2 2
wildD

passat 3bg 2001

Recommended Posts

imam problema s prednjim pojasevima odnedavno, jednostavno kad se otkopčam pojas vozačev , a ni suvozačev se ne uvlače već ih ja moram praktički cijelo vrijeme ručno natrpavati unutra, jel ima kakav lijek za to da se složi ili moram druge kupovati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni vozacev jedno vrijeme nije uvlacio pa sam ga vracao rukom, sad opet uvlaci dosta dobro. cudni su ti passati, kao da se regeneriraju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni pregledati da se negdje ne zaglavljuje ili pomota pojas. ili riba o plastiku. A nakon toga tek vidjeti dal kupovati nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz ekipa!

 

i meni se ovo nedavno desilo, ništa ne struže ne zapinje... znači sve super al eto ako sam malo duže vezan se sporo vrati. frendu isto nedavno... nešto ukleto? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene isto ali sam primjetio da se preko ljeta brže uvlači a po zimi sporije tj. moraš ga rukom vraćati, vjerovatno se stisne nešto unutra od hladnoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni isto tesko preko zime idu unutra, a preko ljeta sve u redu.. ocito je tu problem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe, kod mene suvozačev :fakjea

 

Bolje da si otvorio temu dal ima neko passata kojem se uvlače svi pojasevi i da mu nikad ne zezaju mikroprekidači :bravo

 

Jel itko krenuo to rastavljati? Ja planiram na proljeće, valjda ga nebudem zablokiral..

A možda novi mehanizam nije preskupi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to rjesavao na golfu 2, a sad me ceka na passatu i cliu. Razmotas cijeli pojas sa mehanizma, otkacis ga, pa mehanizam okrenes za jos jedan krug pa ponovno vratis pojas na mjesto i pustis ga da se namota. Time si ustvari pojacao oprugu, pa ce lakse namotavat. Ako nije dosta mozes okrenut za dva kruga.

 

Cijelo vrijeme treba pazit da ti se ne odmota taj dio sa oprugum dok pojas nije spojen na njega.

 

Nadam se da ste razumjeli sta sam mislio rec...

Edited by Vlajs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nekako sam i mislio, samo me zanima dal se lako skida pojas sa mehanizma? Tj. dal sve ide jednostavno i logično ili ima kakvih caka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno je. Kad krenes radit sve ce ti bit jasno. Bar na dvojci je, na passatu nisam jos radio ali trebao bi bit isti sistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači skinem pojas iz auta i odmotam ga do kraja? koji točno dio odvojim sa mehanizma? idući vikend ću probati ovo pa da ne zapnem negdje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo pojas odvojis od mehanizma, okrenes mehanizam jos jedamput i opet vratis pojas na mjesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A stvarno neznam onda... Meni je to pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
rastavio i namotao 2 kruga, ali ništa

 

Kolko vremena si potrošio? I dal sve ide lagano? Mislio sam napraviti, a sad neznam dal mi se isplati mučiti bezveze, još neku kopču potrgam.. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

skineš onu crnu plastiku na B stupu, te plastiku praga skroz odvojiš tak da možeš tu crnu sa B stupa izvaditi,a ispod ti je mehanizam pojasa. ima 1 šaraf i to skineš i mehanizam je vani, onda odmotaš do kraja pojas i na kraju ga izvučeš van i skalpelom odvojiš jer ga drukčije ne možeš skinuti, a kad vratiš sve onda ga moraš ponovno zašiti

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2