8 8
SLINJO

DPF FILTER

Recommended Posts

Ja trenutno imam dpf al maknut zadnji lonac...auto mi nekad ostavlja bjelu zavjesu kad ga poklopim nakon voznje bez gasa.onako usporavajuci u brzini... i smrdi...

 

Ima netko iskustva? U planu je i maknut dpf s vremenom.ako nadjem zabijeni a ne da ovaj unistavam koji je ispravan

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti bude dok radi regeneraciju, to sam na svom primjećivao dok je bio nov, ali onako ide bijeli dim ali ne dugo.. s vremenom nisam vise primjećivao.

 

A mene zanima kad vadite dpf, jel' izvadite sve i katalizator? Katalizator je onaj gornji dio "dpf-a" pokriven termoizolacijskim limom... Kako tehnički ide i bez katalizatora?

A budu majstori već neto smislili da se do tog uvođenja preko OBD-a zavara očitanje bez greke. Ne sumnjam u to :)

Jedino neki dodatni ecu koji će simulirati vrijednosti mase i temperature ispunih plinova, kao i vrijednosti lambda sonde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A budu majstori već neto smislili da se do tog uvođenja preko OBD-a zavara očitanje bez greke. Ne sumnjam u to :)

Bit ce svega ali ce biti i problema kada se ustanovi da je kemijano pa u 10 radnih dana vracaj sve natrag ;)

 

Sustav ne cita samo da li ima greska u racunalu motora

Edited by Luka_DSG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gore je kolega je gore naveo jednu do opcija, tako da sva očitanja ovog svijeta neće moć razorkit muljažu. :)

Simulacija je majka svega ako se napravi kako bog zapovijeda. :)

 

Ako bude ''ofrlje'' napravljeno bit će vraćanja nakon 10 dana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti bude dok radi regeneraciju, to sam na svom primjećivao dok je bio nov, ali onako ide bijeli dim ali ne dugo.. s vremenom nisam vise primjećivao.

 

A mene zanima kad vadite dpf, jel' izvadite sve i katalizator? Katalizator je onaj gornji dio "dpf-a" pokriven termoizolacijskim limom... Kako tehnički ide i bez katalizatora?

 

Jedino neki dodatni ecu koji će simulirati vrijednosti mase i temperature ispunih plinova, kao i vrijednosti lambda sonde.

DPF je filtar čestica, očito. Na tehničkom se u Hrvatskoj gleda začađenje, ne CO2, tako da te mogu zajebavati ako skineš DPF jer auto teoretski može baciti više čađe.

A opet, na novijim VW vozilima ne možeš stisnuti gas preko 2400-2500 kad je u leru, pa ni ne može toliko dimiti, a oni to mjere dok auto stoji.

Jedino što može primjetiti kad skineš kat je neugodan miris ispuha, pa ako se zainati, može ići gledati je li uklonjen. Ali ako je mapa dobra, auto neće dimit, pa je to opet prolaz na tehničkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A svi sad najavljuju nove vrste testiranja na testovima, čak i nove specifikacije imate u brourama za nove automobile. Ali realno gledamo, kod nas se način testiranja eko-testa nije mjenjao od kad je uveden, a autoindiistrija promijenila 6 eko-normi.... Jedino smo ažurni za pare uzeti uvođenjem zakona o eko-porezu, a siguran sam da neće sad kad nam je državna blagajna prazna, država propustati svaku priliku da nam izbije jo koju kunu iz džepa, kunu iz džepa koja je već 5 puta oporezivani prije nego li je zavrila u džepu...

Edited by Prako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba u prvu ruku potaknut prodaju novih automobila ili DPF-a.

Ili prekrižit diesela i preć na benzinca.

A država nas ceca na sve strane, samo kad vidis popis kod registracije što se sve naplaćuje...

Najnovije da po prijeđenim km na godišnoj razni se plaća. Tko više km radi , skuplji tehnički....

 

Pazim ko neka picajzla na auto , da bude svi tip top uredno i tehnički ispravno, onda me na tehničkom jebivjetar jebe da imam staro ulje u kočionim sistemu.

A mjesec dana prije tehničkog promjenio i to OEM ulje . Ima da poludiš !

Bitno da je ispred mene prošla raga u poluraspadnutom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to ti je tak zavisi na kog naletis

Tak je mene frajer zajebavao za ledice na pozicijama a ove kaj imaju kineske xenone to nikom nis bitno da njemu ubodna smeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba u prvu ruku potaknut prodaju novih automobila ili DPF-a.

Ili prekrižit diesela i preć na benzinca.

A država nas ceca na sve strane, samo kad vidis popis kod registracije što se sve naplaćuje...

Najnovije da po prijeđenim km na godišnoj razni se plaća. Tko više km radi , skuplji tehnički....

 

Pazim ko neka picajzla na auto , da bude svi tip top uredno i tehnički ispravno, onda me na tehničkom jebivjetar jebe da imam staro ulje u kočionim sistemu.

A mjesec dana prije tehničkog promjenio i to OEM ulje . Ima da poludiš !

Bitno da je ispred mene prošla raga u poluraspadnutom stanju.

Najgore što se kod nas nista nezna tj kada koja mjera zakona stupa na snagu...

I sam bih taj filter bacio van odmah sutra al frka me da nebude opet problem na tehnickom za 2 godine ili koliko već...

Ovo za ulje u kucnicama ti moze biti istina ziva da nezadovoljava ak si u ovlastenom radio izmjenu (imao priliku okusiti na svojoj koži) a sad da si ssm mjenjao onda druga prica jer navodno i to ulje na sebe veze vlagu sam ne kuzim kako ako je zapakirano ajde u sistemu vozila mozda ali u ambalazi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam kupujuem OEM, oni mi odrade izmjenu, i do sad nikad nisam imao problema,ali koliko sam čuo bilo je nekih koji su izmjenili pa ponovo došli u roku od 10 dana pa pali na istom!

Koma....a nisu ni uređaju za mjerenje iz ovog doba baš koliko sam vidio na pločicama gdje piše datum proizvodnje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

U servisu imaju to ulje u bačvi, ako ima promjenu temperature stvara se kondenzacija i eto ti ga na...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se malo nadovežem na post sa DPF. partim o dpf filterima sve podatke već duže vrijeme i sakupljam ih. neki kažu ovo neki kažu ono ali nitko nije kontaktirao tvornicu i njihovu tehičku službu postavio sljedeće pitanje.

kako i na koji naćin se DPF filter regenerira automatski? Nebudi ljen i pitanje je prosljedio moj prijatelj koji radi u servisu u sloveniji i dobio podatak.

 

Filter se regenerira sam u večini vozila automatski, osim ako postoje greške kako je netko spominjao tada se javlja i obavijest na eccu ili je isklljučena diagnostikom što nije poželjno.

regeneracija se dešava sama automatski svakih 250-300 km, nekome više nekome manje, i radi u vožnji dok vozimo. Kada se zaustavimo broj okretaja ostane na 1000 i do sljedečeg zaustavljanja ostaju tako. ako se zateknemo u leru i na parkingu ne gasiti motor i ostaviti ga da radi te pritom mu možemo pomoći da obavi regenaeraciju tako da dodamo gas do 2500 okretaja. pustimo gas nakon 5 sekundi i ako okretaji padnu na zadanu vrijednost npr.780 onda je završena obnova.

kod regeneracije na otvorenoj cesti on radi i odradi je za 10 minuta vožnje na 90 kmh jer iskoristi maksimalno čišćenje filtera prema minimumu zaprljanosti.

 

nikakve druge procedure neče očistiti filter osim ga još više sljepiti i zaštopati. to ide ova sredstva koja se uljevaju u rezervoare i ostale gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi radimo sve

Radite ali nitko ne garantira dali cu proci na tehnickom ako je dpf off i egr off...

Kad se to odradi mora se staviti nova mapa ocito...

Kad se to odradi dali zimi auto dobije ikada radnu temperaturu jer egr mu pomaze da se prije ugrije ali naravno i štopa ga s čađi..

Ima tu puno Za ali ima i upitnika...

Ako se uvede da se spaja na tehnickom obd skuži se da je sve blokirano ili se varam pa ima premosnica i za to....

Ako odradite Dpf i egr Off a mapa ostane ista dali auto malo postane življi tj dali ima više snage?

Radite to pa imate iskustva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja garantiram

Sve sto si naveo je bez veze. Auto je normalan i prolazi tehnicki svugdje u svijetu.

Tko pita ne skita tako kažu stari ljudi...

A dali je preporučljivo dizanje snage tom motoru ili samim vađenjem unutrasnjosti filtera i blikadom egr motor postane življi iz nižih okretaja?

I znam da nije tema ali koliko se diže punjenje samog turba Vs orginalna mapa ?

Ako može se o tome ovako otvoreno javno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbo se ibace ne dira, mozda 0.1bar

Pohvalno ako ide samo za 0.1

A niste mi odgovorili dali motor malo prodiše nakon Off ekoloških normi (dpf i egr) te sam po sebi malo bude življi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

življi mozda nijansu na vecim okretajima al to samo mos vidit i osjetit na dynu jer placeboefektima osobno nevjerujem :)

 

Cekamo sta ce biti a STP-im kad budu ustekavali obd.. dali ce samo cekirat greske u motornom ECU-u il ce ici mozda na detaljniju stvar tj sami dpf... to bi bilo dobro da netko iz stp-a obrazloži

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja mislim da ces prije riknut od starosti

 

A i preko obd-a SE NE VIDI

Živio Kralj!

Nitko da kaže konkretno,konačno čovjek kaze nista se ne vidi samo gasss....

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 8