusas sam nac problem.

 

Po ovome sta si napisa, ispada da ti je otpor table manji of 20 ohm-a, sta je nemoguce, ili ti je tabla stvarno ispalila i sad sluzi ka potrosac.

 

Uzmi multimetar, skini osigurac od napajanja instrument table, otpoji + i - sa instrument table i izmjeri otpor na njoj (otpor napajanja instrument table). Moras imat kilo Ohme, ako nemas, vec stvarno mjeris nekih mizernih 20ak Ohm-a, baci je u smece, ili daj nekome ko se kuzi u to da popravi.

 

Ako ti multimetar pokaze kilo Ohme, onda ti je tabla ka tabla uredna, nego te moze prcat:

 

a) Periferija instrument table

B) Mozda si ostetija sta od ozicenja dok si to radija pa ti + probija na masu

 

Ako nisi bas na "TI" sa tim stvarima, vrati staru tablu i vidi oce li ti i dalje vuc toliko struje. Ako i stara sada vuce toliko struje, onda si ti kriv, a ako ne vuce, onda ti je tabla ukurcu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemogu ti nesto puno pomoc, al te mogu usmjerit da pokusas sam nac problem.

 

Po ovome sta si napisa, ispada da ti je otpor table manji of 20 ohm-a, sta je nemoguce, ili ti je tabla stvarno ispalila i sad sluzi ka potrosac.

 

Uzmi multimetar, skini osigurac od napajanja instrument table, otpoji + i - sa instrument table i izmjeri otpor na njoj (otpor napajanja instrument table). Moras imat kilo Ohme, ako nemas, vec stvarno mjeris nekih mizernih 20ak Ohm-a, baci je u smece, ili daj nekome ko se kuzi u to da popravi.

 

Ako ti multimetar pokaze kilo Ohme, onda ti je tabla ka tabla uredna, nego te moze prcat:

 

a) Periferija instrument table

B) Mozda si ostetija sta od ozicenja dok si to radija pa ti + probija na masu

 

Ako nisi bas na "TI" sa tim stvarima, vrati staru tablu i vidi oce li ti i dalje vuc toliko struje. Ako i stara sada vuce toliko struje, onda si ti kriv, a ako ne vuce, onda ti je tabla ukurcu

 

A ma sumnjan da je tabla ko tabla u susu nego sat na tabli..neznan dal me kuzis,znaci ne kilometar sat,nego sat koji pokazuje vrime..tako da neman potrebe nazad vracat staru tablu!!

I sad je ta tabla spojena samo sto san skinija isigurac preko kojega je spojen taj sat,a i preko njega su jos spojeni i rasvjeta u autu i onaj upaljac!!

Ona i dalje pokazuje sve tocno i sve lampice rade samo sto sat neradi,nadam se da me kuzis!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ak je s tvojom starom sve u redu izmjeni samo lampice koje ti ne rade ili samo sat izmjeni...poigraj se malo,to ti je bar jednostavno... :palacg

Edited by dino_mk1_gti

Share this post


Link to post
Share on other sites
ak je s tvojom starom sve u redu izmjeni samo lampice koje ti ne rade ili samo sat izmjeni...poigraj se malo,to ti je bar jednostavno... :palacg

 

Ma nekuzite me..na staroj mi nisu radili ni lampice ni sat,a na ovome radi i jedno i drugo,ali kada radi sat on mi preko noci izvuce struju tako da san sad izvuka njegov osigurac dok to nerjesim!!

Bila mi je sumnjiva i baterija i cak san i mirija kapacitet baterije i on je 87% !

 

eee jel mi mozes pojasnit malo kako prominit zaruljice jel me je strah da nesto nepukne..tija bi prominit onu od dugih svjetala jer mi je na ovoj tabli zuta,a na onoj mi je bila plava i radila je..sad kad upalin duga izgleda ko da su mi se grijaci upalili :)

Edited by J E Ž

Share this post


Link to post
Share on other sites

skines iza onu plavu foliju, rastavis sat i na tim sijalicama ima kao plastika i nju kad skines oslobodis sve lampice, samo ubacis drugu i to je to.. a ovo za sat, samo sa tog novog prebaci sat na staroh i super, ne kuzim cemu frka...

Share this post


Link to post
Share on other sites
skines iza onu plavu foliju, rastavis sat i na tim sijalicama ima kao plastika i nju kad skines oslobodis sve lampice, samo ubacis drugu i to je to.. a ovo za sat, samo sa tog novog prebaci sat na staroh i super, ne kuzim cemu frka...

 

E hvala to za lampice !!

 

A ma nije nikakva frka,al ako prebacin sat iz ovog novog koji vuce struju u staroga na kojemu nesvjetle neke lampice sto san dobija?? Dobija san jos gore nego sto san ima >))

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni ne vuce struju sat nego je ta folija u banani.... sat je cisti mehanizam... sitnica struje mu treba za onaj motoric...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To san i ja mislija ali nema logike!!

Vidi meni je instrument tabla i sad spojena i sve radi na njoj i lampice i rasvjeta,sve osim sata jer san ga iskljucija..pa da je instrument tabla u banani onda bi mi i ovako vuklo struju,kuzis??

Share this post


Link to post
Share on other sites
To san i ja mislija ali nema logike!!

Vidi meni je instrument tabla i sad spojena i sve radi na njoj i lampice i rasvjeta,sve osim sata jer san ga iskljucija..pa da je instrument tabla u banani onda bi mi i ovako vuklo struju,kuzis??

 

po tom svemu sto si napisao, po meni si kupio tablu sa neispravnim satom, a zapravo ti je on trebao...

 

probaj slozit ovako: stari sat uzmi, na njemu slozi da ti rade sve lampice (prebacis ih sa novog sata one koje ti odgovaraju, da sve rade) stavi sat (kao sat koji pokazuje vrijeme) sa novog i onu plavu foliju (instalaciju) sa starog sata.. spoji osigurac i izmjeri da li vuce struju... ako vuce, taj novi koji si kupio je u kratkom spoju ocito, cim vuce struju...

 

kombiniraj, igraj se, imas dva sata, slozi jedan, nije to komplicirano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto cu iskemijat..hvalaa stari :))

 

I da,nisan je kupija nego dobija

 

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

sat ti moze vuc struju ako mu je negdi masa slaba, pročačkaj sve kontakte i spojeve (mogu bit pohrđati i apšisali), tako je meni bilo sa jednim radijom, isto svako jutro, prazan akomulator, bio je slabo jack spojen od radia i na njemu je tolko vukao sturju da se preko noci isprazio

 

probaj nista te ne kosta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0