0
Roberto

Širenje klapne gasa

Recommended Posts

Dakle planiram na ABF-u napraviti par prepravki, bez bregastih, dakle samo osnovni tuning, chip, usis, ispuh i to je to.

 

Na stranim forumima sam pročitao da neki proširuju i poliraju klapnu gasa, ili čak stavljaju veću sa VR-a. Navodno se dobije bolji odaziv na gas.

 

 

Da li je to itko radio, ima li ikakve koristi od toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dakle planiram na ABF-u napraviti par prepravki, bez bregastih, dakle samo osnovni tuning, chip, usis, ispuh i to je to.

 

Na stranim forumima sam pročitao da neki proširuju i poliraju klapnu gasa, ili čak stavljaju veću sa VR-a. Navodno se dobije bolji odaziv na gas.

 

 

Da li je to itko radio, ima li ikakve koristi od toga?

 

Moje skromno misljenje da ces dobit nesto, ako je zadovljan netko i sa par konjica onda sugeriram da to uradis..

Ispus i usis ako "odradis" slobodno i stavi siru ili prosiri svoju klapnu to moze samo bit od koristi jer ce lakse uzimat veliku kolicinu zraka ako to sve bude napravljeno/ustelano kako treba..

Na gofu nisam nisam slicno radio ali na Tempu 1.1efi sam "tanjio" klapnu/leptir gasa, izbacio kat.stavio siru cijev auspuha i bilo je "osjetno" da auto lakse dise ili kako si rekao malo bolji odziv na gas..Sve to je imalo smisla dok nisam ugradio plin onda sa ubacivanjem grla/flandje u usis efi-ja je oduzelo sto sam dobio sa tim stanjivanjem klapne..

U svakom slucaju to nemoze skodit ali tanji klapnu/leptir po debljini (-) a ne po obimu (o) ... Morao sam ovo napisat jer je bilo onih koji su i tako radili pa su se pitali sto vise auto na ler gasu nece da radi... :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam si to dao napravit, pa onak lagani placebo mozda i nije ali cinilo mi se da ipak malo zivlje otvara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji odziv na gas dobit ćeš ako približiš klapnu usisnim kanalima no onda ubijaš litražu plenuma pa to sve skupa vodi na dizajniranje potpuno novog usisa praktički iz nule itd itd skupo.

 

Stavi TB veći s drugog auta, stanji ga ako ti se da i ispoliraj TB. Ovo sve nema pretjeranog smisla ukoliko ne mapiraš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se stanjuje, da li imaju neka pravila ili se proizvoljno pošmirgla (proširi) i ispolira svuda osim tamo gdje leptir nasjeda na klapnu?

 

Na što treba paziti da se ne poremeti ler gas?

 

Ja sam si to dao napravit, pa onak lagani placebo mozda i nije ali cinilo mi se da ipak malo zivlje otvara...

 

Tko ti je to radio i koliko si platio?

Edited by Roberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti ekstreman primjer tankog, shaftless TB F1 tehnologija bez osovine leptira. Inferiornije od šibera i barela, ali je vrhunski leptir. Slike by AGA Motorsport

 

5oSuYIj.jpg

 

Pzyl3hT.jpg

 

Što se tiče stanjivanja, nije dovoljno tanko dok ne pukne :D

Edited by a112

Share this post


Link to post
Share on other sites
0