8 8
SLINJO

DPF FILTER

Recommended Posts

Steta kaj se ne cuje nist na videu, al koja je brzina verglanja, da nije mozda do akumulatora, cudno mi je kad vidim cajger od goriva da se spusta pa opet dize

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta kaj se ne cuje nist na videu, al koja je brzina verglanja, da nije mozda do akumulatora, cudno mi je kad vidim cajger od goriva da se spusta pa opet dize

 

Kak se ne cuje ? Cuje se verglanje na prazno................... (pojacaj zvuk)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad sam cuo.

Evo da budem realan, tu samo mozemo nagadati, najbolje bi ga bilo spojit na komp, ali vidim da si reko da ne baca neku gresku.

Po meni vrlo vjerojatno nesto na common rail pumpi, sad ne znam na koji nacin ima ovaj 1.6tdi, ali evo primjer, kad sam vozio ford focusa 2010 1.6tdci na 150 tkm mi se auto gasio u voznji, senzor pritiska goriva koji se nalazi uz CR pumpu je stvarao probleme, a auto sam kad se tako ugasio dugo verglao identicno kao i ti.

Uglavnom izgleda da ti neki senzor radi problema i nije mi jasno kako im komp ne vidi tu gresku jer trebao bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad sam cuo.

Evo da budem realan, tu samo mozemo nagadati, najbolje bi ga bilo spojit na komp, ali vidim da si reko da ne baca neku gresku.

Po meni vrlo vjerojatno nesto na common rail pumpi, sad ne znam na koji nacin ima ovaj 1.6tdi, ali evo primjer, kad sam vozio ford focusa 2010 1.6tdci na 150 tkm mi se auto gasio u voznji, senzor pritiska goriva koji se nalazi uz CR pumpu je stvarao probleme, a auto sam kad se tako ugasio dugo verglao identicno kao i ti.

Uglavnom izgleda da ti neki senzor radi problema i nije mi jasno kako im komp ne vidi tu gresku jer trebao bi.

 

Da problem je sto ne baca nikakvu gresku....Sad cu jedan dan poslati preko e-maila u servis dojkic da vide to tesko paljenje pa cu vidjet sto cu rijesit...

Najgore je to sto se to ne desava tako cesto pa je pitanje da li ce se to njima desiti...

Neznam kaj da velim..............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj kad tak dugo vergla drzat ga do kraja da vergla i onda ce automatski izbacit kad nece moc upalit. E onda nakon toga ga odma vozi u servis i trebao bi zabiljezit gresku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dpf nema veze sq teskim paljenjem...inace skidao sam. Fizicki ga treba ukloniti i ugasiti u mapi u ecu-u

Šta se stavi na mjesto dpf-a kad se izvadi? Neka custom cijev ili? Našao sam negdje na internetu da se u BiH mogao 1.6 tdi dobit jedno vrijeme serijski bez dpf-a...trebao bi se moći onda nabavit oem dio za stavit umjesto dpf-a...

Jel ide bolje auto nakon skidanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nece imati gresku jer da ga je jos 2sekunde drzao on bi upalio i to teze paljenje se dogodi jednom od 50 puta

 

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta se stavi na mjesto dpf-a kad se izvadi? Neka custom cijev ili? Našao sam negdje na internetu da se u BiH mogao 1.6 tdi dobit jedno vrijeme serijski bez dpf-a...trebao bi se moći onda nabavit oem dio za stavit umjesto dpf-a...

Jel ide bolje auto nakon skidanja?

izvadi se sve iz dpf i stavi se cijev jer auto je malo bucan ako ostane dpf prazan i auto normalno ide nema razlike osim ako je jako zastopan.znaci ako je auto najnormalnije vozio stim dpf a ti ga hoces izvaditi da te nebi zezo nema razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko naplate neznam.. proces.. ovisi o ugrijanosti motora.. a pola ure minimum....

Moze i vcds ;) nemora ic u servis..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko ja znam,to ciscenje se moze upaliti 30 puta,poslije toga moze samo novi filter.

A najbolje se cisti od 2200 do 2800 okretaja, ovo je podatak iz knjige Škode Superb 2.0TDI. Zato i ekipa koja je non stop na autocesti nema problema sa DPF-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijetko šta ste rekli ispravno, ja sam se jedno vrijeme prije gdinu dana igrao sa svojim DPF-om pa sam ga podobro upoznao, kako i šta...

 

Treba biti precizan, šta podrazumjevate pod "čišćenjem DPF-a?"

Naime, DPF skuplja čađ, i kad bude zasićen preko 18g on pokreće automatski paljenje (čišćenje) te čađi, svaki put kad sagori čađ ostane pepel koji se taloži u filteru, i svaki filter ima svoj maksimum koliko može biti napunjen sa tim pepelom, e kad se taj pepel napuni tad se radi ili izmjena ili čišćenje filtera ali ne sa nikakvim kemikalijama, mora se otvarati...

Konkretno, na 2.0 TDI CR prve generacije kapacitet pepela je 185mg (kod mene za pređenih 100 000km nakupilo se 69mg pepela, ispada da će se napuniti nešto prije 300 000 km)

Dalje, ako načinom vožnje ne dozvoljavaš motoru da sam završi regeneraciju (paljenje čađi) i količina zasićenosti filtera čađom pređe 24g pali se lampica na tabli za DPF, to znači da postupiš onako kako su ti u uputama opisali, kod mene piše 4 i li 5 brzina između 1800-2500 okretaja motora...

Ako zasićenst pređe 40g onda regeneracija u stajanju više nije moguća, jedino u vožnji, tjekom regeneracije treba biti više od pola rezervoara goriva u autu...

E sad ako zasićenost čađe pređe 45g regeneracija DPF filtera više nije moguća u automobilu zbog opasnosti od požara, mora se raditi regeneracija tj čišćenje van vozila, ili tim kemikalijama što ste spominjali ili sa originalnom metodom što sam vidio kod poznanika koji je izvadio filter i stavio ga u termo peć kod kovača i užario ga i tako držao desetak minuta, čađ izgorila i kasnije ga vratio u auto....

 

 

Evo prokaza...

dpf.png

 

Inače treba imati na umu, automatska regeneracija se ne pokreće dok auto nije na radnoj temp 90C, ako je upaljena rezerva goriva, i ako ima iti jedna greška u procesoru motora, Zbog ovog zadnjeg sam ja imao problem, nisam tad to znao i zasitio mi se filter 46%, otkazao bio senzor vakuma turbine i javljalo gešku, a zbog igre okolnosti nisam mogao odmah do servisa nego tek nakon 3000km pređenih sa tom greškom...znači čim koja greška na motoru bude odmah to riješavati,dovest će do većeg kvara, taj podatak u ovlaštenom servisu u Splitu gdje sam se tad zatekao su mi prešutili, još sam pitao može li šta da se desi, rekli u najgorem slučaju auto će se prebaciti u safe mode...a ono prc

Edited by Prako
  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prisilno ciscenje je moguce na autu iako program obavjestaje migucnost od pozara... Naravno ovisi jel full zastopan il je malo preko granice... Neki se moraju vizit a neki mogu na mjestu... nekima treba varalica za temp rashl tekucine... ima x varianta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovaj senzor položaja vakuma na turbini mi je riknuo na 111k km, i kažu da ode jer je osjetljiv na vrućinu posto je blizu DPF-a, a izgleda da to redovno odlazi jer skoro svaki servis ima to na stanju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čistilo se i napunjenost od 80 grama uz razne dodatke kao sto AUTOFREAK kaze,treba biti uporan,potrosit 200-300 kn preparata i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam covjeka ima sluzbenu superb 2.0 tdi 170 ps 2011 185 t km. i nikakvih problema nije imao. opcenito

 

ali ga nikad ne drzi u niskim okretajima. uvijek i hladan i zagrijan je oko 2000 okr ali i auto je vecinu vremena na auto cesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ni meni se nikad nije upalila lampica (ne računajući ono sa senzorom turbine) a 220 t km je na satu....auspuh još čist

A i nema ti veze na koliko obrana se vozi auto i problemi sa DPF-on, problem nastaje ako se auto vozi na kraćim relacijama pa se ne dovršavaju regeneracije...

Edited by Prako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da... RSR motorsport te u zg zaboravih ime. Potrebno ga je odstranit i onda softerski prilagodit aktualno stanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li radi tko softversko gašenje DPF-a?

 

koji auto

 

imas Sedox HRV poslovnicu u splitu pošto vidim da si iz biograda

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 8