2 2
AlphaScorpii

Golf V 2.0 TDI

Recommended Posts

Čitao sam malo stare postove i ljudi uglavnom hvale 1.9 TDI motor spram 2.0 TDI koji je koliko sam skužio upitne kvalitete (tj. mogući su problemi)? Pošto baš ciljam na 2.0 TDI (140 ili 170KS) Golf V/audi A3 zanimaju me iskustva vlasnika i s obzirom da je Golf V već dugo na tržištu kakvo je sad generalno mišljenje za taj motor?

Edited by AlphaScorpii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam covjeka koji ga ima i hvali ga, sada jel me laze ili ne, ne znam, kaze da trosi malo ulja ali ostalo sve da je super, osobno ga nisam imao ali vozio jesam i jako dobro ide u golf 5 varijanti, a odgovore ocekuj svakakve, sto ljudi sto cudi :)

 

I mislim da je vec bilo slicnih rasprava na forumu... pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja znam covjeka koji ga ima i hvali ga, sada jel me laze ili ne, ne znam, kaze da trosi malo ulja ali ostalo sve da je super, osobno ga nisam imao ali vozio jesam i jako dobro ide u golf 5 varijanti, a odgovore ocekuj svakakve, sto ljudi sto cudi :)

 

I mislim da je vec bilo slicnih rasprava na forumu... pozzz

 

Ne zanimaju me tolko financije za održavanje (tipa koliko troši ulja, filteri itd)) kolko dal kakvi dijelovi rikavaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi sam da nema malo km jer glava, turbo sto su im nekakve mane odu do 120 tisuca

 

mada

 

eto ja znam golf 5 dsg prvi vlasnik 120 tisuca sve original i sve dobro i jos je powerbox od prvog dana

 

nema pravila

 

odes vidis, jel mjesa vodu ulje,prvozas se

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne zanimaju me tolko financije za održavanje (tipa koliko troši ulja, filteri itd)) kolko dal kakvi dijelovi rikavaju...

 

 

gdje sam ja tebi spomenuo financije? ja sam ti naveo da je se lik zalio na potrosnju ulja, a vozi auto 6-7 godina, nista drugo mi nije rekao kao neki problem, kao sto ti je mario rekao, provozas auto, pregledas ga koliko mozes i to je to, hebi ga polovni auto je lutrija, mozda bas na tvome rikne nesto sto drugom nije, tu nema pravila, jedino sto mozemo reci da je manje kvalitetan nego 1.9 i to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites
gdje sam ja tebi spomenuo financije? ja sam ti naveo da je se lik zalio na potrosnju ulja, a vozi auto 6-7 godina, nista drugo mi nije rekao kao neki problem, kao sto ti je mario rekao, provozas auto, pregledas ga koliko mozes i to je to, hebi ga polovni auto je lutrija, mozda bas na tvome rikne nesto sto drugom nije, tu nema pravila, jedino sto mozemo reci da je manje kvalitetan nego 1.9 i to je sve.

 

Sry, nezgodno sam se izrazio s tim financijama... ti si spomenuo potrošnju ulja, a ja u prvom postu nisam napisao da me konkretno zanimaju mogući kvarovi, a manje ovo što se tiče održavanja.

Edited by AlphaScorpii

Share this post


Link to post
Share on other sites
nije bed, ugl. nadam se da si skuzio sta ti zelimo reci.

 

:zivio

 

Dada skuzio sam... samo me zanimalo jel ima kakvih generalnih problema s mašinom... uopće me začudilo da se spominju problemi s obzirom da dosta auto firmi ugrađuje taj motor u svoje aute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas je sve upitne kvalitete. 2.0tdi ide odlicno,ima malko vise poznatih boljki od 1.9tdi.

uzmi ga,chipaj ,uzivaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na svom 2.0 tdi mjesnjao sve. Jednu diznu, balaste, d1s zarulje, kuplung + zamasnjak, reparirao uljnu pumpu i turbinu, skoro sve unutar godine dana. E da, u toj godini sam napravio i veliki servis. Jos mi samo fali glava motora i mislim da sam naletio na sve boljke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam na svom 2.0 tdi mjesnjao sve. Jednu diznu, balaste, d1s zarulje, kuplung + zamasnjak, reparirao uljnu pumpu i turbinu, skoro sve unutar godine dana. E da, u toj godini sam napravio i veliki servis. Jos mi samo fali glava motora i mislim da sam naletio na sve boljke :)

 

He he, samo mislis da jesi. Jos pricekaj .,kompresor klime, letva volana, lezaj kotaca, pumpa goriva itd itd......

Nisi naletio jos ni na pola, a nadam se da ni neces.

Ako kupujes kupi da ima do najvise 100tkm, ali je 2.0 tdi tesko nac sa malo km

Sami motor i nije tako los, ide dobro ne trosi puno, ali od ostalih gluposti ce te glava bolit

Edited by Leic

Share this post


Link to post
Share on other sites
He he, samo mislis da jesi. Jos pricekaj .,kompresor klime, letva volana, lezaj kotaca, pumpa goriva itd itd......

Nisi naletio jos ni na pola, a nadam se da ni neces.

Ako kupujes kupi da ima do najvise 100tkm, ali je 2.0 tdi tesko nac sa malo km

Sami motor i nije tako los, ide dobro ne trosi puno, ali od ostalih gluposti ce te glava bolit

 

 

cek a od ceega letva odlazi?

 

ak je od velikih felgi da odmah skidam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
vidi sam da nema malo km jer glava, turbo sto su im nekakve mane odu do 120 tisuca

 

Ako kupujes kupi da ima do najvise 100tkm, ali je 2.0 tdi tesko nac sa malo km

 

Eh sad.... Ja sam gledao da bi uzeo do nekakvih 120 000.

 

Kupi benzinca

 

GTI-a bi vjeroajtno i uzeo da potrošnja nije tolka... koliko sam čitao po forumima, ljudi spominju nekakvih 13-14l kao standard.

Sve do 10l mi je ok s tim da ne želim pazit na potrošnju dok se vozim...zato i ciljam dizela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju moj ja vozim GTI-a evo 6 godina, imam jos i SKN Stage2 na njemu, bi ce nekih +/- 250ks i koliko god ga gazio na otvorenoj cesti, npr. relacija Metkovic-Dubrovnik, 110km zavojite ceste, potrosnja mi je oko 12-13 litara. Ali to je bas ganjanje! Normalne voznje na istoj relaciji oko 8-8.5 litara.

Kad idem preko BiH iz VK za DU, potrosnja mi je oko 8 litara. 530km za nekih 6.5 sati.

 

Normalne gradske voznje, bez problema je 10 litara! Po Slavoniji di je sve ravno, otvorene ceste je i manje od 8 litara.

 

Tako da pusti te price po kaficima i parkinzima.. GTI se moze vozit sa potrosnjom od 8 pa do 13 litara.. sve zavisi kako ces ga vozit.

 

A da je 10 puta bolji od 2.0 dizela..to nema smisla ni komentirat.. Uvijek imas asa u rukavu kad treba potegnut! Ta razlika u 2-3 litre potrosnje, to je zanemarivo ako ne radis 20-30+ tisuca km godisnje.. Hvala Bogu u tih 6 godina jedino sto sam promijenio bio je kompresor klime, drugo sve radi ko i prvog dana! A vjerujem da je servis isti kao i za dizela..ili jos jeftiniji..

 

Kako god.. Lp i sretno u potrazi..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prijatelju moj ja vozim GTI-a evo 6 godina, imam jos i SKN Stage2 na njemu, bi ce nekih +/- 250ks i koliko god ga gazio na otvorenoj cesti, npr. relacija Metkovic-Dubrovnik, 110km zavojite ceste, potrosnja mi je oko 12-13 litara. Ali to je bas ganjanje! Normalne voznje na istoj relaciji oko 8-8.5 litara.

Kad idem preko BiH iz VK za DU, potrosnja mi je oko 8 litara. 530km za nekih 6.5 sati.

 

Normalne gradske voznje, bez problema je 10 litara! Po Slavoniji di je sve ravno, otvorene ceste je i manje od 8 litara.

 

Tako da pusti te price po kaficima i parkinzima.. GTI se moze vozit sa potrosnjom od 8 pa do 13 litara.. sve zavisi kako ces ga vozit.

 

A da je 10 puta bolji od 2.0 dizela..to nema smisla ni komentirat.. Uvijek imas asa u rukavu kad treba potegnut! Ta razlika u 2-3 litre potrosnje, to je zanemarivo ako ne radis 20-30+ tisuca km godisnje.. Hvala Bogu u tih 6 godina jedino sto sam promijenio bio je kompresor klime, drugo sve radi ko i prvog dana! A vjerujem da je servis isti kao i za dizela..ili jos jeftiniji..

 

Kako god.. Lp i sretno u potrazi..

 

Problem je u tome što sam ja možda 10% vremena na otvorenoj cesti, a sve ostalo grad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

otvorena cesta ganjanje 6-6.5L

Otvorena normalne voznje 4.5-5L

Gradska rijetko kada preko 7 jedino ako mu jeb...mater od semafora do semafora onda i 8L

Meni je prosjek 6-6.5L vecinom grad, al moze i manje da se špara,

s tim da auto ima Dsg mjenjac a kao automatik navodno vise trosi.

Evo nek se javi jos netko sa 2.0 tdi pa da vidimo potrosnju

Edited by Leic

Share this post


Link to post
Share on other sites
otvorena cesta ganjanje 6-6.5L

Otvorena normalne voznje 4.5-5L

Gradska rijetko kada preko 7 jedino ako mu jeb...mater od semafora do semafora onda i 8L

Meni je prosjek 6-6.5L vecinom grad, al moze i manje da se špara,

s tim da auto ima Dsg mjenjac a kao automatik navodno vise trosi.

Evo nek se javi jos netko sa 2.0 tdi pa da vidimo potrosnju

 

 

 

Potpisujem ovo, moj je ručni mjenač (6brz)

otovrena - do 5l (normalna vožnja)

gradska - 6-7 (maximalna je bila 6.9 po bordu)

Po bordu mi je najčešće 6-6.5 prosjek.

Prije golf 5 sam imao golf 4 sdi, kojemu je prosjek bio oko 6-6,5 al je išao slabije (puno slabije) :)

Servise radim svakih 10tkm, provjera ulja na 5 i na 7-8tkm i nikad nemam potrebe za doljevanjem. Koristim castrol edge (preporuka za vw)

Kupio ga sa 50tkm i nakon 2god imam 97tkm. za sad nikakav kvar, samo redoviti servisi! (nadam se da će i tako ostati)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam golfa 2.0 tdi 140 ks,rucni mjenjac 6 brzina,3000 km potrosnja 6.3 l/100km,30% otvorene,70% medugradske.

Share this post


Link to post
Share on other sites
cek a od ceega letva odlazi?

 

ak je od velikih felgi da odmah skidam :)

 

Kvaliteta

A od cega ode kompresor klime. Onda nemoj ni klimu palit

Share this post


Link to post
Share on other sites
a onda dok ide, ide

 

lakse krpat stari,nego kupit novi

 

Istina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitao sam i na seatovom forumu u vezi 2.0 TDI motora i ugl. spominju da dizne odlaze. Kolko sam skužio (wikipedia) postoje 3 verzije motora:

 

2.0 TDI PD (140KS)

2.0 TDI 16V (170KS)

2.0 TDI CR (170KS).

 

CR nema problema s diznama, nego PD u kojem su siemens dizne? Neka me netko ispravi ako je krivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Čitao sam i na seatovom forumu u vezi 2.0 TDI motora i ugl. spominju da dizne odlaze. Kolko sam skužio (wikipedia) postoje 3 verzije motora:

 

2.0 TDI PD (140KS)

2.0 TDI 16V (170KS)

2.0 TDI CR (170KS).

 

CR nema problema s diznama, nego PD u kojem su siemens dizne? Neka me netko ispravi ako je krivo.

 

Passat i ovaj 2.0 tdi 170ks imaju Siemens dizne. 140 ks ima Bosch

Share this post


Link to post
Share on other sites
Passat i ovaj 2.0 tdi 170ks imaju Siemens dizne. 140 ks ima Bosch

 

Koliko koštaju boschove dizne? Mislim ako kupim 170KS da ih odma stavim umjesto da čekam da mi riknu ove siemensove... ak se to opće isplati

Edited by AlphaScorpii

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2