2 2
Passo

Problem brave i centralno

Recommended Posts

problem je u tome šta mi ne radi brava ne zaključava... znači kad sa ključem zaključam ona ne reagira.... pa me zanima jel ko zna možda koji je problem ili neko ko se razumije u auto elektriku na području krapinsko zagorske... i pitanje dal neko zna jel se može promjeniti frenkvencija daljinskog na autu??? Radi se o PASSAT-u 1.9 TDI 90 ks 1999. GOD

Edited by Passo

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni neki dan nie radila brava od suvozaca al samo njegova sve se da zakljucavat i sve se zakljucava al nemrem s kljucem suvozacev.rastavio i vidio da je jedan mali komadic puko unutra tak da pokusaj i ti rastaviti i pogledaj da nie nesto puklo ;)

 

a sto se tice frekvencije ak mislis na dalji domet daljinskog onda spojis antenu daljinskog na antenu od radia i imas veci domet :) imas par temi o tome na forumu pogledaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš dosta tema o problemu sa centralnim na passatu ili golfu 4...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel ti radi centralno samo kljucem kad okrenes?

 

 

radi samo na vozačevim i zadnjim vratima a na suvozačkim vratima ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites
problem je u tome šta mi ne radi brava ne zaključava... znači kad sa ključem zaključam ona ne reagira.... pa me zanima jel ko zna možda koji je problem ili neko ko se razumije u auto elektriku na području krapinsko zagorske... i pitanje dal neko zna jel se može promjeniti frenkvencija daljinskog na autu??? Radi se o PASSAT-u 1.9 TDI 90 ks 1999. GOD

 

 

 

Samo se pribojavam da nije comfort modul... jer nemam ni struje na prekidaču od rezervata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj i zive koje ti idu u vrata, mozda je nesto u prekidu, imam taj slucaj kod sebe na passatu. Imas temu od neki da raspravljalo se dosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se uključim u temu sa svojim problemom...centralno mi ne radi samo kada poključam zaključati ( otključati ) na vozačevim vratima..ako isto radim na suvozačevoj strani ili gepeku centralno normalno funkcionira

 

kada zaključvama na vozačevim vratima mogu samo zaključati ( otključati ) samo ta vrata, ostala ostaju u poziciji u kakvoj su bila i prije

 

da li ću morati kupovati novu bravu na vozačevoj strani ili neki drugi dio ili se to možda može nekako popraviti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U najviše slučajeva je igra u mikroprekidaču u samoj bravi, raspadne se svremenom štift u njemu koji daje kontakt i zato neradi!

 

Može se zamjenit ali moro bi imat polovnu bravu pa skinut iz nje taj prekidaš naravno onaj koji je na mehanizmu zabravljivanja!

 

A ponekad je i problem u plastičnom mehanizmu koji se okreče i daje spoj na ostala 2 prekidača za zaključavanje i otključavanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Samo se pribojavam da nije comfort modul... jer nemam ni struje na prekidaču od rezervata...

 

spoji se sa diagnostikom na comfort modul.. ali ako ti radi daljinsko, svijetla u unutrašnjosti i podizači prozora, onda ti neće biti comfort modul..

 

a brave se daju popraviti.. odradio sam ih već masu...

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novu temu, radi se o golfu 5, a problem je slijedeci: ne reagiraju mi vozaceva vrata na daljinski, sva ostala normalno zakljucava/otkljucava, kad gurnem i okrenem kljuc onda ih zakljuca, bio na dijagnostici i nema nikakvih gresaka, zice na pregibu provjerene i nemaju ostecenja, takoder, kad prebacim kontroler za retrovizor na L, okrece se samo desni, znaci lijevi uopce ne reagira, zna li netko sto bi moglo biti u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prvom slucaju kad otvoris vrata ako se pale unutarnja osvjetljenja i na bordu pokazano da su ti vrata otvorena ona vjerojatno sama brava steka,hladan lem ili sl....a u drugon slucaju vjerojatno sam prekidac nis novo

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, pale se svijetla i pise da su otvorena, ali me zanima, buduci da je tako rekao majstor koji je radio dijagnostiku, da ako bi bio problem do brave, da bi pokazalo neku gresku? jel to istina ili se samo pravio pametan?

za drugi slucaj pitanje, trenutno je ovakav prekidac SLIKA , da li bi radilo sve normalno ako stavim ovakav SLIKA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupio novu zadnju desnu bravu i radi savrseno od prvog dana,al ujedno i baca gresku konstanto na nju...tako da diagnostici ne vjeruj previse sto se brava tice...

A ovaj salter ako pase u utor i sam prikljucak(isti pinovi) ne vidim razlog zasto nebi funkcionirao

Share this post


Link to post
Share on other sites

a reci mi gdje si kupio bravu i po kojoj cijeni? najjeftiniju sam nasao na silux-u

i ima li netko neko drugo misljenje? da li je mozda otisao samo mikroprekidac koji se cesto spominje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko aliexpress-a ~30ak dolara

 

Probaj vise puta zaredom stisnut tipku za otkljucavanje/zakljucavanje i pritom onako dlanom udarat(ne bas lagano a ne ni prejako) na mjestu gdje se nalazi brava pa da vidis dali daje kakve znakove

Edited by slanec69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije nego krenes u soping posjeti kojeg iskusnijeg majstora da ti to pregleda...zasto bacat novce ako je npr hladan lem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barem ih ima u Zagrebu i oko Zagreba sigurno.Da si u blizini Osijeka ja bi ti preporucio majstora.Ako je hladan lem u pitanju mislim da je popravak oko 350kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni isto vozaceva nije htjela radit svaki put, a u vecini slucajeva ni svjetlo nije palila u kabini, skinuo ju, rastavio sta se moze, oprao sa wd40, stavio novu mast unutra, zaklopio ju, montirao i eto radi vec 6 mjeseci bez greske...

 

Tako da je moguce da je samo prljava ili mast zapece pa ne radi kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

istina je da nisam ekspert za rastavljanje brave, ali ono, mislim da cu se odvaziti i pokusati, imate li kakve savjete? neki dobar i provjeren tutorijal s yt-a da nejdem bas napamet

a sto se tice majstora, za ove koje znam sam uvjeren da bi me dobro opleli po dzepu, zato kazem da ne znam nijednog koji bi to rijesio a da smo zadovoljni obojica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa,

 

Evo da se nadovežem jer isto imam problem na bravi s vozačke strane, a da ne radim đumbus neću otvarat novu temu.

Pa krenimo:

 

Golf 4, 2002.g Edition, 1.9Tdi

Senzor/brava nikad ne ocita da su se vozacka vrata otvorila (ne pali lampicu rasvjete kabine), a nekad u voznji očita da su vrata otvorena pa krene pištat. Uz malo muškog zatvaranja vrata zašuti pištanje...

 

Kakvo rješenje predlažete?

Ima li u ZG kakav otpad za VW dijelove koji bi mi mogli preporučiti?

 

Touran 1.9 Tdi, 2009.g

Brava/senzor u bravi očitava otvaranje ili zatvaranje kad onako prislonim vrata i kliknem na prvi zub bravu.

Prijedlozi?

 

Obozavam VW al ovo s bravama im je izgleda bolesna tocka...

 

Sent from Tapatalk using ASUS ZenFone Max

Edited by bizzzo

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2