8 8
SLINJO

DPF FILTER

Recommended Posts

Kad bi bio rail, a ne pumpa dizna :D

 

Btw, mapiran je auto, pa pretpostavljam da je i do toga, jer kad tako ne povuče, pa povuče, iza mene padaju ptice sa neba od čađe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne načinjem novu temu. Dakle, G7, 1.6 TDI DSG 77kW, pa par pitanja. :)

 

1) Kako VCDS-om provjerit stanje DPFa? Tražio sam svuda, ali nigdje ne piše šta točno treba odabrati da bi samo vidio stanje....problem je još što imam VCDS na njemačkom, pa sve moram dodatno prevodit :D

2) Kad jednom uhvatim vrijednosti - koje su vrijednosti normalne, odnosno kako mogu znati da je kritično? Jer planiram povremeno to iskontrolirati....

3) U kojem trenutku bi trebao raditi prisilnu regeneraciju i kako to napraviti preko VCDS-a?

4) Čitam, najbolje se DPF regenerira na 70km na sat u 4. brzini. E, ja imam problem jer imam DSG, na 70km/h konstantne brzine, meni je auto u 7. brzini i ispod 1400 ili čak 1300 okretaja. Mislim, za regeneraciju ja mogu ručno prebacit i držat u četvrtoj, ali defaultni mod vožnje je automatika, tako da uz normalnu vožnju, meni okretaji rijetko prelaze 1600. Neki savjet? Baš zato bi ja s vremena na vrijeme kontrolirao.

5) Kad jednom zahvalim se DPF-u, tko u okolici Osijeka (može i cijela Slavonija) to kvalitetno radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

4) Prebaci ručno u 4. i vozi 70-80. Na koliko okretaja je motor pri 70-80 u 4. brzini?

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne načinjem novu temu. Dakle, G7, 1.6 TDI DSG 77kW, pa par pitanja. :)

 

1) Kako VCDS-om provjerit stanje DPFa? Tražio sam svuda, ali nigdje ne piše šta točno treba odabrati da bi samo vidio stanje....problem je još što imam VCDS na njemačkom, pa sve moram dodatno prevodit :D

2) Kad jednom uhvatim vrijednosti - koje su vrijednosti normalne, odnosno kako mogu znati da je kritično? Jer planiram povremeno to iskontrolirati....

3) U kojem trenutku bi trebao raditi prisilnu regeneraciju i kako to napraviti preko VCDS-a?

4) Čitam, najbolje se DPF regenerira na 70km na sat u 4. brzini. E, ja imam problem jer imam DSG, na 70km/h konstantne brzine, meni je auto u 7. brzini i ispod 1400 ili čak 1300 okretaja. Mislim, za regeneraciju ja mogu ručno prebacit i držat u četvrtoj, ali defaultni mod vožnje je automatika, tako da uz normalnu vožnju, meni okretaji rijetko prelaze 1600. Neki savjet? Baš zato bi ja s vremena na vrijeme kontrolirao.

5) Kad jednom zahvalim se DPF-u, tko u okolici Osijeka (može i cijela Slavonija) to kvalitetno radi?

1.6l/2.0l R4 CR-TDI (CAN)

 

With the newer CR-TDI engines there are 2 different types of regenerations available depending on the actual soot mass/load. If either the calculated or measured soot mass is above 30g but below 40g you can initiate a regeneration while standing (Idle will be raised etc.), a forced regeneration while driving is also possible. Once the values are above 40g (but below the max 45g) the regeneration while standing is no longer available and the regeneration while driving is the only way.

 

Uglavnom sve ti je na linku

 

Upute za regeneraciju a parametre gledaš u Meas.Blocks-08

Blokovi 099 i 108 kao sto pise u uputama

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Diesel_Particle_Filter_Emergency_Regeneration

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6l/2.0l R4 CR-TDI (CAN)

 

With the newer CR-TDI engines there are 2 different types of regenerations available depending on the actual soot mass/load. If either the calculated or measured soot mass is above 30g but below 40g you can initiate a regeneration while standing (Idle will be raised etc.), a forced regeneration while driving is also possible. Once the values are above 40g (but below the max 45g) the regeneration while standing is no longer available and the regeneration while driving is the only way.

 

Uglavnom sve ti je na linku

 

Upute za regeneraciju a parametre gledaš u Meas.Blocks-08

Blokovi 099 i 108 kao sto pise u uputama

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Diesel_Particle_Filter_Emergency_Regeneration

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Znači, tu su i upute kao napraviti regeneraciju, a meni samo treba stanje. Ako sam dobro shvatio, onda ovo crveno trebam preskočiti?

 

[select]

[01 - Engine]

[security Access - 16]

  • Enter the Code shown by VCDS next to Adaptation Enabling (e.g. Regeneration while Standing)

[Do It!]

[basic Settings - 04]

  • Select Block for Regeneration while Standing

[Go!]

  • Follow the Instructions on the Screen

[Done, Go Back]

[Meas. Blocks - 08]

Select Blocks 099 and 108 at once.

[Go!]

MVB 099.2: Exhaust Gas Temperature before Turbo Charger

MVB 099.3: Exhaust Gas Temperature before Particle Filter

MVB 099.4: Exhaust Gas Temperature after Particle Filter

MVB 108.2: Particle Filter Soot Mass (calculated) Alternate group 241.2 if 108 is blank

MVB 108.3: Particle Filter Soot Mass (measured) Alternate group 241.3 if 108 is blank

Now let the Car run with Raised Idle until the Particle Filter Load is as low as possible (close to 0 %).

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Znači, tu su i upute kao napraviti regeneraciju, a meni samo treba stanje. Ako sam dobro shvatio, onda ovo crveno trebam preskočiti?

[select]

[01 - Engine]

[security Access - 16]

  • Enter the Code shown by VCDS next to Adaptation Enabling (e.g. Regeneration while Standing)

[Do It!]

[basic Settings - 04]

  • Select Block for Regeneration while Standing

[Go!]

  • Follow the Instructions on the Screen

[Done, Go Back]

[Meas. Blocks - 08]

Select Blocks 099 and 108 at once.

[Go!]

MVB 099.2: Exhaust Gas Temperature before Turbo Charger

MVB 099.3: Exhaust Gas Temperature before Particle Filter

MVB 099.4: Exhaust Gas Temperature after Particle Filter

MVB 108.2: Particle Filter Soot Mass (calculated) Alternate group 241.2 if 108 is blank

MVB 108.3: Particle Filter Soot Mass (measured) Alternate group 241.3 if 108 is blank

Now let the Car run with Raised Idle until the Particle Filter Load is as low as possible (close to 0 %).

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Tebi prvi dio za regeneraciju ne treba nego kreces od

 

Engine>Meas blocks>pa navedeni kanali

 

A ako je UDS onda

Engine>Advanced Meas. Block - kvacicama oznacis sve gdje ti pise DPF i pratis parametre

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Šta znači UDS? Uglavnom, morao sam ići na taj advanced....

 

dobio sam ove vrijednosti (inače mi je na njemačkom, evo google translate prijevod):

 

498 Filter; Field regeneration request status bit 0 0
499 Filter; Fuel consumption since the last regeneration 1.99 l
500 Filter; Kilometers since last regeneration 37337 m
501 Filter; Oil ash mass 23.1 g
502 Filter; Oil ash volume l 0:05
503 Filter; Soot charged 7.88 g
504 Filter; Soot measured 1.66 g
505 Filter; Time since last regeneration 5047 s
Jel to u redu? Koja vrijednost ne smije biti preko 70g?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

imam Golfa 6 1.6TDI 150000km. Većinom vozim po gradu i regeneracija mi se pokrece svakih cca 500km. Znači podignu se okretaji na 950rpm i auto se ne gasi kad stanem, bluemotion je model. Do sad mi se nije palila lampica od dpf filtera. Pitanje glasi:

Koliko često se vama pokreće regeneracija DPF-a i jesu li ovo prvi znaci začepljenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to nista cudno za gradsku voznju. Ako si procitao unatrag, vidio si da se svima to dogadja. Za 200-250 eur ga izvadis i miran si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Listao sam topic al nisam naao,promaklo mi je. Hvala na odgovoru. Ma onda dok vozi vozi,kad se upali lampica ne ide čićenje nego skidanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Listao sam topic al nisam naao,promaklo mi je. Hvala na odgovoru. Ma onda dok vozi vozi,kad se upali lampica ne ide čićenje nego skidanje :)

Neces nista postic na duze staze ciscenjem samo ces bacit lovu,zasto ga nebi maknuo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

G7 1.6 sedox stage2.. Ako maknem dpf da li bi trebao opet ic radit mapu ili? Sta ce bit s dimom? Trenutno ne dimi niti trunke, auto vozim puno na relaciji od 10-15km i imam dosta promjena kada su okretaji u pitanju,a to je od tih kracih relacija, auto uvijek pustim kad ga upalim i ugasim 20tak sekundi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xman: nemoj se zavaravat. Auto bez dpf-mora dimit.

 

 

G7 1.6 sedox stage2.. Ako maknem dpf da li bi trebao opet ic radit mapu ili? Sta ce bit s dimom? Trenutno ne dimi niti trunke, auto vozim puno na relaciji od 10-15km i imam dosta promjena kada su okretaji u pitanju,a to je od tih kracih relacija, auto uvijek pustim kad ga upalim i ugasim 20tak sekundi.

 

Evo ovak, nakon sto sam skinuo dpf, auto je stvarno bio maltene bez dima. U principu, da ga svaki dan gazim, to malo sto izadje vjerojatno ne bi bilo vidljivo.

 

U 90% voznje dima nema, primjecujem da dimi kad ga bas gazim do blokade u svakoj brzini i to nakon sto se par dana vozim laganini po guzvama, pa se valjda skupi cadje.

 

I kad kazem dimi, to i dalje nije da radim zavjesu iza sebe nego ono, primjetim da dima ima, lagao bih kad bi rekao da nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice tehnickog ili nekih mogucih problema radi toga akoo se makne dpf nema tu nekih posebnih stvari na sto se treba obratit paznju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisalo se vec o tome, kod nas se taj dio na tehnickom ne gleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xman, ko ti je skidao dpf? I jesi ga samo iscupao van, a ostavio ono kuciste kako i jest? Znaci da izgleda oem kao i prije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hic ga je skidao i odmah remap.

Da, pociscen komplet i vraceno kuciste tako da sve izgleda stock.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kroz 2 godine bi se trebalo uvesti spajanje na OBD vozila umjesto mjerenja zacrnjenja pa razmislite o skidanju DPF-a

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 8