2 2
TDI FR

TDI PD tesko pali

Recommended Posts

Pocelo mi se desavati da mi auto ne upali na zub i to najčešče kada idem doma s posla. Auto stoji na parkingu 8 sati i kad ga palim vergla nekih 4-5sekundi i onda upali pa onda neki put upali na zub, pa me zanima dali je netko imao takva iskustva i sta bi moglo biti. Inace uvjek kada dam kontakt kad se ukljuci pumpa se cuje onako ko da je zrak u sistemu za gorivo ali skorom pa uvjek auto upali iz prve tek svako cca 8 put mu treba duže unatoč tome zvuku.

 

Motor je 1.9 TDI PD 130ks ASZ 2004g.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A kad ti pali nekad na zub, kad je ugrijan ili kad isto stoji 8 sati na parkingu?

 

Nakon sto stoji 8 sati na parkingu onda nekad ne upali na zub a temperatura zraka je npr 25 C dok npr na -10 C je palio na zub.

Mislim da je problem bio zrak u sistemu goriva jer nakon sto mi zadnji put nije upalio na zub nego je okretao par sekundi više se nečuje onaj zvuk zraka u sistemu goriva kada dam kontakt kao sto se cuo prije i auto sada normalno pali tako da je vjerovatno probavilo taj zrak koji neznam kako je ušao u sistem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je u tanku vise od pola nafte se ne cuje to srkanje kod kontakta a kada je manje od pola se cuje. Mene je hebalo paljenje i rijesio sam to tako da sam masu od g28 senzora spojio direktno na masu auta, sto je i vw sluzbeno izdao tu njihovu obavijest. Spoji auto na dijagnostiku za pocetak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika ne pozuje nikve greske. Koji je to senzor g28?

Share this post


Link to post
Share on other sites

G28 je senzor broja okretaja motora. A ja mislim da nije uredu, da bi ti ga pokazalo na dijagnostici, obično ga pokaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu mogu i ovdje napisat. Ja imam slican problem.

 

Nema pravila kako ce upalit kad je hladan nekad na zub nekad vergla pa upali e sad kad je vruc onda ako ga ugasim i zelim odmah upalit vergla i to svaki put a ako odstoji 5 minuta pali normalno. Motor je PD 115ps golf IV 1999 godina.

 

Sta je najosnovnije za provjerit? Grijaci ili nesto drugo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da ne otvaram novu temu mogu i ovdje napisat. Ja imam slican problem.

 

Nema pravila kako ce upalit kad je hladan nekad na zub nekad vergla pa upali e sad kad je vruc onda ako ga ugasim i zelim odmah upalit vergla i to svaki put a ako odstoji 5 minuta pali normalno. Motor je PD 115ps golf IV 1999 godina.

 

Sta je najosnovnije za provjerit? Grijaci ili nesto drugo?!

 

ista greska, spojen na dijagnostiku nikakkvu gresku ne javlja... dakle kad je hladan pali na zub kad je zagrijan neki put vergla 2 sec pa upali neki put 6,10 s... znaci nije svaki put isto...

svako govori drugacije, do sada sam cuo, zrak u gorivu, vakumi da nisu ok, prljavi filter nafte, alternator slab, zapraljana grana, ventili... itd...

 

nekome isto bilo? kako je rijeseno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi napisao anlaser. Na nekim vw, škodama, seatima je bio problem da kad je motor topli kod verglanja ne moze postici dovoljan broj okretaja da pusti gorivo i onda vergla par sekundi dok se ne zbroji. Moze se rijesiti softwerski ili staviti novi anlaser i aku. Mozda to nije problem kod tebe ali ako si isprobao sve kaj si napisao probaj jos ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nisi napisao anlaser. Na nekim vw, škodama, seatima je bio problem da kad je motor topli kod verglanja ne moze postici dovoljan broj okretaja da pusti gorivo i onda vergla par sekundi dok se ne zbroji. Moze se rijesiti softwerski ili staviti novi anlaser i aku. Mozda to nije problem kod tebe ali ako si isprobao sve kaj si napisao probaj jos ovo.

 

provjerit cu preko vag coma koliki su okretaji prilikom paljenja kad je toplo... softverski se neda rijesiti... aku je novi kupljen pred malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
provjerit cu preko vag coma koliki su okretaji prilikom paljenja kad je toplo... softverski se neda rijesiti... aku je novi kupljen pred malo...

 

da li se može preko VCDS-a provjeriti broj okretaja anlasera? ako se može, kako?

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
provjerit cu preko vag coma koliki su okretaji prilikom paljenja kad je toplo... softverski se neda rijesiti... aku je novi kupljen pred malo...

 

Ne znam kak je na golfu IV ali ovaj problem je bio na novijim pd motorima 2004>

 

Probaj ovako mjeriti

Pod engine otvori measuring blocks i stavi pod camshaft speed ili tak nekak. Upali auto i provjeri koliko piše na leru ( trebalo bi biti 4xx) Podijeli broj okretaja motora na leru sa tih 4xx ili koliko vec piše. Trebalo bi biti oko 2.xx. Ugasi auto i kod problema sa paljenjem kod verglanja očitaj opet brzinu i trebalo bi biti oko 1xx. Pomnoži skupa onih 2.xx sa 1xx i trebalo bi biti oko 2xx. Mislim da je minimum oko 250. Nisam 100 %siguran da je posupak ispravan ali ako sam napisao krivo mozda me netko ispravi. :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj pd motor (2005.godina) nov novcat sa 800km ima takav isti problem.

 

Auto hladan o upali ok,auto topal i vergla 4-5 sekundi. Aku mi i nije bas neki ali neznam ima li to veze.

 

Uglavnom motor i svi agregati su novi novi. Sto bi ja trebao reci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti akku nije dobar opet nece paliti kako treba. Nekaj su sprckali s tim pd motorima oko 2004 na više. Npr pd motor iz 2002 mi je na zub palio sa 11 godina starim akku a 2005 pd sa godinu dana starim akku zahebava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je topal pravio problem jedno vrijeme..promjenio akku,stavio Banner Power bull koji je jaci nego Starting Bull i nema nikakvih problema vise,pali na zub.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja isti "problem" imam na golf 5 1.9 tdi

zamjenio sam cetkice anlasera, problem jeste se smanjio(brze upali) ali nije na zub...

kazu da je do anlasera samog, akumulatora, i na kraju korekcije toplog starta(kod tunera)

Share this post


Link to post
Share on other sites

TDI 105 ks i tako to, odredjene sifre motora, ne mogu paliti zagrijane na zub kao stariji tdi pd motori.

 

znaci cim se blok zagrije rasire se cilindri i ne moze nabit kompresiju za jedan okret, tak mi je reko mehanicar u auto mario vinkovci koji je uradio na desetke tih motora

Share this post


Link to post
Share on other sites
TDI 105 ks i tako to, odredjene sifre motora, ne mogu paliti zagrijane na zub kao stariji tdi pd motori.

 

znaci cim se blok zagrije rasire se cilindri i ne moze nabit kompresiju za jedan okret, tak mi je reko mehanicar u auto mario vinkovci koji je uradio na desetke tih motora

gluposti

pa ne rasire se cilindri kilometar

 

problem sa toplim startiom ima dosta pd motora...zasto je to tako mozemo razbijat glave,ali znam da sam dosada rjesio taj problm 10tak puta remapom

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato sam i napisao gdje mi je to receno

 

da ne ispadne da sam ja :D

 

rekao je jos samo, ako vergla 2-3 puta zagrijan da je to, to i bolje ne moze(spomenuo sam i warm korekcije)

 

mexx, radi se o tome da meni vergla 2-3 puta znaci ne 10 puta i slicno i na to je majstor rekao to sa sirenjem cilindara i to.

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remap je odlicno riješenje ali s vremenom anlaser oslabi i onda teže pali na određenim temp. Topli pali super ali kad je "polu hladan ili topli" zahebava. Tak da bi najbolje bilo urediti anlaser i napraviti korekciju mape. Ovo sa cilindrima da se rasire pa teze pali je mozda istina ali s motorima koji imaju brdo km a ne oko 100 xxx km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može zezati i senzor bregaste.

 

U mom slučaju je bilo da kad je bio topal motor nije htio upaliti na "zub" nego zavergla par puta i upali, zamjenit akumulator i problem ostao.

Nakon godinu dana počeo se javljati problem i kad je motor hladan(povremeno).

 

Na kraju je na dijagnostici pokazao problem,prije toga nije bilo greške.

 

Kad je zamjenit senzor, auto pali na zub i hladan i topao.

 

i da PD motor 105 ks 2007 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pocelo mi se desavati da mi auto ne upali na zub i to najčešče kada idem doma s posla. Auto stoji na parkingu 8 sati i kad ga palim vergla nekih 4-5sekundi i onda upali pa onda neki put upali na zub, pa me zanima dali je netko imao takva iskustva i sta bi moglo biti. Inace uvjek kada dam kontakt kad se ukljuci pumpa se cuje onako ko da je zrak u sistemu za gorivo ali skorom pa uvjek auto upali iz prve tek svako cca 8 put mu treba duže unatoč tome zvuku.

 

Motor je 1.9 TDI PD 130ks ASZ 2004g.

 

Pogledaj ima li ti gdje goriva, tj da ne curi, prijatelju se to isto desavalo negdje blizu motora, gorivo curilo kad je ugasen pa udje malo zraka pa zato vergla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet. Kako se mijenja temperatura opet skoda zahebava. Po ljeti je palila super a sad kad su temp izmedu 10-20 prvi hladni start zahebava. Malo sam istrazivao i provjeravao razne senzore i sad sam zapeo na maf-u. Znaci kad ga istekam auto radi normalno, pali normalno, vuce isto kao i sa ustekanim, cak ni gresku ne baca.(pokazuje oko 500 po defaultu) Na dijagnostici na leru je na oko 240 mg/str a na 5000 okretaja ne prelazi 505 mg/str ma da bi trebao ici preko. Jel ima on kakve veze sa paljenjem jer nije bas jeftin pa da ga ne kupujem bezveze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno istih sranja je imao i kum na leonu 2004 tdi 150 konja.

Kod njega je bila tandem pumpa.

Auto nije izbacio greske na dijagnostici.

Isao dobro.

Bio kod elektricara 2 tjedna. Znas kad covjek od muke nije htio nista naplatit i rekao je kad rjesimo on nas vodi na rucak samo da mu kazemo problem.

Auto sad pali na pogled kljuca.

Nadam se da sam pomogao

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk now Free

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2