8 8
SLINJO

DPF FILTER

Recommended Posts

 

koji auto

 

imas Sedox HRV poslovnicu u splitu pošto vidim da si iz biograda

 

Touran 2.0 tdi 2011.g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, meni se nakon 5.000 km prvi put upalio DPF na Golfu V 1.9 Tdi ( na 275000 km)

 

Odmah sam otišao na Zg obilaznicu i vozio u 4toj brzini preko 3.000 obrtaja i nakon par min se ugasila lampica

 

Nakon toga sam prešao 550 km i opet mi se upalila lampica... opet sam otišao na obilaznicu i ponovio postupak... lampica više ne gori, ugasila se tokom vožnje po obilaznici...

 

Zanima me da li postoji neko pravilo u kojem se intervalu pali lampica budući je prvi put trebalo 5000 km a drugi put 550 km do regeneracije?

 

EDIT: Napominjem da dok je lampica bila upaljena nije bilo nikakvog povišenja obrtaja u leru ad auto radi, sve je kao i inače osim što se upali lampica

Edited by blazcelik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri koliko je filter napunjen pepelom, a pravilo ti je da se čađ brže nakupi vožnjom na kraćim relacijama i čestim ubrzanjima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I odma tako vozit jer ako se bude cekalo upali se crvena i postoji vjerovatnost da se nece moc ni prisilno pokrenut regeneracija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam prije par tjedana ocistio dpf na ML-u sa kemijama koje imam i to je show. DPF je nov novcat a ne baca nikakve greske. Iz njega su mrtvi stakori izlazili u komadicima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bi kostala ta igra uklanjanja DPF filtera za Polo 6R 1.2 TDi? I jel utjece na jamstvo vozila?

Skidam katalizator i lonac i stavit cu ravnu cijev do kraja,pa koliko sam citao treba i DPF filter ic dolje sa svime time.. neka me neko ispravi ako grijesim... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Citiusu će ti kostat do 1500kn,izvade ti iz dpf-a sve tako da je neupotrebljiv to jest supalj.

Druga opcija je Sedox koji će ti puno jeftinije ubacit softwer ali moras otic u isap ili lastovcic ili slicno da ga neko drugi ukloni pa u tom slućaju cijev pa ti dpf ostane za upotrebu ko zna kad..ili prodaju

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako i onako cu ici kod Lastovcica da skine katalizator i lonac tako da moze i DPF skinut.. i onda u Sedoxu odrade softwerski sta treba.. Znas barem otprilike koliko bi mi uzeli za to?

Nebi htio raskapat i unistit DPF jer je skup i bio bi lud kad bi ga unistio,a jednog dana kad ide auto u prodaju ga mozda vratim nazad ili prodam kao sto si rekao..



Share this post


Link to post
Share on other sites

da... nisam siguran koliko mi je reko da ne kažem krivo,ali nazovi sedox ,čovjek je ljubazan i sve če ti rado objasnit..i napiši tu cijenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto bi ga vracao gore nazad jednog dana? Pa to kad izvadis nema vise nazad, ucinio si veliku stvar sebi i onom ko ga kupi jednog dana od tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok.. Sutra se raspitam pa napisem

 

Ne vjerujem da bi ga vracao nazad,ali ga nebi unistio bezveze i imao bi ga ako kad zatreba nekom pa ga prodam.. U svakom slucaju ga kompletnog skidam dolje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jamstvo utjece naravno... Cim se spoji diagnostika podatci iz svih procesora ostaju na serveru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jamstvo kompletnog auta ili samo ako se utvrdi da sam ja krivac pojedinog kvara pa oni ne pokrivaju troskove popravka?

Edited by Sven250

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao Sedox i na 1.2 TDi nije moguce reprogramirati ECU tako da nista od micanja DPFa

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa cim razbe ecu onda da ,poslje nove godine ce se moc ecu-i 2009a nadalje flashat tako da je pitanje vremena za ostale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde super onda ce valjda ubrzo i za moju masinu izbacit taj flash da ga mogu izmapirat i skinut DPF.. :)

Tnx na info :palacg

Edited by Sven250

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sven...na motor i vjerovatno mjenjac spojka mozda a kocnice (ako je mjenjano sta u motornom cpu-u) to u njih spada pod tunning i zato te povezane svari nemaju jamstvo (tak pise na proiz.napomeni)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa tako sam i mislio da je :palacg

Znaci ne gubim jamstvo na dijelove koji nisu povezani sa kvarom uzrokovanim mojom krivicom



Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretski je tako al bilo koji kvar na motoru.i.mjenjacu ti.mogu pripisat supanju po ecu-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja nadovezem sa svojim iskustvom DPF-a i pitam za savjet.

Jucer mi se prvi put u voznji upalila lampica i ugasila nakon tri sekunde...nisam stajao nastavio sam isto voziti.

Koji je savjet, kako voziti auto od 140 ks sa DPF om, kolko sam skuzio ne nagla ubrzanja, ali ga malo razviti na veću brzinu na kraćim relacijama, jer se auto u protivnom "tuši" i čađi....???

 

Ja sam čuo od svog majstora koji ima način za rješenje DPF-a da neke dvije žice okrene lijevo desno, šta ti ja znam i bude sve pet....a u konačnici od kolege da je skinuo DPF i nikaki problem, najgore rješenje je kupovat drugi da se slućajno ne bi atmosfera zagadila mos si mislit.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 8