6 6
Eddie

Sve o: Elektricni podizaci stakala Golf 3

Recommended Posts

cuj,ja sam imao dva puta isti problem,menjao sam celosni mehanizam,posto to sto puca je to plasticno kolce sta umotava sajlu,i tesko je naci. moj savjet je da si postavis rucni podizac i nema vise strava od zaglavenje

I ručni podizač isto pukne

Najbolje ti je nabavit polovni ispravni originalni podizač,i nadat se da će trajat šta duže,ako pukne opet nabaviš drugi i tako unedogled :palacg

Novi originalni je pretpostavljam skup :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
I ručni podizač isto pukne

Najbolje ti je nabavit polovni ispravni originalni podizač,i nadat se da će trajat šta duže,ako pukne opet nabaviš drugi i tako unedogled :palacg

Novi originalni je pretpostavljam skup :rolleyes:

 

 

ako zapnes moze i rucni ispukati..ali ove elektricne mislim da puku radi to sto motor radi i dalje posle spustanje prozora i dolazi do isteganje i to je to..a rucni moze isto da pukne ako zapnes...pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je nabaviti polovni orginalni jer neke reparacije ili kupnja orginalnog novog (od 1800 kn na dalje)

nije isplativa investicija. Treba se preko oglasnika povezati sa ekipom koja te djelove nosi sa furde iz npr. Italije i uvijek imaš orginalne djelove (ponekada i garanciju) za 4-5 manji iznos od org.novog - ako dovoljno dugo posluješ sa njima tada ti je čak i postavljenje uključeno u cijenu djela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko treba podizace za mk3 il mk2 nek se javi.A ovo o cem vi pricate je bas taj puz koji se izlizao..nema pomoci.Uvijek bolje polovan a orgigi neg zamjenski novi!! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj dio sta vam svima puca, zar se nemoze odliti kalup i smiksati nesto sta nece moci pukniti, predpostavljam da je to plastika, neznam kako taj dio izgleda ali ako je plastika onda metalno a ago triba biti savitljivo il nesto drukcije moze tvrdo a elasticno, ima i takvih materijala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam el podizače za Golf 3,podizači su,kaže prodavač stari tip ali pašu na novije golfove

Evo slike

PB300087.jpg

PB300092.jpg

 

Imaju 2 žice,na motoru piše 1H0 Z54 271/A i na drugom isto samo je zadnji broj 272/A,to je valjda lijevi i desni,i piše kao od kojeg godišta na dalje ide 9/91->

Google i ETKA uopče ne nalaze taj broj,nisam ni siguran je li ovo Z54 Z pa sam umjesto Z stavio 2 i 7 ali opet ništa.

 

Imam i ova dva prekidača ali su ista oba,to je za suvozačeva vrata PB300089.jpg

A ja trebam još jedan ovakav za vozačeva vrata 830838002100-48f7082baba96.jpg

 

Sad bi trebao nekog da mi kaže što još trebam od djelova da to proradi sve,i da mogu sa tim duplim prekidačem spuštat suvozačev prozor?

Ne nađem ni šeme nikakve gdje spojiti žice,kako?

Molim pomoč :D

PS:Našao sam ovo http://www.a1electric.com/golf.htm ali to su neki univerzalni podizači,mene zanima samo što još trebam nabaviti i kako to spojiti(žice).

Edited by Veki-os

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su ti ajmo rec "orginalni" zamjenski podizaci..Nebi trebao imat previse problema sa spajanjem jer rade na principu podizaca od mk2.Mijenjanje polova dize ili spusta prozor!

Dupli prekidac za takve podizace ti mogu dofurat jer nocas idem u IT.50kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please,ako netko ima shemu ili link na neki DIY kako spojiti ove podizače :( ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nađi nekoga da ti pokaže na licu mjesta...ili...imaš na wortexu neke projekte potraži malo...i eto nađe se gdje god...ja mjenjao frendu prije 3 godine prvi put nije bilo teško...samo treba stavit pravu stvar na pravo mjesto...

 

:D :D :D

Edited by igor_

Share this post


Link to post
Share on other sites
nađi nekoga da ti pokaže na licu mjesta...ili...imaš na wortexu neke projekte potraži malo...i eto nađe se gdje god...ja mjenjao frendu prije 3 godine prvi put nije bilo teško...samo treba stavit pravu stvar na pravo mjesto...

 

:D :D :D

Da imam nekog da mi pokaže ne bih tu pitao...

Gledao sam na vwvortexu i nema za te podizače ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ti ja na ventu nešto slično...mislim drukčiji je podizač ali su isto dvije žice i isto su crno-plave boje pa ako ćeš biti kad u zagrebu možeš pogledati

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako imam golfa 3 koji je imao obicne podizace prozora,sad sam ja nabavio el podizace,instalaciju u vratima i instalaciju koja ide od stoka do stoka i do kutije s osiguracima.E sad je pitanje kak to spojit,Znam da je crveno zuta +,ali ima jos 4 zicice koje neznam kamo idu,probao sam spojit ali podizac mi nejde nikam samo zuji u motoricu,a el podizaci su ispravni,isprobani su na drugom autu.dali mi sta fali jos i ako zna netko kako to spojit

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko znam postoji verzija tih podizača koja se spaja sa centralnim zaključavanjem i druga verzija koji funkcioniraju sami za sebe,nego jesi ti spojio sve isto kod sebe kak je bilo i u drugom autu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
kakav ti je priključak na motorić podizaća?? veliki s puno pinova?? ili??

 

prikljucak je veliki,ali rijesio sam problem,bila mi se masa otpojila nisam ni skuzio,u tome je bio misterij koji me jebe 2 dana.eto fala vam

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto mi je dosao sa lakiranja i netko je slucajno il namjerno istekao el podizace sad samo tamo kod prekidaca imam kup zica sa lijeve strane 12 zica a s desn 6 zica dal netko zna kamo koja ide da to spojim pa da mogu ne regu! Hitno!!

 

HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Capture1-20.jpg

Capture2-9.jpg

Capture3-6.jpg

 

Capture4-4.jpg

Capture5-1.jpg

 

 

Nisan moga ništa drugo nać ali se nadam da će ti barem ovako pomoć

 

Znan da bi bilo lakše sa slikicama ali neman.....

 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu se ne mogu uopce snaci! meni treba samo ono kaj se steke u prekidace za podizanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel tebi prerezana instalacija? ak je tak onda kaj ne vidiš na konktoru koje su boje tam, a koje su žice tih boja,to polemiš i super,neznam koja bi druga fora bila?

Share this post


Link to post
Share on other sites
tu se ne mogu uopce snaci! meni treba samo ono kaj se steke u prekidace za podizanje!

 

ako ti je sve na ustekace, nema mudrovanja, svaba je i o tome razmisljao, pa se velika vecina konektora ne moze staviti drugacije nego sto bi trebalo, imas neke utore, zareze i po tome ce ti biti jasno kako ustekat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Igras" se jedno poslijepodne slobodno.i ustekavas istekavas i nabasat ces nekako.....kad sam ja moga peugeotu te zice spojit mos i ti na golfu...!!nije neko mudro slovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema tom opisu čini mi se da to nisu orginal podizači.

 

jesu imali automatsko spuštanje i dizanje ono na jedan klik

 

poslikaj prekidače straga

Edited by dimirius

Share this post


Link to post
Share on other sites

a prekidaci od iza ti imaju one pipce ko zvucniki da se ustek pa ti idu 2 gore pa u sredini je lijevo i desno i dolje opet 2 to je za 1 prekidac a kod vozaca ih imam 2 a kod suvozac imam 1 sve ukupno 18 zica i nemam pojima kamo kaj ide!

 

Daj nek netko pogleda kako ima spojeno pa da probam spojiti prema tome

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6