6 6
Eddie

Sve o: Elektricni podizaci stakala Golf 3

Recommended Posts

Pozz

 

Ovako imam golf iii s 5vrata i nemam el. podizace stakala,pa bi sada zelio na prednja vrata ugraditi..pa me zanima kako mi je to najjeftinije i najbolje napraviti,jel ikako moguce da kupim polovne i ugradim na svoj golf,ili to moram ici bas kod majstora da mi ugradi i koliko bi to od prilike sve kostalo?

Edited by Eddie

Share this post


Link to post
Share on other sites

SEARCH!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam prije pola godine stavio el.podizače na mog golfa 4. Najprije sam htio staviti univerzalne podizaće ali iako su univerzalni ne pašu baš na golfove(sva srića) jer ti univerzalni imaju na sebi 50 sajla i nekih pizdarija, bezveze i izgleda nepraktično i nepouzdano. Tad su mi uletili polovni orginalni podizaći. Divota! Odvidaš 3 vide i gotovo, motor je postavljen. Samo ti ostaje pitanje prekidača, kakve imaš ili češ nabavit i gdje ih staviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispuni profil za početak...a bolje ti je onda kupiti komplet za 5vr i kvit,naravno original polovne,montaž

a u roku 1h ako polako radiš

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma u poslu sam cijelo vrijeme pa nemam bas puno vremena,al ispunicu ovaj koji dan..tnx na odg,ja sam misloprkidace staviti kod mjenjaca tam ispred da mogu sa vozaceva mjesta otvoriti i onaj na suvozacevom..al budem jos vidio..a kolika je cijena od tih polovnih ak se moze znati

Share this post


Link to post
Share on other sites
a kolika je cijena od tih polovnih ak se moze znati

Za koliko se dvojica dogovore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto su na g3 tako slabe te vodilice prozora nemogu oba prozora podici stavio sam one vodilice od 200 tinjak kuna iz tokica i kad podize prozor nesto unutra pocinje pucat zvuk je ko da se nesto lomi pa dodoe do pola pa se vrati nazad jer pretesko ide gore i slicne muke..

E sad dal da odem i kupim te faking podizace po soma i više kuna ili nezna kaj da napravim????? :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne netrebas! zasto se vracaju? imaju onaj sigurnosni senzor da ak ti ruka ostane van prozora da ti vrate staklo u nazat znaci cim on osjeti da staklo ide teze ili da je naletio na neku prepreku varaca se nazat imao sam takvih problema probaj vidjet di ti zapinje staklo za vrata to ti je pproblem!guma ga isto hoce zajebavat malo mu napravi mjesta za staklo i pazi kako postavljas staklo i podizac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo ne kupuj vise te zamjenske, radije originalne polovne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi dobro namjestio stakla u postolje.

Probaj malo po malo dizati prozor i vidjet ces da ce se zatvoriti.

Tebi na pola dizanja guma stvori neki otpor i vrati nazad staklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odsarafi staklo i samo ga stavi u ona 2 nosaca i probaj ga dizat nek se samo namjesti kako treba pa ga onda zategni i bi onda trebalo ic lakse jer ti vjerojatno nisi dobro namjestio staklo pa ti negdje zapinje i original nosac kod zubaka kosta 800kn tako da znas

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti je vjerojato razlog jer nisi dobro postavio staklo. Kada stavljaš vodilice staklo rukom digni skroz ogre, kao da ti je zatvoren prozor i ako možeš zalijepi ili nek ti netko drži i zatim postavi podizačk i spoji na struju i sve bi ti trebalo biti u redu.

 

 

pričam ti iz vlastitoga iskustva, tako je i mene hebalo dok ih nisam postavioo na ovaj način

Edited by master

Share this post


Link to post
Share on other sites
to ti je vjerojato razlog jer nisi dobro postavio staklo. Kada stavljaš vodilice staklo rukom digni skroz ogre, kao da ti je zatvoren prozor i ako možeš zalijepi ili nek ti netko drži i zatim postavi podizačk i spoji na struju i sve bi ti trebalo biti u redu.

 

 

pričam ti iz vlastitoga iskustva, tako je i mene hebalo dok ih nisam postavioo na ovaj način

 

 

ma tak sam i radio s ljevim , do vrha selotejp da drzi sajbu sve fino slozit itd . u ljevom su mi se unutarmotora oni vodivi rastopili pa mi je frnd to ponovno zalemio i kad smo stavljali dok smo namjesstali ponovno je zgorilo

ali desni kad spustam nutra nekaj puca velim zvuk ko da se nekaj lomi ocu podic staklo ono ide sporo i kad pocne to neko sranje unutar vrata pucat sajba mi se vrati dole mogu je jedino dic da onak malo pipkam salter pa staklo dizem milimetar po milimetar jedno 5 minuta

za polovne se predomsljam bi nebi jer sam od onih kaj vele novo je novo jer ak sad kupim neki rabljeni za godinu dvije ce mi se isto desit tak da fakat neznam vise

Edited by burki

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa sad stvarno nisam ni ja više na čisto da li zamjenski njemački ili original made in PRC. U 7 mj kupio novi zamjenski naštimao i radilo bez greške do pred 15 dana i onda počelo puckati i vraćat se dolje kada ga hoću dignuti, pa ga cimaj i tako to. Jutros vozim sina u vrtić i naravno krepa skroz i ostane u donjem položaju. sajla izletila iz koloturice zato jer je puknio komadić nekvalitetne plastike na ulazu u motorić. prežabila se i iskidala. Reklamirao podizač i dobio opet zamjenski u pola cijene. Ako i ovaj krepa kupujem original UNIOR odvijač ravni i zabodem i gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

UVIJEK original polovni, neg gajnjc novi zapakirani jeftini ZAMJENSKI...O tom nemojte ni razmisljat!

Share this post


Link to post
Share on other sites
UVIJEK original polovni, neg gajnjc novi zapakirani jeftini ZAMJENSKI...O tom nemojte ni razmisljat!

 

Ja se mozda i nebi slozio s ovim. Pukne i jedan i drugi... Ja sam ih na polo classicu promjenio vec 4 originalna i to samo prednji desni.

Ili to bas ne valja ili to u Zubaku ne znaju slozit kak spada. Iako mi tu nesto smrdi, prvi je drzao 5 godina, ostali po godinu dana, mozda oni tamo ne stavljaju oriđiđi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da pitam posto je mozda netko imo slican ili isti problem.

Znaci prozor od vozacevih vrata nekada nece podizati dok se uvijek normalno spusta prema dolje.

Dosta cesto se desava da nesto u vratima samo od sebe pocne nabijati sitnim brzim zvukom.

Pitanje je dali bi to mogo biti motor posto jos uvijek po meni kada krene ima dosta snage ili je to problem negdije sa instalacijom.

Jeli mozda on ima neki chip glavni za cijelu struju u autu pa da me on ne zeza.

 

ps: Prije se je znalo ponekad dogoditi da jedna (i ljeva i desna) vrata samo ostanu bez struje ali kada bih zgasio auto i upalio ga ponovno odmah bi sve sljakalo kako spada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo prvo mislim da nema veze s motoricem nego s onom kopcom koja drzi prozor i uvijek pukne !

 

a ovo za struju mislim da bi trebo vidjet zasto ostajes bez struje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja kopca.. daj malo tocniji opis.. Dali se da kupiti samo ta kopca i jel se da promjeniti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da za golfa 3 nema samo taj dio treba cijeli mehanizam ali da se to malo drugcije slozit !

stavis mali sarafic i zasarafis u tu plastiku da se lim koji drzi prozor ne miče !

 

evo ovak bi trebo izgledat

6577_1_b.JPG

 

sad imas ljevo i desno na sinama ono na sta se stavlja staklo !

i to ti se pomice i prozor ili nejde gore ili ide tesko !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest troublemaker™

ja imam također problem s el podizačima.... ali meni ne radi na desnim stražnjim vratima i na šiberu a u vratima od vozača otvori do pola i štraca nešto, pa kad dižem nemože dugnut do kraja, pa moram digati rukama.... užas... a šta se tiče šibera isto ga otvori a nemože zatvoriti... pa moram zatvarati šarafcigerom, što se tiče stražnjih lijevih vrata samo nešto štracne a staklo se ne miče... al taj zvuk kaj štrocne dolazi odozgo gdje je šiber... dal je imao tko sličnih problema, dal se to može popravit il moram kupovat drugo...

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja imam također problem s el podizačima.... ali meni ne radi na desnim stražnjim vratima i na šiberu a u vratima od vozača otvori do pola i štraca nešto, pa kad dižem nemože dugnut do kraja, pa moram digati rukama.... užas... a šta se tiče šibera isto ga otvori a nemože zatvoriti... pa moram zatvarati šarafcigerom, što se tiče stražnjih lijevih vrata samo nešto štracne a staklo se ne miče... al taj zvuk kaj štrocne dolazi odozgo gdje je šiber... dal je imao tko sličnih problema, dal se to može popravit il moram kupovat drugo...

 

hvala

 

 

cuj,ja sam imao dva puta isti problem,menjao sam celosni mehanizam,posto to sto puca je to plasticno kolce sta umotava sajlu,i tesko je naci. moj savjet je da si postavis rucni podizac i nema vise strava od zaglavenje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest troublemaker™

vidjet cu kod mehaničara što se dal se što može složit

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6