0
danijel12

egr GOLF 5

Recommended Posts

ej ljudi pozz!! :rolleyes:

 

nakon dosta vremena odlučio sam na svom golfu v 1.9 tdi 77kw očistit egr ventil... jer sam čitao dosta da se on čisti s vremena na vrijeme zbog gareža i ulja što se tamo stvara i naravno u vezi ovog imao sam pravo... :respekt

 

Uz egr ventil skinuo sam i crijeva što idu sa intercoolera znači 2 komada i njih sam očistio, začuđujuče nije bilo tako puno ulja koliko sam očekivao u crijevima bilo je masno ali to su izgleda uljne pare koje s vrijeme na vrijeme tamo stvaraju...

 

rastavljanje je išlo glatko i pod mazano stvarno su se švabe potrudile oko svakog detalja sve na svom mjestu hebiga das auto.....

 

.... dalje nakon čišćenja i lagane zajebancije s egr ventilom koji je bio u užasnom stanju i naravno čišćenja ostali crijeva...

 

auto koda je dobio nova pluča hehe brži odaziv gasa jednostavno osjeti se razlika to mogu kazat.

 

jedini dio što nismo očistili je grana što ide dalje od egr ventila nismo tili riskirat da se nebi šta pokidalo to ćemo drugom prilikom nadam se kad turbina bude išla na reparaciju a kad će bit neznam... :respekt

 

eto nadam se da sam pomogao dragim formašima koji su isto mislili očistit... bilo kakvo pitanje spreman sam odg

 

i zadnje par slika!!

 

egr ventil nije baš čist..

 

2rwwzv7.jpg

 

30uwok5.jpg

 

2z90ity.jpg

 

grana

 

2ueti4g.jpg

 

čisto sve!!

 

rtl56e.jpg

 

332t6vc.jpg

 

ljudi pozz :palacg:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to tak ni strašno bilo,čistil sam i gore,

usisnu si trebal skinut i očistit jel ona je u gorem stanju.

i onda bi osjetil razliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nije to tak ni strašno bilo,čistil sam i gore,

usisnu si trebal skinut i očistit jel ona je u gorem stanju.

i onda bi osjetil razliku.

 

 

dali a nezz nisam se ufal he ima dosta tega za skidat mislim za usis!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je situacija s skidanjem usisne na petici 77kw? jel lakše pristupiti šarafima nego na passatu 3b ili je teže zbog položaja mašine?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakva je situacija s skidanjem usisne na petici 77kw? jel lakše pristupiti šarafima nego na passatu 3b ili je teže zbog položaja mašine?

 

nezz stari nisam još skido kad uhvatim vremena ali sam gledo malo po netu nije teško samo je malo stisnuto i moraš odozdola skinut

jednostavnije je kad ga rastavim stavim slike tu na forum... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel skidao tko usisnu? Ja se spremam cistiti egr pa bi i usisnu odmah..ili mozda kupiti ima liqui molly neki sprej koji otopi garez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas malo zajebancije sa donjim sarafima dok skines usisnu, ali nikakvi liqui moly ti nece pomoc, cetkicu u ruke i ribaj, pogotovo na usisnim kanalima

Share this post


Link to post
Share on other sites

A onaj hladnjak ispusnih plinova ide dolje s usisnom ili ga ne diram?

Za sve tdi motore ima video na netu ali za pd 105 nikako naci

Edited by gorup

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijeseno.ocisceno i jedino me muci ulje u usisnoj kaj prek oduska dolazi, ali tak valjda mora biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su uljne pare koje se kondeziraju i stvaraju ulje....

Share this post


Link to post
Share on other sites
0