0
Tomislav_

Golf 1 1.6D visoka temperatura motora

Recommended Posts

Ovako molio bih nekog da mi kaze koja je oznaka na termometru, oznaka za radnu temperaturu motora dali je ova? "crtica"

 

1367353522-clip-68kb.jpg

 

inace vozim golfa vec 4 godine, i se je temperatura vrtila oko te crtice i ja sma zakljucio da mu je to ta "idealna" radna temperatura

 

 

sad malo kompliciranija prica

Dakle uzeli smo rabljeni motor u boljem stanju i napravili polu-generalku na njemu, i nismo mjenjali termostat, uglavnom termostat ko da je bio zaštekao, prilikom voznje na autoputu i otvorenoj cesti temperatura je padala ispod ove famozne "crtice" , a prilkom stajanja u koloni, i voznje u gradkoj vožnj je reklativno brzno došla do okomitog položaja pokrivajuci crvenu lampicu, tako sam se vozio cjelu zimu, autu je treblao 10-15 km da se ugrije, i puhao je dosta mlako preko grijanja

 

kupio sam novi termostat u tokicu, i rezultati su sljedeci

 

temperatura vec nakon 2-3 minute prijeđe "crticu" tj nakon 2 kilometra vec se motor zagrije, i stalno je na istoj razini (ja mislim previse), vozio li se po autoputu, otovrenoj cesti, ili se vozio u gradskoj gužvi

 

slika sa autoputa gdje se vozim 100

1367353715-clip-38kb.jpg

 

 

nakon sto se motor malo smlacio ponovno sam ga upalio i išao sam mjerit temperaturu vode u posudi termometrom, ovo su rezultati

 

u kabini

1367353788-clip-40kb.jpg

 

 

u posudi

1367353867-clip-45kb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ti je temperatura na radnoj temperaturi, prije ti je termostat bio otvoreni nisi mogao postići radnu temperaturu..tako je meni bilo u zimi, jedva se dignula preko 1/3..

 

Sve je u redu, samo pazi po ljeti da ga ne pregrijes jer je prije bila manja šansa da se pregrije kad je vođa stalno cirkulirala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sma mislio cim je kazaljka kod lampice da je to vec prevelika temperatura, jel moguce da ovaj novi termostat ne otvara do kraja?

 

u kojoj poziciji kazaljke je onda kriticno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nebrini nista,samo vozi ;) !

ko sto ti je Ronaldo vec napisa tek ti je sad na radnoj temperaturi motor,tj na radnoj temp je kad kazaljka dode do lampice..cim je malo prede treba bi se palit ventilator i kad on odradi svoje trebala bi past malo ispod lampice

 

A kriticno bi bilo ako ti dode do ove trece crtice na dnu,tako negdi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

preslo mi je lampicu i puko mi je crijevo od vrucine/tlaka , a stvarno se vozilm lagano, vozio sam se autoputom 90-100 a kazaljka je prešla lampicu... neznam vise

 

mislim da ovaj novi termostat ne otvara do kraja, i da je sa starim bilo bolje

 

neznam mislim da kad smo radili generalku nesto nismo napravili kako spada, jer ja mislim da se motor nemoze tako brzo zagrijati, nije mi realno je da auto na 20 stupnjeva vanske temperature u 2-3 minute dođe u radnu temperaturu kao na slici

1367353788-clip-40kb.jpg

 

neznam što smo mogli pogriješiti prilikom generalke jer smo je sami radili, dali možda propušta negdi na dihtungu glave ispušta kompresiju u vodu i tako grije vodu? dali je to moguce

 

neznam koje su kvarovi koji mogu dodatno nepotrebno zagrijavati motor

 

sto tako kut paljenja boš pumpe, mi smo to namjestali otprilike vise puta a sada je pomaknuta prema napred skoro do kraja jer je tak bilo najbolje, ali cuo sam pricu da recimo na benzinicma ako je kut paljenja uranjeni da također dolazi do dodatnog zagrijavanja motor, sad kakva je prica sa dizelima

Edited by Tomislav_

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekli su ti da je to u redu. prosli termostat je bio otvoren i nije dovoljno zagrijana voda bila. a ako te to tolko bas j... stavi si dodatnu cukicu s skalom u celzijusima negdje pa ces bit siguran. preko 100 nebi trebala ici.

 

A sto se tice crijeva vjerojatno je bilo staro i lose. crijeva pucaju kad predje 110 i vise.

Edited by RAZZOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzo se zagrije, to je normalno, jer termostat zatvara vanjski krug prema hladnjaku pa se antifriz brzo zagrije.

 

Crijevo je bilo staro, zato je puklo. Meni se isto dogodilo nio tjedan dana nakon kupnje rocca. Novo me došlo 20 kuna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslusaj momke kako ti kazu-ostavi termostat kako jest. Normalno je da se auto zagrije za svega par min. Ti si prije vjerojatno konstantno vozio "nezagrijan" auto, vjerojatno ti je temp. ulja u motoru bila na svega cca 70-80 celzijevaca

Nemoj se zamarat gdje ti stoji kazaljka dokle god ti ne prode skroz lampicu i priblizi se toj crtici na kraju.

I ne zaboravi da temp. vode od 100 stupnjeva u motoru gdje je antifriz itd i dalje ne znaci da voda kljuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala decki sto ste mi pomogli u tako kratkom roku, moram vam vjeroat :)

stvar je u tome kaj sam imo vec 2 golfa 1, i oba su se držala one temperature di sam oznacio crvenu crticu, i tako sam se bio naviknuo, ocito da su oba termostata onda ostajala otvorena i da je onda ovo ovako normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što je ekipa rekla, čisto regularna situacija :)

 

Meni se je npr. TD-ac grija s novim termostatom :) Onda sam na njega stavio origigi od 1.6 dieselea i sad je lagano ispod crvene točke. Znači nebo i zemlja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, dal je normalno da se temperatura na duji 1.6 digne malo više od polovice, znači kazaljka je između sredine i prezadnje crtice,dal da zamjenim termostat?

evo ovako https://www.google.hr/search?q=golf+2+temperatura&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjQgcPywYDlAhUSqIsKHcW1AXwQ_AUIEigB&biw=1366&bih=625#imgrc=VPCX1PLWxqT2VM:

Edited by pjero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno je... pogotovo ako je neki uspon il slicno.... Vidi kad pali 1brzinu ventilator il ima samo 2gu......  

P.s cisto reda radi nebi bilo lose borelom proc pipicu od povrata u posudu... na hladnjaku se zna smanjit njen promjer pa antifriz teze cirkulira...

Al oprez... treba imat mirnu ruku i negurat puno unutra.... da nebude problema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0