0
Marin_Split

VW VARIANT 1965

Recommended Posts

znaci radi se o navedenom autu na koje san naisa na selu u jednoj garazi di stoji 30 godina ako ne i vise..nasa san jako malo informacija po internetu u tom autu jer bilo je vise modela varianta ali mi se cini ovih najmanje..motor je bija u njemu 1600 zrakom hladen ali nazalost motora nema a bokovi su skinuti (na vide se skidaju) jer je jedan bija malo udren..bokovi i svi ostali dijelovi su na broju..auto je u dosta dosta dobrom stanju..pod je ka novi nema niti malo hrde..eventualno negdi malo ako ima ruzine to je povrsinski i jako je dobra baza za napravit ga iz temelja kako spada..i sad tija bi znat sta vise o tom autu da vidin isplati li se pregovarat za uzet to za sredivat ili sta..jer stvarno ih je jako malo ja bar ovakvog nisan nikad vidija..

ako ko sta zna neka tu stavi..FALA

 

dsc0195dat.jpg

 

 

dsc0200ea.jpg

 

 

dsc0197gf.jpg

 

 

dsc0196nk.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ti nije Variant,Variant je karavan,ovo bi bio Notchback,neznam naziv na Hrvatskom

Ovo je Variant

1970%20Volkswagen%20Type%203%201500%20Variant%20Squareback%20Wagon.%20-%202.jpg

 

E sad koliko znam ljudi ga uglavnom zovu TL,ali sam od vise starijih oldtimerasa cuo da je ovo T,jer Google pod TL izbacuje ovo

volkswagen-1600-tl-fastback-07.jpg

 

A pod T ne izbaci bas nista korisno...

 

Mehanicki je to vise manje buba i da je rijedak to svakako je i ako je u zdravom stanju kao sto kazes uzimaj jer tesko da ces vise naletit na zdravog za normalnu cijenu

 

Probaj kontaktirat clana Doktor jer se dosta razumije u aircooled VW-e

 

Kaj se mene tice,go for it :palacg

Edited by Car GTI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tj svi manje vise koji znam da znaju za taj auto ga zovemo variant nebitno o "duzini odnosno izvedbi karoserije. Isto tako ajmo reci sluzbeni naziv mu je Tip 3 odnosno Typ3. evo ti jedan dosta koristan link na HR jeziku :

http://www.autoportal.hr/index.php/vremeplovc/1024

Nemoj okljevati ako nije puno novaca a nadam se da nije, jos pogotovo ako su svi dijelovi na broju ili pak ako nisu KUPUJ TO :)

 

Ovako bo mogao izgledati uz "malo" truuda i novaca: :rolleyes:

 

37a699bf2481af184dd314a3a90e1a39.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije par godina sam gledao taj auto ali se ne sjecam jel vlasnik trazio puno para ili nije bio na prodaju. Ako mislis to kupit i sređivati znaj da ako ce ti nekaj faliti od djelova trebat ce ti hebeno puno para. Jel jos uvijek stoji T1 ispred garaže?

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto je 1600 TYP,imas 3 verzije,karavan,notchback,i hatchback, ako se ne varam, "tvoj" je 1600 TYP 2 karavan je TYP 1 a ja imam TYP 3

djelova ima,ali su skupi,kedere i dosta ostalih sitnica rade male njemacke firme za restauraciju. mi smo narucivali 480 eura kedera za jedan stari audi,tako da znas okoprilike sta te ceka.

steta bi bilo da zarsi na ciosu.

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja san po internetu nalazija pod variant nesto o njemu a sad koji je tip ne znan tocno..zanima me je li motor isti ka od bube?

a auto ka nije na prodaju ali ja mislin da bi se moglo dogovorit jer znan covika i dobar san sa njin..a bila su isprid garaze dva komada T1 i oni su otisli prije koju godinu cini mi se da je reka da je neki covik iz trilja dosa po oba..a auto onda najbolje uzuet pribacit u sebe u garazu i kad se duja napravi lagano se pocet sa ovin zabavljat..

Share this post


Link to post
Share on other sites

slican je motor,nije onako uzdignut hladnjak ulja kao na bubi,i drugacije je izvedn ventilator,a za karburator/ e ne znam jer kod mne je "ajnspric B) "

 

uglavnom su ih ljudi kod nas zvali varijant,(vjerovatno jer je karavan prvi izaso) a najvise ih mozes naci pod nazivom vw 1600 typ 3 :D

 

po autodati je model 1600 i za razliku od 1303 i 50 ks on ima 54 ks :P

Edited by ramljak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan u splitu

Vec poznat i vidjen

Ali nije na prodaju

Iako ocito lezi i propada

 

Ima slika u zapusteni vwi na strani 42

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan u Zg sto isto ceka da ga netko pokupi... Bas Variant.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0