6 6
Eddie

Sve o: Elektricni podizaci stakala Golf 3

Recommended Posts

Tako je samo vozačeva vrata. MA znam skinut cu ja cijeli mehanizam, znam kako ide, nego me zanimalo, da doma ne preslažem sajlu na svoje podizače ako bi bilo moguče samo plug n play. Ako je auto 5 vrata i nema iza podizače (a moj ima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrgao mi se vozacev podizac pa sam citao tu na forumu da postoje zamjenski iz tokica koji se potrgaju odma i da se to ne kupuje

 

Zanima me da li postoje mozda neki zamjenski kvalitetniji od tih iz tokica ili je bolje kupiti rabljene originalne (pitanje u kakvom su stanji i ti originalni nakon toliko godina)

 

i jos pitanje da li kupujem komplet sa motoricem ili se motoric moze prebaciti sa mojih starih, jel on radi samo su sajle problem

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

također sam čuo da ti zamjenski odu nakon par mjeseci :palacd ,

ja bi u svakom slučaju uzeo original,makar rabljeni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kod sebe imam zamjenski,neznam točno gdje je kupljen,masjtor koji je to mjenjao je uzeo,koštao je oko 350 kn i radi već 4 godine.

Jedino što je kod mene na suvozačevim vratima i malo se manje koristi nego vozačev ali ga ipak koristim i sve je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadovezao bih se na ovu temu.

Električni podizač na suvozačevim vratima ponekad radi,ponekad ne,čuje se samo klik u vratima.

Sumnjam da relej od podizača šteka,ako uopče postoji.

Zamijenio bih ga ali neznam koji je pravi.

Evo slika:

releji.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

 

Mislim da ne postoji relej nego termo osigurač koji se nalazi poviše same ploče sa relejima.

 

Mislim da je za svaki podizač posebni i zelene su boje.

 

Ako se varam nek me isprave električari na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav

 

Mislim da ne postoji relej nego termo osigurač koji se nalazi poviše same ploče sa relejima.

 

Mislim da je za svaki podizač posebni i zelene su boje.

 

Ako se varam nek me isprave električari na forumu.

 

termo osigurač???

 

šta postoji to, jer mislim da je meni to onda problem, jer podizač samo kad je vani vruće, kad se cijeli auto zagrije ne radi, ljeti mi kurca kad treba ne služi, al zato zimi kad ne treba radi ko veliki :rotfl :rotfl :rotfl . Jel ima tko sliku kako to izgleda i koliko para jer po svoj logici to bi trebalo riješiti moj problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je može bit da je do toga i tribalo bi ga onda prominit ili barem zaminit sa ovin od prozora koij valja pa vidit

 

A inače izgleda ovako

images-2.jpg

 

i nalazi se poviše ploče sa relejima

 

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za termo osigurac nisam siguran da postoji,ali obavezno obojica prvo provjerite na stokovima gumene harmonike kud idu zice dal vam nije koja precvikana a 99% sam siguran da jesu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ima li rijesenja za moj problem :rolleyes:

ovako na suvozacevim vratima slozen je direkt na struju znaci nije spojen na centralnu jedinicu i nije povezan sa vozacevim vratima nego direkt zice , radi 10 minuta i gotovo vise ni gore ni dole,izvadim kljuc stavim ponovno i opet isto 10 minuta i poslije nista

moguce da sam povukao krivu struju tj da ta struja nestane posle 10 minuta ili kaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za termo osigurac nisam siguran da postoji,ali obavezno obojica prvo provjerite na stokovima gumene harmonike kud idu zice dal vam nije koja precvikana a 99% sam siguran da jesu!

 

 

kod mene nisu precvikane, provjerio, a i da jesu, ne bi mi se dešavalo da je samo kad je fucking vruće on ne radi, ajde spusti ga valjda to prvi put kako stisneš, al kasnije ni mrdanje, i onda ko sivonja milijun puta stisnuti pa možda uhvati i digne ga.

 

malo sam lud jer sam već zamijenio podizač jednom i stavio drugi iz tog razloga i to se opet počelo dešavati, instalacija pregledana i sve 5, a za ovaj termoosigurač iskreno prvi puta čujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ni kod mene precvikane,to sam prvo provjerio...imam iskustva s tim jer sam na lijevim vratima lemio žice više puta

pretpostavljam de je to taj termo na slici...izgleda da je samo jedan....jel skup taj termo?

relejib.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije preskupo...pretpostavljam da je najbolje uzet original

po mojoj slici izgleda da je samo jedan...onda nemogu zamijenit mjesta za probu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu. :palacg

 

Nekako mi ostala u glavi slika od neki dan kad sam gleda od ispod da su

 

bila dva ,ali samo je jedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nema na čemu. :palacg

 

Nekako mi ostala u glavi slika od neki dan kad sam gleda od ispod da su

 

bila dva ,ali samo je jedan.

 

 

al opet ako je jedan to meni onda ništa ne znači, jer onda ne bi ni jedan prozor radio, a ovako me jebe samo vozačev :angry: :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene isto šteka samo desno staklo,lijevo radi,

več sam napisao u prvom postu da kada stisnem prekidač za dizanje i ispuštanje stakla u desnim vratima se čuje samo klik,

jel netko možda zna šta se to čuje? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto i kod mene samo klik, al ponavljam, nekad ga spusti i onda moram 20 puta stisnuti tipku opet da ga digne, i sve to samo kad je vani vruće vrijeme, i evo već drugi podizač ista stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites
eto i kod mene samo klik, al ponavljam, nekad ga spusti i onda moram 20 puta stisnuti tipku opet da ga digne, i sve to samo kad je vani vruće vrijeme, i evo već drugi podizač ista stvar

kod mene sve isto,sutra če bit sunčano pa če nam podizač radit :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me kako se skidaju zadnji podizači prozara na trojki? električni naravno...ima li neki tutorial ili tako nešt?

tapecirung sam skinuo, sad vidim da su tu dva šrafa koji drže vodilice i jedan šraf koji drži motorić, ne želim skidati prije nego kaj pitam ovdje da nešto ne potrgam...

ajde potrudite se vi koji ste to radili, hitno mi je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zanima me kako se skidaju zadnji podizači prozara na trojki? električni naravno...ima li neki tutorial ili tako nešt?

tapecirung sam skinuo, sad vidim da su tu dva šrafa koji drže vodilice i jedan šraf koji drži motorić, ne želim skidati prije nego kaj pitam ovdje da nešto ne potrgam...

ajde potrudite se vi koji ste to radili, hitno mi je :)

 

nemas sta strgat, spusti staklo na visinu da mozes otkacit staklo od podizaca, kad ga otkacis, podigni rukama staklo gore i zalijepi ga s trakom za vrata da ti ne padne, kad si to napravio, otpusti ove vijke sto si rekao da vidis i to bi trebalo biti to :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemogu ga spustiti :angry: zato i skidam, kliknem i čuje se kak motorić krene pa stane, staklo se spusti kojih 1 cm...i dalje ne ide...nije mi baš jasno kaj mu je došlo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde ljudi pomagajte...neda mi se voziti auto k električaru pa da me odere...

 

odšrafio sam ta tri šrafa ali svejedno nemogu izvaditi mehanizam van...kad ga vučem prema dolje ide i staklo sa njim, a s obzirom da je taj nosač vertikalni nemam uopće ideje kako da ga izvadim...

dakle ovak izgleda otprilike taj mehanizam bez motorića

http://www.njuskalo.hr/image-w450/ostali-a...ika-2788771.jpg

 

našao sam na netu neki tutorijal ali nije takvi podizač, moj ima 3 šrafa i malo je drugačiji, taj kojeg sam našao je vjerojatno stariji model

e sad, kad kliknem za spuštanje staklo krene, ali samo centimetar, dakle salja radi i motorić radi, po nekoj logici čini mi se da su vjerojatno zupčanici u motoriću otišli pa nemože spustiti staklo

dali se može skinuti samo motorić? i dali se može taj zupčanik izmjeniti bez kupovanja novog motorića?

to bi trebalo predpostavljam ovako izgledati?

http://www.limundo.com/slika-motor-podizac...3349647x640.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6