6 6
Eddie

Sve o: Elektricni podizaci stakala Golf 3

Recommended Posts

daj pukni par slika pa stavi tu,ovak ti nitko niš nebu pomogel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prozor na desnim (suvozačevim) vratima mi ne radi.

 

Kada klikam gore dolje na prekidaču ne čuje se klik onog releja koji se čuje kad neko drugo staklo zelim dighuti. I u isto vrijeme mi svjetla na autu NE zatitraju kada zelim taj prozor dignuti kao sto je slucaj na drugim prozorima.

 

Provjerio sam zice u onom bužiru koji ide iz karoserije u vrata i ni jedna nije prekinuta. Osiguačre sam provjerio večinom i ni jedan nije izgorio iako po onoj tabeli golf 3 kao da nema osigurač za šajbe ili za svaku šajbu posebno.

 

Ono na sto sumnjam je motorić podizača. Da li je njega moguće zamijeniti bez da se mijenjaju one škare ?

 

Da li postoji jos nesto osim motorića sto bi trebalo provjeriti a moze utjecati na problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj raskopaj motorić i podmaži ga, pogledaj četkice, i tako. To mu nebude škodilo. I usput si ispitaj dali dobiva struju na onaj jack koji se uštekava u njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jesi li ispitao prekidač? ako se ne čuje zvuk releja onda motorić zadnje što treba provjeravat...ili ti je relej ili prekidač koji klikaš...

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa jesi li ispitao prekidač? ako se ne čuje zvuk releja onda motorić zadnje što treba provjeravat...ili ti je relej ili prekidač koji klikaš...

 

Prekidači su ispravni jer sam ih zamijenio drugima ali problem i dalje ostaje.

 

 

 

Gdje je taj relej ( koji je broj releja ) kojeg bi trebao pogledati ?

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam ti siguran kako je kod trojke, ali neki relej za podizač imaju baš u vratima....pokraj motoriča...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ok, mislio sam da ima tamo na onom boksu sa osiguračima nešto.

 

Neminovno je skidati tapecirung znači....

 

 

To je jedino sto izbjegavam ako bas nije potrebno ali ocito cu morati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da i ja upadnem ovdje ako može.

ja imam taj problem na passatu sa 4 podizaca stakala di releji rade i motorici isto,ali se ne spustaju ili dizu.mislim da je problem u glavnom releju u onoj kutiji u vozacevim vratima di su glavne komande.

pitanje-dali se taj drugi(glavni) relej moze zamijeniti(kupiti na komad) ili da nađem cijelu komandu od drugog passata?

meni bi bilo jednostavnije zamijeniti samo relej jer se time bavim i takim sitnicama.

soory opet sto sam upao ovako :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti imas srece sto ti se cuje onaj ''klik'' kada pritisneš gumb, ali meni se ne čuje ni to ( na suvozačevim vratima )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ti imas srece sto ti se cuje onaj ''klik'' kada pritisneš gumb, ali meni se ne čuje ni to ( na suvozačevim vratima )

Sven mozda ti je otisla elektronika od motorica, imao sam takav slucaj, izvadi motoric i skini s njega onaj plasticni dio gdje se jack uljucuje, jednostavno je nemozes fulat, i probaj od drugog motorica staviti elektroniku, vjerojatno je jeftinije nego da mjenjas cjeli motoric, eto probaj to, trebalo bi bit to po opisu problema :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok, dakle skidanje tapecirunga neminovno. Nema veze

 

Sto se tice motorica, moram nabaviti drugi motoric da bi imao kako probati. To cu sutra pokusati pa javim rezultate..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi evo da pitam i ja jedno pitanje meni na golf 3 isto suvozacevo staklo el podizaci....ponekad kada se staklo dize dođe do kraja i onda se spusti samo od sebe ponekada i dok se podize na pola se spusti samo u cemu bi bio problem ako tko zna ...

Edited by logitech

Share this post


Link to post
Share on other sites
ljudi evo da pitam i ja jedno pitanje meni na golf 3 isto suvozacevo staklo el podizaci....ponekad kada se staklo dize dođe do kraja i onda se spusti samo od sebe ponekada i dok se podize na pola se spusti samo u cemu bi bio problem ako tko zna ...

 

vjerojatno ti je staklo naspanato, pa kad podizac dodje do neke tocke i osjeti prepreku automatski se vrati za nekih 10cm iz sigurnosnih razloga.

i ti ces morat skidat tapecirung dolje, moras otpustit vodilice, mislim da su 4 vijka i onda prosetaj staklo gore dolje da se vodilice namjeste pa zategni i probaj, uglavnom moras se malo poigrat s tim da se ustela kak treba, sretno :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
vjerojatno ti je staklo naspanato, pa kad podizac dodje do neke tocke i osjeti prepreku automatski se vrati za nekih 10cm iz sigurnosnih razloga.

i ti ces morat skidat tapecirung dolje, moras otpustit vodilice, mislim da su 4 vijka i onda prosetaj staklo gore dolje da se vodilice namjeste pa zategni i probaj, uglavnom moras se malo poigrat s tim da se ustela kak treba, sretno :palacg

:palacg dobro zboris

Share this post


Link to post
Share on other sites
vjerojatno ti je staklo naspanato, pa kad podizac dodje do neke tocke i osjeti prepreku automatski se vrati za nekih 10cm iz sigurnosnih razloga.

i ti ces morat skidat tapecirung dolje, moras otpustit vodilice, mislim da su 4 vijka i onda prosetaj staklo gore dolje da se vodilice namjeste pa zategni i probaj, uglavnom moras se malo poigrat s tim da se ustela kak treba, sretno :palacg

ok ja cu probat pa cemo vidit sta ce bit i kako :D hvala pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm.....

 

Skinuo tapecirung, skinuo onu spuzvu malo, odstekao jack motorica i ustekao ga natrag i prozor proradio. Sto i kako neznam ni sam.

 

Malo sam samo pogledao zice koje idu od motora, malo sam ih privezao s onim kopčama koje drze zice za vrata i to je to.

 

 

Sutra jos skočit u VW kupit nove kopče za tapecirung da nista ne klapa i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima tko pojma zašto neće raditi podizač samo kad je toplo vrijeme, radi prema dolje, a kad ga želiš dignuti moram klikati 5 min da prihvati

 

i to je problem samo po ljeti, sad ovih dana sve radi normalno, već ludim, drugi put taj kvar

Share this post


Link to post
Share on other sites
jel ima tko pojma zašto neće raditi podizač samo kad je toplo vrijeme, radi prema dolje, a kad ga želiš dignuti moram klikati 5 min da prihvati

 

i to je problem samo po ljeti, sad ovih dana sve radi normalno, već ludim, drugi put taj kvar

 

 

to se događa zbog same elektronike na motoriću podizača imao sam slučaj da podizač zimi radi cilu zimu uredno a

 

priko ljeta ni makac čim zatopli,a bilo je i obrnutih situacija (liti radi zimi ni makac).

 

znači zamjeniti elektroniku motorića podizača ili cili motorić podizača.

Edited by STipe TD

Share this post


Link to post
Share on other sites
hm.....

 

Skinuo tapecirung, skinuo onu spuzvu malo, odstekao jack motorica i ustekao ga natrag i prozor proradio. Sto i kako neznam ni sam.

 

Malo sam samo pogledao zice koje idu od motora, malo sam ih privezao s onim kopčama koje drze zice za vrata i to je to.

 

 

Sutra jos skočit u VW kupit nove kopče za tapecirung da nista ne klapa i to je to.

 

Isti problem,nije mi se dalo skidati tapecirung jer je hladno,onda sam pročitao ovo od tebe.

Logično je da je motorić izgubio struju kad si iskopčao jack te je nakon toga proradio.

Nisam skidao tapecirung nego otpojio klemu sa akumulatora na minut i eto sad i moj podizač radikao metak :rotfl

 

Strava način rikavanja i popravljanja vagena :bravo

Sven :respekt ustedio si mi muku skidanja tapecirunga i ostalih sranja :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
to se događa zbog same elektronike na motoriću podizača imao sam slučaj da podizač zimi radi cilu zimu uredno a

 

priko ljeta ni makac čim zatopli,a bilo je i obrnutih situacija (liti radi zimi ni makac).

 

znači zamjeniti elektroniku motorića podizača ili cili motorić podizača.

 

 

a kud baš imam 2 podizača koja rade samo zimi, kud nemam različito pa da mjenjam kolekcije :angry: :angry:

 

mislio sam da ga nešto brika od struje pa da to provjerim, al nemam pojma što pogledat kad je sve uredno spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Isti problem,nije mi se dalo skidati tapecirung jer je hladno,onda sam pročitao ovo od tebe.

Logično je da je motorić izgubio struju kad si iskopčao jack te je nakon toga proradio.

Nisam skidao tapecirung nego otpojio klemu sa akumulatora na minut i eto sad i moj podizač radikao metak :rotfl

 

Strava način rikavanja i popravljanja vagena :bravo

Sven :respekt ustedio si mi muku skidanja tapecirunga i ostalih sranja :palacg

 

 

Dobro ali čekaj malo, sto se desilo da je on odjednom iz vedra neba odlučio ne imati struje u sebi pa da je moje istekavanje i ustekavanje jacka rezultiralo da je proradio !?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobro ali čekaj malo, sto se desilo da je on odjednom iz vedra neba odlučio ne imati struje u sebi pa da je moje istekavanje i ustekavanje jacka rezultiralo da je proradio !?

 

Nemam pojma,meni je prestao raditi kada sam mjenjao akumulator koji je riknuo,nije mi ni palo napamet da pokušam odpojiti pa ponovno spojiti akumulator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto da se i ja nadovežem ovdje da ne otvaram novu temu. Radi se o golfu mk3 5 vrata, na svima el podizači.

Na vozačevim vratima motoric radi, cuje se da vrti ali se sajla cijela zapetljala i ne pušta da se prozor diže/spušta. Znaci mehanizam je ispravan ali sjala nije, jos malo fali da ne pukne. Najjednostavnije mi je nabavit cijeli komplet pa me zanima šta da trazim, znaci auto sa kojeg skidam podizace mora biti obavezno 5 vrata? a podizače treba imati isto tako kao moj na svim vratila ili može samo naprijed?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eto da se i ja nadovežem ovdje da ne otvaram novu temu. Radi se o golfu mk3 5 vrata, na svima el podizači.

Na vozačevim vratima motoric radi, cuje se da vrti ali se sajla cijela zapetljala i ne pušta da se prozor diže/spušta. Znaci mehanizam je ispravan ali sjala nije, jos malo fali da ne pukne. Najjednostavnije mi je nabavit cijeli komplet pa me zanima šta da trazim, znaci auto sa kojeg skidam podizace mora biti obavezno 5 vrata? a podizače treba imati isto tako kao moj na svim vratila ili može samo naprijed?

 

trebalo bi biti sa 5 vrata jer sa 3 su vrata drugačija.....skidaš samo onaj dio koji trebaš....znači ti trebaš samo za vozačeva vrata....

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6