2 2
Ivan0101

Golf IV Tdi - Termostat?

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Tražio sam po forumu, znam da vjerojatno ima negdje ali nisam uspio nać... sorry

 

Dakle, auto mi je počeo imat simptome pokvarenog termostata, ne postiže radnu temperaturu u vožnji, kada stoji onda je na 90, čim krenem temperatura pada. S obzirom da je senzore temperature promijenjen prije 3 mjeseca očito je termostat...

 

E sad, kako sam čuo da za promjenu termostata treba cca 15-min, bio bi jako zahvalan kada bi netko stavio neki DIY ili video kako to najbezbolnije napraviti...

 

Radi se o TDI motoru, 130 ks.

 

Tnx :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pumpa dizna al na istoj ti je poziciji i cak laksa izmjena....

http://www.myturbodiesel.com/1000q/a4/ther...-TDI-engine.htm

 

Kad trazis zamjenski trazi wahler il behr.... taj je i u tvornickoj postavci :)

kažeš wahler a na linku čovjek piše kak mu taj wahler nije pasao i preporučuje orginal, ja bi isto rađe umjesto 300kn za orginal,dao 80-90 kn za wahler ili vernet ali se bojim da ne bude pasao ili da će mi zaštekat negdje na moru recimo, zna li neko iz prve ruke ima li smisla štedit 200tinjak kuna za termostat ili je orginal zbilja tolko bolji kvalitetniji itd. ?

btw, radi se o 1.9 sdi ako je bitno,

po netu sam čitao da wahler se oće raspast naglo a vernet recimo polako počne štekat pa skužiš prije nego rikne

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam dal je isti termostat ali ja sam za 1Z tdi iz trojke novi originl termostat platio 100 kuna u ovlastenom....tak da mi puno zvuci cifra 300 kuna...odi vidi mozda ipak nije skuplji od zamjenskog

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam dal je isti termostat ali ja sam za 1Z tdi iz trojke novi originl termostat platio 100 kuna u ovlastenom....tak da mi puno zvuci cifra 300 kuna...odi vidi mozda ipak nije skuplji od zamjenskog

a u dojkiću mi je prek telefona po broju šasije dao cijenu 300kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prije dvije godine stavio na mk4 sdi wahler i bio je oko 100kn i radi i dan danas savrseno cak i bolje od originalnog

tako da slobodno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mijenjao sam termostat pred pol godine, stavio sam original iz ovlaštenog i nemojte me držat za riječ al mislim da je bio nekih 280-300kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se malo nadovežem na ovu temu,

meni se kazaljka temperature motora u zadnje vrijeme svako malo "sruši", tj kad postigne temperaturu zna u vožnji

pasti na nulu i ostati tako ili se opet podignuti, a nekad ostane negdje u sredini, ispod 90°C (prije je uvije bila točno na 90).

 

Pretpostavljam da to nije do termostata, nego do mjerača tem. tj. senzora koji daje signal ploči.

Šta vi mislite i ako je to kako ga promjeniti?

Edited by opri

Share this post


Link to post
Share on other sites

odes kod majstora spojis na dijagnostiku i kad ti padne tako temperatura provjeris koliko fijagnostika pokazuje temperaturu,mozda je do sata mozda je do termostata..

 

upalis ga i nek radi na mjrstu dok ne dode do 90*C izades na otvorenu cestu dignes 80 i vozi jedno 5min i ako padne ispod 90 onda ti je termostat,prozvakana tema 100 puta al ajd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se malo nadovežem na ovu temu,

meni se kazaljka temperature motora u zadnje vrijeme svako malo "sruši", tj kad postigne temperaturu zna u vožnji

pasti na nulu i ostati tako ili se opet podignuti, a nekad ostane negdje u sredini, ispod 90°C (prije je uvije bila točno na 90).

 

Pretpostavljam da to nije do termostata, nego do mjerača tem. tj. senzora koji daje signal ploči.

Šta vi mislite i ako je to kako ga promjeniti?

ako se blesira onda je kontakt na mjeracu

pregledaj i ocisti spojeve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da je kontakt... Izmjenit davac i brtvu... beru mislim oko 120-150kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledat ću prvo konentor, a ako to bude i dalje nabaviti novi davač.

Ako kupujem davač, koji moram pitati, ako nije orginal?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2