8 8
SLINJO

DPF FILTER

Recommended Posts

hbIV1uQ.jpg

 

7mo3jtZ.jpg

 

Trebalo je desnu poluosovinu skinut, nije išlo, jako ja malo mjesta.

P6Db9hv.jpg

 

OTJ4Fer.jpg

 

LcLNUIA.jpg

 

Kao što rekoh katalizator sam ostavio zbog nepodnošljivog smrada i prebučnosti, zvuk ko stara krntija, a sami katalizator je rijedak i tanki smega možda 4cm...

1oJOQxh.jpg

 

Zatvaramo lonac.

dt36N1w.jpg

 

9Q45EDX.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

a skinut most je pickin dim i dooosta lakse radit ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

a skinut most je pickin dim i dooosta lakse radit ....

Da, to je bila druga opcija ako nebi išlo, bilo je dovoljno samo poluosovinu i išlo je na knap dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali mi moze netko provjeriti dali je isti Dpf na 1.6 cayc motoru i na 2.0 tdi
Imam ponudu povoljno kupiti Dpf rabljeni ali neznam dali je fizički isti prihvat od motora na dalje...

Hvala unaprijed!

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze malo pojašnjenje od onih koji znaju,..1,6 tdi 77kW, 150000km

moj je DPF na 40 g oil ash mass, limit mu je 70g, redovito se regenerira svakih cca 350-450km, iako mi je zadnji put napravio regeneraciju nakon cca 180km, sto je malo čudno!!

unutar godine dana dosao sam sa 30 g na 40g, da li se to nekako može smanjiti ili se to skuplja prema tih 70 g i

-sta kada dođe do 70 g??

-Zašto se povećala masa sa 30-40 grama, ako redovito radi regeneraciju?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema smisla skidati most, jer je poviše njega letva volana, koja ustvari smeta, ne sam most.

Po manualu VW kaže da se motor gurme 3-4cm prema hladnjaku te da se tada može izvući dpf/kat, što u stvarnosti znači 11cm, jer dalje ne može, i na knap izvlačenje da ne struže o crijeva klime uz firewall.

Share this post


Link to post
Share on other sites

letva se da micatkad se skine most... skine se spoj letve s desnim rukavcem i onda letva se da nesto i zakrenut. Posao od 5-10minuta a puno puno lakse izvadit dpf il jos hladnjak povrata isp plinova....   Kad se radi oko mosta naravno treba obiljezit njegovu poziciju na sasiji jer se lako da shebat optika...

 

2 opri.... regeneracija nemoze u potpunosti ocistit dpf i to se polako skuplja... Postoje etode ciscenja dpf-a... sto na vozilu sto u demontiranom stanju... ova druga opcija je s boljim konacnim rezultatom...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autofreak..

regeneracija nemoze u potpunosti ocistit dpf i to se polako skuplja... Postoje etode ciscenja dpf-a... sto na vozilu sto u demontiranom stanju... ova druga opcija je s boljim konacnim rezultatom...

 

 

 

Vidio sam malo po netu ima firmi koje ga ciste, cijena cca 1000kn plus demontaza i montaza.

E sad pitanje su:

Kako znati na koliko je grama nakon čišćenja? Da li to neki senzor mjeri ili se nulira sa diagnostikom?

 

Kada ga je najbolje cistiti dok je jos na nekih 50-60g ili kada je ful na 70grama?? Mislim da li se uopce isplati preventivno čišćenja i da li mu to smanjuje trajnost?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

30je relativno sve ok... mozes na 60 odnijet na ciscenje.... a diagnostikom se da nulirat il korigirat taj counter...  a on vrti brojeve uz proracun prijedjene kilometraze pa na osnovu toga se upisuje broj...  Ugl kad ga se metne novog il skine stavi se na 0  :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sam čekam da budem slobodan par dana i da mi auto netreba.
Nabavio dpf od 2.0 tdi motora u nadi da je prihvat na turbinu isti te moram taj dpf isprazniti samo kat ostaviti i to nagurati na auto a moj dpf nek bude za svaki slucaj u rezervi...
Sad neznam dali bi trebao i fizički egr blokirati pločicom i neki baypas rashladne tekucine s njega napraviti znam da se spominjalo i to....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne trebas.. ovisi ak bus okad vracao dpf, bolje da kroz hladnjak egr-a cirkulira antifriz jer bu inace blokirao brzo. Bio u funkciji ili ne, on se grije.

moze malo pojašnjenje od onih koji znaju,..1,6 tdi 77kW, 150000km
moj je DPF na 40 g oil ash mass, limit mu je 70g, redovito se regenerira svakih cca 350-450km, iako mi je zadnji put napravio regeneraciju nakon cca 180km, sto je malo čudno!!
unutar godine dana dosao sam sa 30 g na 40g, da li se to nekako može smanjiti ili se to skuplja prema tih 70 g i
-sta kada dođe do 70 g??
-Zašto se povećala masa sa 30-40 grama, ako redovito radi regeneraciju?
Cim vise aktivnih regeneracija imas tim vise skuplja pepela. Najmanje i gotovo nista ne puni na autocesti gdje pasivno regenerira bez dodatnog ubrizgavanja goriva..

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28. 11. 2019. at 23:28, polic na kvadrat said:

I sam čekam da budem slobodan par dana i da mi auto netreba.
Nabavio dpf od 2.0 tdi motora u nadi da je prihvat na turbinu isti te moram taj dpf isprazniti samo kat ostaviti i to nagurati na auto a moj dpf nek bude za svaki slucaj u rezervi...
Sad neznam dali bi trebao i fizički egr blokirati pločicom i neki baypas rashladne tekucine s njega napraviti znam da se spominjalo i to....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Egr se gasi softverski ali ja sam nekako skeptican i nevjerujem tome toliko.... pa bih se zafrkavao i stavio pločicu odmah na izlaz s turbine..... tu treba pazit na sarafe... znaju zapeć i puknut. I tek tad si miran.....  Bypas antifriza je cisto da nebi probio u sami egr i onda bio usisan u motor.... Cesto se dogadja na crafterima da pustaju antifriz...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram ugasiti egr, i izvadite dpf, zanima me ovaj Bypas antifriza! Jel ima ko kakvu sliku ili skicu di se to nalazi?

Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pricekaj koji mj nove godine... Navodno ce bit  strozi pregled...  

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
pricekaj koji mj nove godine... Navodno ce bit  strozi pregled...  

Tako sam i mislio iza nove, medjutim pre 10 dana sam rega golfa, i na tehničkom mi je stavlja OBD , ja ga pitam STA sve očitaje,. Kaže da očitaje obrtaje zacrnjenje, i euro 6, to sam ga Skonta da je rekao, sad kod mene je euro 5, i mislim da DPF nemože da očita sa ovim malim OBD uredjajima?! Neznam

 

Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocita motorni ecu i ako naidje na eror njemu to pokaze.... nepokaze o cem je rjec al samo erorr...  i nema prolaska.  Po novome ce se jos nesto gledat al ajmo vidit to kad zazivi.. lanik smo se tresli zbog obd pa ispalo pickin dim :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mogu oni to ocitati, pogotovo na vag grupi. Cak sa besplatnom aplikacijom vag dpf vidis jel ima auto dpf il nema hehe..
Pitanje je samo kad ce pocet provoditi odredbe iz tih pravilnika a realno trebali bi. Jer se kod ekotesta za benzinca mjeri i co i co2 i no i o2 a na dizelu 3 lampice i zacrnjenje.. ekotest iz 2001. god.
Da stavi senzor nox u auspuh, odmah bi skocio na 10x vecu vrijednost od propisane.. ima nacina ali postoji prijelazni period a do kad, stalno ga pomicu.. inace kad gledas velim prek obd2 i vag dpf apk za 3 sekunde vidis jel auto radi regeneracije il ne.. vidis tlakove senzora prije i iza dpf, temperature itd..
Meni je to logicno, jer ako kontrolitaju i ruse benzince koji imaju nekoliko puta manje otrova u plinovima, ako je co visok, kako li nece na dizelu koji no ima veci 10x od onog koji nema dpf ili scr..
Dosta smo pilili auspuhe na stock autima, nekakav red mora postojati, velim benzince seciraju a ima ih manje..
Vag dpf sa i bez dpf-a..

927db41b93b0e354fd9a7ca29da41ca5.pngac3f14ea5fad11a8ae7b63838b002874.png

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li se onda ugasiti EGR, da ne skuplja čadju u motoru?
EGR nema veze sa tehničkim pregledom, jel?

Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema, ali ako ga isklučiš, ubrzo će stradati i dpf jer su ti sustavi povezani i rade zajedno..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje u zg otkupljuju dpf saće
Po face oglasi većinom cigići i nude sarolike iznose od 100 do 400kn....ali uz neke fore njihove s analizom itd ne kuzim se bas pa pitam ...
Hvala

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27. 03. 2018. at 22:15, Krky said:

Zvuk mi je ostao isti kad auto u leru radi, čak do 1500 okretaja, preko toga se jako malo promjeni, onako kao da auto ima 6 cilindri, to čuješ samo kad stojiš baš otraga ispred samog auspuha, kad staneš autu iz boka i napred nema nikakve promjene u zvuku, a kamoli kad sjediš u autu, da sam izvadio i katalizator onda bi bio bučniji sigurno i smrdelo bi s auspuha strašno...

 

Danas sam bio u zg, prodao sadržaj DPF-a za 350kn, vagnulo ga je 2,5kg.

U povratu ga malo propuho po obilaznic, malo preko 210 bila je gužva pa se nije moglo do kraja ☺

 

Idem fotke smanjit od skidanja DPF-a pa stavim...

Ja isto razmisljam da skinem dpf tj njegove sace a da ostane katalizator...

Ali opet me strah da se s vremenom ne raspadne katalizator i ne napravi stetu na turbu kako je znalo se desit ljudima. Pogotovo ako je auto mapiran pa su vece temp na ispuhu.

 

Ha ljudi dajte savjet sta i kako bi bilo najbolje napravit?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja isto razmisljam da skinem dpf tj njegove sace a da ostane katalizator...
Ali opet me strah da se s vremenom ne raspadne katalizator i ne napravi stetu na turbu kako je znalo se desit ljudima. Pogotovo ako je auto mapiran pa su vece temp na ispuhu.
 
Ha ljudi dajte savjet sta i kako bi bilo najbolje napravit?
Skidaš ili razmišljaš?


Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, polic na kvadrat said:

Skidaš ili razmišljaš?
emoji1751.png

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
 

Skidam sigurno i mapiram

Vec sam to radio na bivsem mk6

Ali kazem skinuto je sve bilo pa je smrdilo na auspuha.

Sad bi mozda katalizator ostavio a ne znam koliko je to sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Neznam zašto bi ti se raspao katalizator ako samo Dpf izvadiš, jer oni nisu fizički povezani osim kućištem, između katalizatora i saća dpf ima cca 2cm praznine i to je to.
Nebi se trebalo ništa dogoditi imaš slike ti na forumu kako je radio Krky* ako se ne varam i to je to.
I smrdi i sa katalizatorom a bez njega vjerujem i više a zvuk je isti barem na 1.6tdi Cayc možda malo na samom auspuh u glasniji ali u vožnji sve isto osim malo boje crne po braniku

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 8