8 8
SLINJO

DPF FILTER

Recommended Posts

s obzirom da je remapiran onda je ovo ok.... Da je senzor ijedan... palilo bi gresku.... Mozes vidit kolika je zasicenost filtera?

 

Senzor diferencijalnog tlaka ne baaca grešku, moraž ga pratiti u mjernim vrednostima, Meni je bio zakucao na 21Mbar i stalno pokazivao tu vrijednost...

 

Xman

 

Provjeri razliku diferencijalnog tlaka sa vcds, preko njega ecu i određuje koliko je čađi u filteru i pokrece regenaraciju. Razlika bi smjela biti maximalno 7 mbar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je kod njega slucaj sto mu se ciscenje ne odvija do kraja,zato i pokusava stalno regenerirat a ne uspijeva.

 

Najcesca greska kod ciscenja dpf-a je da se auto gazi kao ukraden,najbrze se filter zapunjava gazenjem auta i cestim ubrzavanjem.

 

Dovoljan uvjet za ciscenje je 70km/h u 4.brzini sto je kod mene 1600 okretaja.

Ako mi odraduje ciscenje drzim sto ujednaceniju brzinu bez naglih ubrzanja i pazim da ne pada ispod 1600 okretaja,obicno ga drzim 90-110 u 5oj sto je od 1700-1900 okretaja.

 

Xman-odvezi se rutu oko 30km ovako kako sam opisao(otvorene ceste ili obilaznice) i filter ce ti biti ociscen...

 

Moj savjet je da izbjegavas gazenje u 5.oj i 6.oj brzini sa gasom u podu,posto je auto na granici egt-a i tu vjerojatno temp rastu preko 800 stupnjeva,zbroji jos da je recimo prethodno poceo ciscenje i tu temp lako dolaze do 1000 stupnjeva ili blizu a turbo ce jako tesko izdrzati to duze od 30km(to sam ti puno rekao).

Edited by rade007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, većina ih misli da se tad auto treba "propuhati" . A nitko da uzme upute za uporabu i pročita, sve fino piše, ..4. ili 5. brzina, najmanje 70 km/h okretaji motora od 1800-2500. A i pratio sam kod mene sa dijagnozom, ina 2000 obrtaja je temp ispušnih plinova oko 550c, najviša bude na oko 2400-2500 640c, i primjetio sam da količina čađi znatno brže opada kad se postigne temperatura preko 600C...

Edited by Prako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xman- tvoj afr je 15,tako da se ne cudi sto cesce regenerira,kod orginal dizela se afr vrti oko 20-22 a kod cipanih oko 18-19.

Da nemas dpf-a u ovim uvjetima auto bi ti dimio kao vecina onih jako nasviranih na SR-u

Jucer sam gledao kod Hica, na dynu je imao A7 sa skinutim dpf-om i na punom gasu nije bilo ni trunke dima.

 

Tako da ocigledno da se moze i bez dimne zavjese :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 6 1.6 tdi 2012 god 92 000km vozim ga 6000km i do sada sam skuzio svega 3 puta da mi je na leru imao povecane okretaje na 1000 samo sam nastavio voziti na cca 2000 okretaja jer bio sam svaki put u gradu pa nisam mogao ispoštivati uvjete ona 4 brzina i okretaji od 2 do 2.5.

Zanima me posto mi nikada nije upalilo nikakvu lampicu znaci da je s dpf sve ok?

Jer malo mi je cudno da je klima ugasena temperatura zakucana na 90 C i kada god stanem i ugasim auto radi mi ventilator hladnjaka cca 15 sekundi ( nemora biti duga relacija napravio 10 km otvorene voznje van grada i ista stvar) e sad da je upaljena klima rekao bih da je normalno ali ovako neznam ni sam sto misliti....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xman: nemoj se zavaravat. Auto bez dpf-mora dimit.

Jucer sam vidio da ne mora, na valjcima je pun gas i nije bilo ni trunke dima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj ga nek ga izvede na cestu i od 0 nek ga stisne

Ne dimi ni moj u 5 na pun gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jerkov audi a5 3.0 bez icega mapiran na blizu 400ks je u pocetku dimio kao vrag onda je ruscic pravio remap i vise ne dimi niti 90% kao prije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj ga nek ga izvede na cestu i od 0 nek ga stisne

Ne dimi ni moj u 5 na pun gas.

 

Sumnjam da se negdje vozis 30-40 na sat u 5-oj :)

 

A Darceva Octavia ubija od dima na poklapanje gasa u bilo kojoj brzini.

 

Uglavnom, vidis da ti pisu ljudi da ne mora dimit a i opet uvjerio sam se na svoje oci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nemora dimit... sve ovisi o mapi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xman,ne mora dimit ali tvoj sa trenutnom mapom bi dimio i to opasno da mu samo skines dpf i ugasis ga softverski.Potrebno je drugacije mapirat bez dpf-a a to je i hic sam rekao...sad koji je tocan razlog zasto se mapira tako bogata smjesa s dpf-om nebi znao,to bi hic mogao objasnit ako ce imati volje.

 

To sve nije ni bitno,bitno je da podijelimo iskustva oko dpf-a i kako se pravilno odnositi prema njemu i produziti mu zivot maximalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno, kad se skine dpf, ide opet na valjke

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li to znači ako sada imaš mapu tako bogatu sa dpf-om da češće radi regeneraciju ? skreaćen vijek dpf-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam do sada cuo da nakon remapa bas manje radi regen. i tako manje i trosi goriva..... Al ako je neka agresivna mapa onda moze biti svega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darac ima pd motor...

Svaki bez dpf-a kad stisne prve tri brzine full mora dimit.

Bas bi volia vidit tog sta ne dimi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xman: nemoj se zavaravat. Auto bez dpf-mora dimit.

Totalna neistina.

 

Ne mora dimiti ni trunke.

Darac ima pd motor...

Svaki bez dpf-a kad stisne prve tri brzine full mora dimit.

Bas bi volia vidit tog sta ne dimi

Dodji u Zagreb. Besplatno cemo te nauciti sto i kako.

Jerkov audi a5 3.0 bez icega mapiran na blizu 400ks je u pocetku dimio kao vrag onda je ruscic pravio remap i vise ne dimi niti 90% kao prije

Jerko ima 364ks, daaleko od zeljenih 400.

 

Nema previse dima, ali ima ga. Dim se dobro uklanja mapiranjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kapa do poda ako mozes napravit

 

Koliko ja znam jerku nije bia cilj 400 ks nego mu je bia cilj imat imat najbrzeg 3.0 tdi sta je i ostvaria

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ti mos napravit auto bez dpf-a koji nece izbacit ni mrvicu dima kad ga stisnes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Remapom" dobiješ besplatni virtualni DPF i auto bez čađi/dima

Kako ova auto-industrija jede go*na, bespotrebno nameću dpf koji je poprilično skup.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, mogu. Cak mogu izbjeci i mali oblacic dima prilikom potaoanja gasa, ali to ne radim jer ne smatram to dimljenjem. Dobro se zna i vidi kada auto dimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospon Hictaler, spavate vi kad? :D

 

Meni se dešava slična stvar kao Xmanu, poklopim gas, ili nekad pri kontantnom gasu, cukne, mislio sam da su dizne, ali mi je rečeno da su ispravne. Onda sam pomislio da VTG mehanizam ne valja i da mu zbog toga treba vremena da zaboosta, jer kad povuče, povuče kako spada.

 

Uglavnom, planiram vas posjetiti, samo me zanima, utječu li atmosferske prilike na mapu? Tipa da ga danas staviš na valjke, i za 3-4 mjeseca kada bude 20-25 stupnjeva manje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri tlakove i odzive željenog-traženog tlaka u railu i visokotlacnoj pumpi, nije lose provjeriti i regulacijski ventil tlaka u railu. Neke dizne zna zezati i ventil povratnog voda goriva iz dizni...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 8