0
Damir

Golf 4 1.6 SR

Recommended Posts

Pozdrav kolege.

 

Zanima me motor 1.6SR u MKIV, mane, potrošnja, trajnost i sl. bilo bi super kad bi netko iz prve ruke napisao iskustva ;)

Našao sam primjerak sa 130 000km, drugi vlasnik, u dosta dobrom stanju. Znam da je prednost 1.6SR nad 1.6 okretni moment na nižim okretajima (3800okr ako se ne varam).

 

Unaprijed hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozio taj motor u golfu 4 6 godina, apsolutno nikakvih problema nisam imao, jednom samo ocistio klapnu gasa i to je to...

svjecice jednom zamjenio, uglavnom voli popiti goriva po gradu dosta, na otvorenom moze trositi 7l a lokal ga ubi, inace motor ko motor dobar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ga, moj prvi auto...

Motor je bio AKL 8v 101 ks...uglavnom ja sam promijenio motor jer je počeo piti ulje ko smuk i dimiti. Kilometraža je bila skidana očito jer je na satu imao nekih 165 000.. moj je bio promašaj jer nije bio u nekom stanju. Ali moram napomenuti da je termostat bio neispravan i bio je uvijek ispod radne temp, pa je moguće da je i to dokrajčilo motor.

 

Ali čuo sam za još dva slučaja da je trebala polugeneralka, jedan je na forumu..

 

Poslije mi je otišao i diferencijal, što im je mana,a reparacija nije jeftina.

 

Od sitnica tu su podizači stakla koji odlaze na svakom mk4, a nakupovat ćeš se žarulja i žaruljica jer crkavaju redovito, nikad nisam doživio da sve rade istovremeno ;)

Onda skoro svakom se čuje urlanje elektropokretača kod paljenja, što je bilo i na mom A3, ali to se lako riješi.

Voli otići i senzor ABS-a....

 

 

Inače auto ide ok za tu snagu, ima dosta kratke brzine što nekad i živcira po otvorenoj cesti zbog kratke 5-e. Po satu ide 200 max. i tu je skoro na 6500 okretaja di je blokada, ali treba mu i malo nizbrdice da ih ulovi :)

 

Po gradu voli popit, 10 mu je neki prosjek..

 

 

Sad da te ne plašim, mkIV ima neke sitnice koje živciraju ali je dobar auto, zavoliš ga, a što se tiče motora 1.6 eto neki su imali dobra iskustva izgleda, ja nisam.

Edited by dean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima :) Da, čuo sam da im je diferencijal mana kao i getriba većini VW-ova između '98-'01 (Polo i Golf SDI motori zakovice, nekim modelima diferencijal i sl.).

Ovaj primjerak koji mi je zapeo za oko ima stvarnih 130k km jer je starija žena koja je vlasnik 10 godina, vidi se da je auto redovito održavan. Probao sam ga vozit, ništa ne lupa, škripi, pali na zub bio hladan ili topao. Jedina stvar koja me zbunila je ubacivanje u 1. brzinu kao i kod mojeg MK3, skoro moraš stati da bi ga ubacio u 1. Neznam jel to bug ili feature :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E prijatelju, ja ga vozim već 250000 km i nikakvih zamjerki na motor.. 1.6Sp 98 godina...

Očišćena klapna gasa, redovito mjenjao ulje i filtere i dvaputa mjenjao svjećice..

 

po gradu troši do 10 litara, a na otvorenoj cesti oko 7 litara, sve u sveme dobra mašinica sa kojom ja nisam imao problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima nekoliko vrsta tih 1.6 motora, stari mi ima Boru 2000 godina i mašina je ful drugačija od moje a obe su 1.6 SR, neznam u čemu je razlika ali ima je, postoji 8V, 16V itd... i obe su 74Kw

Edited by rinchy

Share this post


Link to post
Share on other sites

sr je 8v i po mom mišljenju dost trajniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, moj je 8v i sa njim nemam problema..ali mi i bratic ima 16v i do sada nije imao nikakvih problema, sve ovisi na sta se naleti i kako se auto vozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu mislim da je to optimalna masina za MK4, ni preslaba ni prejaka, a potrosnja je umjerena....

Edited by rinchy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sve u svemu mislim da je to optimalna masina za MK4, ni preslaba ni prejaka, a potrosnja je umjerena....

 

10 litara nije nikako umjerna potrošnja, bar ne u mojoj knjizi :rolleyes:

Optimum po meni je TDi, iako hejtam dizelaše u autima, al golf je ionak poljoprivredni stroj :D

Jel ima opce koji VW benzinac a da trosi ispod 10 gradske ?

Edited by Chipsy

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 litara nije nikako umjerna potrošnja, bar ne u mojoj knjizi :rolleyes:

Optimum po meni je TDi, iako hejtam dizelaše u autima, al golf je ionak poljoprivredni stroj :D

Jel ima opce koji VW benzinac a da trosi ispod 10 gradske ?

 

 

10litara? frend ima MK4 1.6 razlika od TDIa u potrosnji litra dvije cca. prakticki zanemarivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10litara? frend ima MK4 1.6 razlika od TDIa u potrosnji litra dvije cca. prakticki zanemarivo.

 

rinchy je napisao da mu 1.6 trosi 10l gradske. Ja iam 1.4 16V, i trosi cca 7.6- 8.2 l...ide i ispod na otvorenoj, al ga ja tako nemogu vozit.

i onda se vozim sa 1.9 TDi od kolege 2 tjedna i imam prosjecnu od 4.9 - 5.4 dizela...i kaj rec ..velis cca 2 litre vise zanemarivo..ak se usporedi tak to moze rec skoro DUPLO, ili bar 30% a to opet meni nije zanemarivo :) (nije mi svejedno ako cu mjesecno tocit 600kn ili 900kn)

Edited by Chipsy

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam 1.6 16v 77 kw 105 ps dvije godine auto je 2002 sasvim zadovoljan a i portrošnja po gradu nije 10l več manja ko če vjerovati ja zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzme on 10 bez puno muke, u user manualu piše za 1.6 10,4 grad, a 1.8T 10,9 što i nije daleko od istine...kažem iz iskustva, razlika u potrošnji nije neka s obzirom šta daje 1.8T naspram slabašnog 1.6 atmosferca.

Svaki benzinac će uzeti i preko 10 bez problema, pa i taj 1.6, koji je po meni neisplativ za to što nudi...

 

 

@rinchy mislim da si ti jednom gledao mog crnog mk4 1.6 u Poreču ako se sjećaš...bio je stvarno dobar kad sam ga prodavao jer sam sve živo promijenio na njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0