0
gangxxxta

cvili remen, pali se lampica od akumulatora

Recommended Posts

pozdrav, neki dan sam prošao kroz par lokvi i čuo kako mi cvili remen koji vjjerojatno pokreće alternator, ali zacvili na sekundu i prestane, isto tako sam primjetio da mi se priguse lampice na inst. tabli. nakon par puta mi se ugasio auto i više ga nisam mogao upaliti. posto imam sat od trojke, nisam vidio da mi se upalila lampica od akumulatora.

 

za par sati sam došao po auto i normalno je upalio i nikakvih problema

 

danas opet idem na posao , i opet isto prolazim kroz lokve i svjetla se priguse počne cviliti remen i pali se lampica, ali sam svaki put nabio gas i sve se smiri i lampica se ugasi...

 

sad ja tražim savjet ili preporuku šta napraviti, u cemu je problem ili kvar? unaprijed hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjalo bi stavit onu plasticnu zastitu ispod motora, il bar kraj remenice. Ili novi remen, ili pritegnut, ili? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto mi se dogadjalo na golfu trici.. stavi zastitnu plastiku i izbjegavaj lokve..najjednostavnije..

Nije duja amfibija da ide kroz vodu.. :zivio:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

još jedno pitanje, kao da mi servo letva "prducka" nakon lokve, jel moguće da se isprala mast s nje pa je suha i struze ili je Mandeta na sponi oštećena pa je tuda ušla voda

 

 

BTW hvala na savjetima :)

Edited by gangxxxta

Share this post


Link to post
Share on other sites

napni remen servo pumpe ili stavi novi remen!to se i meni desavalo na dvojci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

remen je novi stavljen prije mj dana na servo pumpu, probam sutra sve ljepo naspanat :D npr prije 2 sata mi je prdeckalo a sada mi nije u voznji -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites
remen je novi stavljen prije mj dana na servo pumpu, probam sutra sve ljepo naspanat :D npr prije 2 sata mi je prdeckalo a sada mi nije u voznji -_-

 

 

Svi simptomi vode na nedotegnut remen, ako je novi nakon nekoliko km se rastegne tj. legne na svoje mjesto pa ga treba dotegnuti

 

Ali ako na radilici imaš remenicu klinastog remena sa gumenim kuplungom ajmo reći, vjerovatno ti se razljepila i kad se alternator optereti sve zaustavi pa tako i tu remenicu na radilici a preko nje i remen serva pa onda i servo

 

provjeri alternator i tu remenicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni isto sumnja vodi na remen....prođeš preko vode...počne cviliti i proklizavati, tada više ne daje van struju niti ne održava napon na 14 V nego napon padne pa ti se priguše lampice na instrument tabli...

 

nego da se nadovežem na temu, sličan problem, meni ponekad kad upalim auto (Jetta 91.g. 1.8) cvili točno zvuk ko da je remen, ali samo u leru, ako dodam gas do 1500 prestane, čim ga pustim u ler opet cvili, nakon par minuta vožnje je sve oke...jel moguće isto da remen? dosta je nategnut al mi se čini potrošen malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
i meni isto sumnja vodi na remen....prođeš preko vode...počne cviliti i proklizavati, tada više ne daje van struju niti ne održava napon na 14 V nego napon padne pa ti se priguše lampice na instrument tabli...

 

nego da se nadovežem na temu, sličan problem, meni ponekad kad upalim auto (Jetta 91.g. 1.8) cvili točno zvuk ko da je remen, ali samo u leru, ako dodam gas do 1500 prestane, čim ga pustim u ler opet cvili, nakon par minuta vožnje je sve oke...jel moguće isto da remen? dosta je nategnut al mi se čini potrošen malo...

 

 

Na dvojkama se zna desiti da se remenica raširi i svaki novi remen preduboko uđe u nju i cvili

 

treba zamjeniti remenice

Share this post


Link to post
Share on other sites
0