0
Gustavo

Luft na sponi volana

Recommended Posts

Dok sam mijenjao krajnik primjetio sam da mi spona ima luft par milimetara, dakle kotač ima lufta lijevo desno, što napraviti, jel se može samo ta spona ili zglob promijeniti ili treba cijelu letvu mijenjati?

Edited by Gustavo

Share this post


Link to post
Share on other sites

možeš promijeniti samo sponu

 

ako je do nje

 

ako nije onda otvori još 1 topic pa čemo ti pomoči

 

lp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da pitam nego da skitam, ima letvi po 200 kuna na njuškalu pa možda bolje sve promijeniti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

makni mandetu sa spone,pa pogledaj dali stvarno ima spona lufta ili u letvi je luft...

ak je ima samo spona lufta onda samo novu sponu i rijeseno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
makni mandetu sa spone,pa pogledaj dali stvarno ima spona lufta ili u letvi je luft...

ak je ima samo spona lufta onda samo novu sponu i rijeseno.

 

Ta spona se samo odšrafi iz letve volana ako sam dobro vidio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zakreni kotačima u jednu stranu i provjeri luft pa u drugi pa provjeri luft.

Mali luft nije ajme majko i neznači da ce to sutra riknit...

 

Ako letva ima lufta pretežno imaju onda oba kotača podjednak luft a usput kad je servo onda zna i vlažit na same spone tj ispod zastitnih manžetni.

Da....ona ti se odsafari i trebas imat dobar ključ (kliješta za vodu su nekad koristna :) ) I odvidas je. Naravno trebas pazit na bragu koja drzi zastitnu manžetnu spone (onaj komad gdje se natiče na letvu)

 

Kad sve skines skupa s krajnicom.... onda izmjeris duzinu navoja na kojeg si navidao krajnicu i tu mjeru preneses na novu sponu i prethodno našpricaš wd-om il nauljiš. Nova spona nemora imat jednake dimenzije tj duzinu pa gledaj nakon tog posla odradit optiku.

Preporuka za TRW dijelove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema lufta na drugoj strani, samo ova desna strana ima luft, bojim se da neću proći na tehničkom s tim luftom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je bas tako velik onda nemas sta mislit. Milimetar oni nevide a često vide luft u kugli lafete neg u sponi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ako je bas tako velik onda nemas sta mislit. Milimetar oni nevide a često vide luft u kugli lafete neg u sponi :)

 

Pa ne znam, ako uhvati kotač lijevo desno osjeti se mali luft.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao to skinut i nema šanse, nepristupačno skroz, idem kod meštra da to zamijeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je to problem za odradit i nisi bas s mehanikom na ti-definitivno da je bolje majstoru odvesti, nego si napravit vise stete nego koristi iako je to u biti relativno lagan popravak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako ti je to problem za odradit i nisi bas s mehanikom na ti-definitivno da je bolje majstoru odvesti, nego si napravit vise stete nego koristi iako je to u biti relativno lagan popravak.

 

Nije da nisam s mehanikom na ti nego se do te spone ne može nikako ni kliještima ni ključem jer su ispod vilice, baš me zanima kako će mehaničar to odšrafit, vjerojatno ima neki specijalni alat, ključeve, kliješta i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nije da nisam s mehanikom na ti nego se do te spone ne može nikako ni kliještima ni ključem jer su ispod vilice, baš me zanima kako će mehaničar to odšrafit, vjerojatno ima neki specijalni alat, ključeve, kliješta i to.

 

 

mehanicar ce to sa rolcangama (vodoinstalizerska klijesta) odsarafiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je.... velika klišća i okrenut pun volan da sta vise spona izadje vani i to je to... A postoji i alat al malo tko to ima.... Ugl bolje da nisi sam jer trebas onda optiku radit svejedno i da premjeris staru/novu sponu....

Share this post


Link to post
Share on other sites
tako je.... velika klišća i okrenut pun volan da sta vise spona izadje vani i to je to... A postoji i alat al malo tko to ima.... Ugl bolje da nisi sam jer trebas onda optiku radit svejedno i da premjeris staru/novu sponu....

 

U ponedjeljak ću kod meštra za tu sponu i onu manžetu na poluosovini, valjda neće puno tražit za to malo posla, al nikad se s mehaničarima ne zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanjce, meni nesto skripi naprijed kada lijevo desno idem sa volanom, a nije letva volana.. dakle u praznome, kad stojim cuje se skripanje.. jel to spona ili?
________________________
Spone

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad je već priča o sponama da i ja priupitam. znači kad minjate spone, stavljate li ikakvu mast ili išta(sprej) u onu glavu/zglob na sponi šta se zavida na letvu i stoji ispod manžetne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0