3 3
Breathe

Golf V - zamašnjak i spojka

Recommended Posts

Neces pogrijesiti i sada da krenes u lov na ponude vjerujem da bi na kraju uzeo njegovu a ja sam tako prosao. Planirao sam isto uzeti set ali sam krenuo sredjivati unutrasnjost pa cu onda ovu godinu zrtvovat za interijer a slijedece zamasnjak sredit. Ako bih birao izmedju ta dva uzeo bih Sachs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rošta u leru, nije pretjerano, prošao sam dosad tako nekih 6000 km, normalno sve prima ali znam da moram to riješiti u sljedeća 2 mjeseca jer znam kakvo sranje može biti ako se raspadne. Jedan mehaničar mi kaže da se mogu početi zabrinjavati tek kad će se zamašnjak čuti kao da vučem prazne konzerve za sobom, neznam dal se zajebava ali meni nije do zajebancije jer svaki dan odvozim nekih 50 km. Samo ne kužim koja je fora s ponudama, neki imaju za 2800 kn, neki prek 4000 pa treći za 3500, mislim razlike u cijeni velike a proizvođači isti. Vjerojatno dobavljač ali svejedno....

Edited by viper84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam,prvi put cujem da zamasnjak napravi havariju,sa kojim god da sam pricao rijetko,ali bas rijetko,npr.zupcasti remen pravu havariju izazove,a zamajac pa nisam bas cuo u razgovoru sa mehanicarima

 

Poslano sa mog SUPER koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nema tih zvukova, odnosno nije tako izrazeno da moram pod hitno pa ne zurim ali slijedece ide sigurno. Ovo ti ne mogu komentirati ali kod Andjelka znam da se ne moram brinuti ima li razlika u kvaliteti ili neki miks ovog ili onog pa se ne zamaram vise a sada ti odluci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ vw_dokii

Čuo sam svašta, pa i na ovom forumu čitao da se može raspasti, puknuti dio i razvaliti getribu. Onda od problema od 400-500€ se stvori problem od 1000€.

 

@TDI

Koji su ti onda simptomi ako praktički se ne čuje? Vibracije u vožnji? Proklizava ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista od navedenog nego zna zacukat povremeno u leru i malo ga cujem no i 266tkm ima pa necu sada cekat zadnji kilometar jer kao do 300tkm ide bez beda ali cemu to kada ga mogu ranije rijesit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj na 241000, unutra se zna neugodno čuti pa stane i onda opet počne, iritantno zna biti. Kad čekam na semaforu glupo mi je držati kuplung stisnuti samo da ga ne čujem, navinem mjuzu i ko ga jebe :D

Skup problem al treba ga riješiti da ne postane još skuplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ga zamijeni jer ćemu izazivati nevolje pogotovo ako već planiraš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, sad samo da nađem najbolju ponudu i najsigurniju i rješavam to čim prije. Samo treba pare skupiti ali kad su takva vremena kad to nije nimalo lako, izdaci posvuda pa auto dolazi zadnji na red ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

spremam se na zamjenu dvomasenog zamašnjaka i zupčastog remena na jetti 1,9 tdi 2007 g.

U fazi sam prikupljanja ponuda jer planiram sam kupiti materijal (uz majstorove preporuke) a majstor bi mi odradio montažu.

Između dvomasenog Sachs-a i LUK-a , mislim da uzmem Sachs mada je nešto skuplji. Valeo sam odbacio jer ljudi vele da nije neka kvaliteta ?!? Pretpostavljam da je odluka dobra ?

 

Zanima me kolika je realna cijena i vrijeme toga posla , jer sam kratko vrijeme kod "novog" majstor pa da me ne oženi previše.

 

Hvala unaprijed !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj na 241000, unutra se zna neugodno čuti pa stane i onda opet počne, iritantno zna biti. Kad čekam na semaforu glupo mi je držati kuplung stisnuti samo da ga ne čujem, navinem mjuzu i ko ga jebe :D

Skup problem al treba ga riješiti da ne postane još skuplji.

Moj ima 230tkm i znao se cut u leru ali vcds i podigao sam ler gas i nema vise rondanja :) Neš ti mene ebat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

spremam se na zamjenu dvomasenog zamašnjaka i zupčastog remena na jetti 1,9 tdi 2007 g.

U fazi sam prikupljanja ponuda jer planiram sam kupiti materijal (uz majstorove preporuke) a majstor bi mi odradio montažu.

Između dvomasenog Sachs-a i LUK-a , mislim da uzmem Sachs mada je nešto skuplji. Valeo sam odbacio jer ljudi vele da nije neka kvaliteta ?!? Pretpostavljam da je odluka dobra ?

 

Zanima me kolika je realna cijena i vrijeme toga posla , jer sam kratko vrijeme kod "novog" majstor pa da me ne oženi previše.

 

Hvala unaprijed !

 

Zna li netko ?

 

Ako je pitanje na krivom mjestu , molim moderatora da ga prebaci u ispravni topic- Hvala-..

Edited by freerock0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da kolegi koji je gore napisao upit vezan sa kuplung set i zamašnjak: Sachs, LUK, Valeo nitko nije još odgovorio ... zna li netko tu informaciju koji od njih je najkvalitetniji ili je bolja neka kombinacija jedna firma kuplung set, a druga zamašnjak?

 

Također da li je original set (i kuplung i zamašnjak) kvalitetniji od zamjenskih?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3